hotel-booking-plugin - en to bg_BG translation catalogue (1616 entries)

note: Description of the plugin
en: Manage your hotel booking services. Perfect for hotels, villas, guest houses, hostels, and apartments of all sizes.
bg_BG: Управлявайте своите хотелски резервации. Идеално за хотели, вили, къщи за гости, хостели и апартаменти от всякакви размери.

[ctx: Post Status]
en: New
bg_BG: Нов

[ctx: Post Status]
en: Auto Draft
bg_BG: Автоматична чернова

[ctx: Zero price]
en: Free
bg_BG: Безплатна

[ctx: Price per one night. Example: $99 per night]
note: translators: Price per one night. Example: $99 per night
en: per night
bg_BG: на вечер

[ctx: Price for X nights. Example: $99 for 2 nights, $99 for 21 nights]
note: translators: Price for X nights. Example: $99 for 2 nights, $99 for 21 nights
en: for %d nights | for %d nights
bg_BG[0]: на вечер
bg_BG[1]: за %d вечери

note: translators: %s: URL to plugins.php page
en: You are using two instances of Hotel Booking plugin at the same time, please <a href="%s">deactivate one of them</a>.
bg_BG: В същото време използвате два случая на плъгин за Hotel Booking plugin, моля, <a href="%s"> деактивирайте един от тях </a>.

en: <a href="%s">Upgrade to Premium</a> to enable this feature.
bg_BG: <a href="%s">Upgrade to Premium</a>  за да активирате тази функция.

en: Nonce verification failed.
bg_BG: Неуспешната проверка не бе успешна.

en: The file does not exist.
bg_BG: Файлът не съществува.

en: Source ID is missing.
bg_BG: Липсва идентификатор на източник

en: Error
bg_BG: Грешка

en: View
bg_BG: Гледка

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Name
bg_BG: Име

en: Email
bg_BG: Имейл

en: Bookings
bg_BG: Резервации

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: Terms
bg_BG: Условия

en: Created on:
bg_BG: Създаден на:

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: Please add attribute in default language to configure terms.
bg_BG: Моля добавете атрибут в езика по подразбиране за да конфигурирате условия

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: Configure terms
bg_BG: Конфигуриране на условия

en: Reserved Accommodations
bg_BG: Резервирани настанявания

en: Update Booking
bg_BG: Обновяване на резервация

en: Logs
bg_BG: Дневници

en: Delete Permanently
bg_BG: Изтриване завинаги

en: Move to Trash
bg_BG: Изтриване

en: Create Booking
bg_BG: Създаване на резервация

en: Resend Email
bg_BG: Ново изпращане на е-майл

en: Send a copy of the Approved Booking email to the customer`s email address.
bg_BG: Изпращане на копие от Потвърждаващият резервацията е-майл на потребителският е-майл адрес

en: Edit Accommodations
bg_BG: Редактирайте настанявания

en: Date:
bg_BG: Дата:

en: Author:
bg_BG: Автор:

en: Auto
bg_BG: Автоматично

en: Message:
bg_BG: Съобщение:

en: Confirmation email has been sent to customer.
bg_BG: Потвърждаващият е-майл е изпратен на потребителя.

en: Coupon code
bg_BG: Ваучер код

en: Update Payment
bg_BG: Обновяване на Плащане

en: Modified on:
bg_BG: Променено на:

en: Create Payment
bg_BG: Създаване на Плащане

en: Season Prices
bg_BG: Цени за сезона

en: <code>Please select Accommodation Type and click Create Rate button to continue.</code>
bg_BG: <code>Моля, изберете Вид настаняване и кликнете върху бутона създаване на тарифа, за да продължите.</code>

en: Update Rate
bg_BG: Обновяване Тарифа

en: Active
bg_BG: Активиране

en: Disabled
bg_BG: Деактивиране

en: Create Rate
bg_BG: Създаване Тарифа

en: Duplicate Rate
bg_BG: Дублирай тарифа

en: Generate Accommodations
bg_BG: Генерирай настанявания

en: Attributes
bg_BG: Атрибути

en: Accommodation Reviews
bg_BG: Отзиви за настаняване

en: Allow guests to <a href="%s" target="_blank">submit star ratings and reviews</a> evaluating your accommodations.
bg_BG: Разрешете на гостите <a href="%s" target="_blank"> да изпращате оценки и отзиви за звезди </a>, оценявайки вашите места за настаняване.

en: Number of Accommodations:
bg_BG: Номер на Настаняванията:

en: Count of real accommodations of this type in your hotel.
bg_BG: Брой на реално настаняване от този тип във вашия хотел.

en: Total Accommodations:
bg_BG: Общо Настанявания:

en: Show Accommodations
bg_BG: Покажи Настанявания

en: Active Accommodations:
bg_BG: Активни Настанявания:

en: Add
bg_BG: Добавяне

en: Per adult:
bg_BG: за възрастен

en: Per child:
bg_BG: за дете:

en: Per adult:
bg_BG: на възрастен:

en: Per child:
bg_BG: на дете:

en: Actions
bg_BG: Действия

en: Default
bg_BG: Подразбиране

en: — Select —
bg_BG: — Избери —

en: Install & Activate
bg_BG: Инсталирай & Активирай

en: Add gallery
bg_BG: Добави галерия

en: Remove gallery
bg_BG: Премахни галерия

en: Select all
bg_BG: Селектирайте всички

en: Unselect all
bg_BG: Деселектирайте всички

en: Date
bg_BG: Дата

en: Author
bg_BG: Автор

en: Edit
bg_BG: Редактирай

en: Done
bg_BG: Готово

en: All
bg_BG: Всички

en: None
bg_BG: Нито един

en: Recalculate Total Price
bg_BG: Преизчислете общата цена

en: Nights
bg_BG: Нощи

en: Remove
bg_BG: Премахни

en: Add length of stay
bg_BG: Добави продължителност на престоя

en: Adults
bg_BG: Възрастни

en: Children
bg_BG: Деца

en: Price per night
bg_BG: Цена за нощувка

en: Enable variable pricing
bg_BG: Активиране на променливо ценообразуване

en: Add Variation
bg_BG: Добавете вариант

en: Remove variation
bg_BG: Премахнете варианта

en: The License Key is required in order to get automatic plugin updates and support. You can manage your License Key in your personal account. <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202812996-How-to-use-your-personal-MotoPress-account' target='_blank'>Learn more</a>.
bg_BG: Лицензионният ключ е необходим, за да получите автоматични актуализации и поддръжка на плъгини. Можете да управлявате лицензния си ключ в личния си акаунт.  <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202812996-How-to-use-your-personal-MotoPress-account' target='_blank'>Learn more</a>.

en: License Key
bg_BG: Лицензионен ключ

en: Status
bg_BG: Статус

en: Inactive
bg_BG: Неактивен

en: Valid until
bg_BG: Валидно до

en: Valid (Lifetime)
bg_BG: Валидно (до живот)

en: Expired
bg_BG: Изтекло

en: Invalid
bg_BG: Невалидно

en: Your License Key does not match the installed plugin. <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202957243-What-to-do-if-the-license-key-doesn-t-correspond-with-the-plugin-license' target='_blank'>How to fix this.</a>
bg_BG: Вашият лицензен ключ не съвпада с инсталирания плъгин.  <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202957243-What-to-do-if-the-license-key-doesn-t-correspond-with-the-plugin-license' target='_blank'>How to fix this.</a>

en: Product ID is not valid
bg_BG: ИД номер на продукта не е валиден

en: Action
bg_BG: Действие

en: Activate License
bg_BG: Активирай лиценз

en: Deactivate License
bg_BG: Деактиривирай лиценз

en: Renew License
bg_BG: Поднови лиценз

en: Attributes let you define extra accommodation data, such as location or type. You can use these attributes in the search availability form as advanced search filters.
bg_BG: Атрибутите ви позволяват да дефинирате допълнителни данни за настаняване, като местоположение или тип. Можете да използвате тези атрибути във формуляра за наличност за търсене като филтри за разширено търсене.

en: This attribute refers to non-unique taxonomy - %1$s - which was already registered with attribute %2$s.
bg_BG: Този атрибут се отнася до не-уникална таксономия - %1$s - която вече е регистрирана с атрибут %2$s.

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: You cannot manage terms of trashed attributes.
bg_BG: Не можете да управлявате условията на ненужните атрибути.

en: New Booking
bg_BG: Нова резервация

en: ID
bg_BG: ИД №

en: Check-in / Check-out
bg_BG: Настаняване / Освобождаване

en: Guests
bg_BG: Гости

en: Customer Info
bg_BG: Информация Клиент

en: Price
bg_BG: Цена

en: Accommodation
bg_BG: Настаняване

en: Booking #%s
bg_BG: Резервации #%s

en: Expire %s
bg_BG: Изтича %s

en: Adults:
bg_BG: Възрастни:

en: Children:
bg_BG: Деца:

en: %s night | %s nights
bg_BG[0]: %s нощ
bg_BG[1]: %s нощи

en: Summary: %s.
bg_BG: Обобщение: %s.

en: Paid: %s
bg_BG: Платени: %s

en: Set to %s
bg_BG: Настрой на %s

en: Booking status changed. | %s booking statuses changed.
bg_BG[0]: Статусът на резервацията е променен.
bg_BG[1]: %s статусите на резервациите са променени.

en: All accommodation types
bg_BG: Всички видове настаняване

note: translators: The number of imported bookings: "Imported <span>(11)</span>"
en: Imported %s
bg_BG: Внесени %s

en: Customer
bg_BG: Клиент

en: Amount
bg_BG: Сума

en: Booking
bg_BG: Резервация

en: Gateway
bg_BG: Портал

en: Transaction ID
bg_BG: ИД № на транзакция

en: Created/Modified Date
bg_BG: Дата създаване/модифициране

en: Payment #%s
bg_BG: Плащания #%s

en: Created on:
bg_BG: Създадено на:

en: Modified on:
bg_BG: Променено на:

en: Rates are used to offer different prices of the same accommodation type depending on extra conditions. E.g. Double room with breakfast included; double room with no breakfast. Guests will choose the preferable rate when submitting a booking request.
bg_BG: Тарифите се използват за предлагане на различни цени от един и същи тип настаняване в зависимост от допълнителните условия. Например Двойна стая с включена закуска; двойна стая без закуска. Гостите ще изберат предпочитаната тарифа при подаване на заявка за резервация.

en: Accommodation Type
bg_BG: Вид настаняване

en: Season &#8212; Price
bg_BG: Сезон &#8212; Цена

en: Duplicate
bg_BG: Дублирай

en: Rate was duplicated.
bg_BG: Тарифата бе дублирана.

en: These are real accommodations like rooms, apartments, houses, villas, beds (for hostels) etc.
bg_BG: Това са истински видове настанявания като стаи, апартаменти, къщи, вили, легла (за хостели) и т.н.

en: All Accommodation Types
bg_BG: Всички видове настанявания

en: These are not physical accommodations, but their types. E.g. standard double room. To specify the real number of existing accommodations, you'll need to use Generate Accommodations menu.
bg_BG: Това не са физическо настаняване, а вида им. Например Стандартна двойна стая. За да укажете реалния брой на съществуващите квартири, ще трябва да използвате менюто "Генериране на настанявания".

en: Capacity
bg_BG: Капацитет

en: Bed Type
bg_BG: Вид легло

en: Accommodations
bg_BG: Настанявания

en: Total:
bg_BG: Общо:

en: Adults:
bg_BG: Възрастни:

en: Children:
bg_BG: Деца:

en: Size:
bg_BG: Размер:

en: Active:
bg_BG: Активен:

en: Seasons are real periods of time, dates or days that come with different prices for accommodations. E.g. Winter 2018 ($120 per night), Christmas ($150 per night).
bg_BG: Сезоните са реални периоди от време, дати или дни, които идват с различни цени за настаняване. Например Зима 2018 (120 долара на нощ), Коледа (150 лв. На вечер).

en: Start
bg_BG: Начало

en: End
bg_BG: Край

en: Days
bg_BG: Дни

en: Services are extra offers that you can sell or give for free. E.g. Thai massage, transfer, babysitting. Guests can pre-order them when placing a booking.
bg_BG: Услугите са допълнителни оферти, които можете да продавате или давате безплатно. Например Масаж, трансфер до хотел / летище, гледане на деца. Гостите могат да ги предупредят, когато правят резервация.

en: Periodicity
bg_BG: Периодичност

en: Charge
bg_BG: Такса

en: Per Day
bg_BG: На ден

en: Guest Choice
bg_BG: Избор на госта

en: Once
bg_BG: Веднъж

en: Per Guest
bg_BG: на гост

en: Per Accommodation
bg_BG: на настаняване

en: These are accommodation amenities, generally free ones. E.g. air-conditioning, wifi.
bg_BG: Това са видове удобства, най-често безплатните. Пример: климатик, wi-fi, Телевизия..

en: Booking rules saved.
bg_BG: Правилата за резервацията са запазени.

en: Booking Rules
bg_BG: Правила за резервация

en: Save Changes
bg_BG: Запази промените

en: Check-in days
bg_BG: Дни за настаняване

en: Guests can check in any day.
bg_BG: Гостите могат да се настанят/впишат по всяко време.

en: Add rule
bg_BG: Добави правило

en: Seasons
bg_BG: Сезони

en: Check-out days
bg_BG: Дни за напускане

en: Guests can check out any day.
bg_BG: Гостите могат да се отпишат/платят по всяко време.

en: Minimum stay
bg_BG: Минимален престой

en: There are no minimum stay rules.
bg_BG: Няма правила за минимален престой.

en: nights
bg_BG: нощи

en: Maximum stay
bg_BG: Максимален престой

en: There are no maximum stay rules.
bg_BG: Няма правила за максимален престой.

en: Block accommodation
bg_BG: Блокирай настаняване

en: There are no blocking accommodation rules.
bg_BG: Няма правила за блокиране на настаняване.

en: From
bg_BG: От

en: Till
bg_BG: До

en: Restriction
bg_BG: ограничение

en: Not check-in
bg_BG: Не се вписайте

en: Not check-out
bg_BG: Не се отписвайте

en: Not stay-in
bg_BG: Не пребивавайте

en: Comment
bg_BG: Коментар

en: Booking Calendar
bg_BG: Резервационен календар

en: Calendar
bg_BG: Календар

en: Add New Booking
bg_BG: Добави нова резервация

en: Clear Search Results
bg_BG: Изчисти резултатите от Търсенето

en: Unable to create booking. Please try again.
bg_BG: Резервацията не може да се създаде. Моля, опитайте отново.

en: Booking is blocked due to maintenance reason. Please try again later.
bg_BG: Резервирането е блокирано поради извършване на поддръжка. Моля, опитайте отново по-късно.

en: There are no accommodations selected for reservation.
bg_BG: Няма избрани настанявания за резервация.

en: Selected accommodations are not valid.
bg_BG: Избраните видове настанявания не са валидни.

en: Accommodation Type is not valid.
bg_BG: Видът настаняване не е валиден.

en: Rate is not valid.
bg_BG: Тарифата не е валидна.

en: Adults number is not valid.
bg_BG: Номера на възрастните не е валиден.

en: Children number is not valid.
bg_BG: Номера на децата не е валиден.

en: The total number of guests is not valid.
bg_BG: Общият брой на гостите не е валиден.

en: Selected dates do not meet booking rules for type %s
bg_BG: Избраните дати не отговарят на правилата за резервация за тип %s

en: Accommodations are not available.
bg_BG: Настаняванията не са налични.

en: There are no rates for requested dates.
bg_BG: За заявените дати няма тарифи.

en: Search Results
bg_BG: Резултати от търсенето

en: — Any —
bg_BG: - Всички -

en: Search parameters are not set.
bg_BG: Параметрите за търсене не са зададени.

en: Check-in date is not valid.
bg_BG: Датата на вписване не е валидна.

en: Check-in date cannot be earlier than today.
bg_BG: Датата на настаняване не може да бъде по-рано от днес.

en: Check-out date is not valid.
bg_BG: Датата на освобождаване не е валидна.

en: Nothing found. Please try again with different search parameters.
bg_BG: Нищо не е намерено. Моля, опитайте отново с различни параметри за търсене.

en: First Name
bg_BG: Име

en: Last Name
bg_BG: Фамилия

en: Phone
bg_BG: Телефон за връзка

en: Address
bg_BG: Адрес

en: State / County
bg_BG: Държава

en: Country
bg_BG: Държава

en: City
bg_BG: Град

en: Postcode
bg_BG: Пощенски код

en: Update
bg_BG: Обнови

en: The booking is not set.
bg_BG: Резервацията не е зададена.

en: The booking not found.
bg_BG: Резервацията не е намерена.

en: Edit Booking #%d
bg_BG: Редактирай резервация  #%d

en: Cancel
bg_BG: Откажи

en: Back
bg_BG: Връщане обратно

en: Edit Booking
bg_BG: Редактирай резервация

en: You cannot edit the imported booking. Please update the source booking and resync your calendars.
bg_BG: Вие не можете да редактирате импортираната резервация. Моля, редактирайте базовата резервация и направете синхронизация на вашите календари.

en: Request does not pass security verification. Please refresh the page and try one more time.
bg_BG: Заявката не премина проверката за сигурност. Моля, опреснете страницата и опитайте още веднъж.

en: Check-in date is not set.
bg_BG: Датата на пристигане не е зададена

en: Check-out date is not set.
bg_BG: Датата на заминаване не е зададена

en: Unable to update booking. Please try again.
bg_BG: Неуспешно обновяване на резервацията. Моля, опитайте отново.

en: Booking was edited.
bg_BG: Резервацията беше променена.

en: Available
bg_BG: Наличен

en: Replace
bg_BG: Замени

en: — Add new —
bg_BG: Добави нова

en: Extensions
bg_BG: Разширения.

en: Extend the functionality of Hotel Booking plugin with the number of helpful addons for your custom purposes.
bg_BG: Разширете функционалността на плъгин за хотелска резервация с броя полезни добавки за вашите персонализирани цели.

en: Get this Extension
bg_BG: Вземи това разширение

en: No extensions found.
bg_BG: Не са намерени разширения.

en: Abort Process
bg_BG: Прекрати процес

en: Aborting...
bg_BG: Прекратяване...

en: Import Calendar
bg_BG: Импортирай календар

en: Accommodation: %s
bg_BG: Настаняване: %s

en: Accommodation Type: %s
bg_BG: Вид настаняване: %s

en: Please be patient while the calendars are imported. You will be notified via this page when the process is completed.
bg_BG: Моля, бъдете търпеливи, докато календарите се импортират. Ще бъдете известени чрез тази страница, когато процесът приключи.

en: Accommodation updated.
bg_BG: Вид настаняване актуализирано.

en: This calendar has already been imported for another accommodation.
bg_BG: Този календар вече е импортиран за друго място за настаняване.

en: Sync, Import and Export Calendars
bg_BG: Синхронизиране, импортиране и експортиране на календари

note: translators: %s - room name. Example: "Comfort Triple 1"
en: Edit External Calendars of "%s"
bg_BG: Редактиране на външни календари за "%s"

en: Sync All External Calendars
bg_BG: Синхронизирайте всички външни календари

en: Sync your bookings across all online channels like Booking.com, TripAdvisor, Airbnb etc. via iCalendar file format.
bg_BG: Синхронизирайте вашите резервации във всички онлайн канали като Booking.com, TripAdvisor, Airbnb и т.н. чрез файловия формат iCalendar.

en: Calendar URL
bg_BG: Календар URL

en: Add New Calendar
bg_BG: Добави нов календар

en: Sync Calendars
bg_BG: Синхронизирай календари

en: Delete All Logs
bg_BG: Изтрии всички логове

en: Deleting...
bg_BG: Изтриване...

en: %d item
bg_BG: %d елемент

en: %d items
bg_BG: %d елементи

en: Calendars Synchronization Status
bg_BG: Статус на синхронизиране на календари

en: Here you can see synchronization status of your external calendars.
bg_BG: Тук можете да видите състоянието на синхронизирането на външните си календари.

en: Calendars Sync Status
bg_BG: Състояние на синхронизирането на календарите

en: Display calendars synchronization status.
bg_BG: Показване на статуса на синхронизиране на календарите.

en: Language Guide
bg_BG: Езиково ръководство

en: Default language
bg_BG: Език по подразбиране

en: This plugin will display all system messages, labels, buttons in the language set in <em>General > Settings > Site Language</em>. If the plugin is not available in your language, you may <a href="%s">contribute your translation</a>.
bg_BG: Този плъгин ще показва всички системни съобщения, етикети и бутони на езика, зададен в <em>General > Settings > Site Language</em>. Ако плъгинът не е наличен на вашия език, можете <a href="%s">contribute your translation</a>.

en: Custom translations and edits
bg_BG: Персонализирани преводи и редакции

en: You may customize plugin translation by editing the needed texts or adding your translation following these steps:
bg_BG: Можете да персонализирате превод на плъгини, като редактирате необходимите текстове или добавите превода си, следвайки тези стъпки:

en: Take the source file for your translations %s or needed translated locale.
bg_BG: Вземете изходния файл за вашите преводи %s или необходим преведен локал.

en: Translate texts with any translation program like Poedit, Loco, Pootle etc.
bg_BG: Превеждайте текстове с всяка програма за превод като Poedit, Loco, Pootle и т.н.

en: Put created .mo file with your translations into the folder %s. Where {lang} is ISO-639 language code and {country} is ISO-3166 country code. Example: Brazilian Portuguese file would be called motopress-hotel-booking-pt_BR.mo.
bg_BG: Поставете създаден .mo файл с вашите преводи в папката %s. Където {lang} е ISO-639 езиков код, а {country} е ISO-3166 код на държавата. Пример: Бразилски португалски файл ще бъде наречен motopress-hotel-booking-pt_BR.mo.

en: Multilingual content
bg_BG: Многоезично съдържание

en: If your site is multilingual, you may use additional plugins to translate your added content into multiple languages allowing the site visitors to switch them.
bg_BG: Ако вашият сайт е многоезичен, можете да използвате допълнителни плъгини, за да преведете добавеното си съдържание на няколко езика, което позволява на посетителите на сайта да ги превключват.

en: Language
bg_BG: Език

en: Reports
bg_BG: Доклади

en: Export
bg_BG: Експортирай

en: All Statuses
bg_BG: Всички статуси

en: Booking dates between
bg_BG: Дати на резервацията между

en: Check-in date between
bg_BG: Дата на настаняване между

en: Check-out date between
bg_BG: Дата на освобождаване между

en: In-house between
bg_BG: Вътрешно между

en: Date of reservation between
bg_BG: Дата на резервация между

en: Export Bookings
bg_BG: Експортирай резервациите

en: Choose start date
bg_BG: Изберете начална дата

en: Choose end date
bg_BG: Изберете крайна дата

en: Select columns to export
bg_BG: Изберете колони за експортиране

en: Generate CSV
bg_BG: Генериране на CSV

en: Number of accommodations
bg_BG: Брой на настанявания

en: Title
bg_BG: Име

en: Leave empty to use accommodation type title.
bg_BG: Оставете празно, за да използвате типа на помещението.

en: Generate
bg_BG: Генерирай

en: Accommodation generated. | %s accommodations generated.
bg_BG[0]: Настаняването е създадено
bg_BG[1]: %s Настаняванията са създадени.

en: General
bg_BG: Основни

en: Pages
bg_BG: Страници

en: Search Results Page
bg_BG: Страница за резултати от търсенето

en: Select page to display search results. Use search results shortcode on this page.
bg_BG: Изберете страница за показване на резултатите от търсенето. Използвайте кратък код за резултатите от търсенето на тази страница.

en: Checkout Page
bg_BG: Страница за плащане

en: Select page user will be redirected to complete booking.
bg_BG: Потребителят на избраната страница ще бъде пренасочен за завършване на резервацията.

en: Terms & Conditions
bg_BG: Условия на ползване

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
bg_BG: Ако определите страница "Условия за Ползване", клиентът ще бъде попитан дали ще ги приеме при приключване.

en: Misc
bg_BG: Разни

en: Square Units
bg_BG: Квадратни единици

en: Currency
bg_BG: Валута

en: Currency Position
bg_BG: Позиция на валутата

en: Datepicker Date Format
bg_BG: Формат за избиране на датата

en: Check-out Time
bg_BG: Час на освобождаване

en: Check-in Time
bg_BG: Час на настаняване

en: Bed Types
bg_BG: Видове легла

en: Type
bg_BG: Вид

en: Add Bed Type
bg_BG: Добавете тип легло

en: Show Lowest Price for
bg_BG: Покажи най-ниската цена за

en: days
bg_BG: дни

en: Lowest price of accommodation for selected number of days if check-in and check-out dates are not set. Example: set 0 to display today's lowest price, set 7 to display the lowest price for the next week.
bg_BG: Най-ниска цена на настаняването за избрания брой дни, ако не са зададени дати за настаняване и напускане. Пример: Задайте 0, за да покажете най-ниската цена за днес, задайте 7, за да покажете най-ниската цена за следващата седмица.

en: Enable search form to recommend the best set of accommodations according to a number of guests.
bg_BG: Активирайте формуляра за търсене, за да препоръчате най-добрия набор от настаняване според редица гости.

en: Enable the use of coupons.
bg_BG: Активирайте използването на ваучери.

en: Text on Checkout
bg_BG: Текст на страницата за плащане

en: This text will appear on the checkout page.
bg_BG: Този текст ще се показва на страницата за плащане.

en: Disable Booking
bg_BG: Деактивиране на резервацията

en: Hide reservation forms and buttons
bg_BG: Скриване на формуляри и бутони за резервация

en: Text instead of reservation form while booking is disabled
bg_BG: Текст вместо формуляр за резервация, докато резервацията е деактивирана

en: Booking Confirmation
bg_BG: Потвърждение на резервация

en: Confirmation Mode
bg_BG: Режим за потвърждение

en: By customer via email
bg_BG: От клиента чрез Ймеил

en: By admin manually
bg_BG: Ръчно от администратор

en: Confirmation upon payment
bg_BG: Потвърждение при плащане

en: Booking Confirmed Page
bg_BG: Страница за потвърждение на резервацията

en: Page user will be redirected to once the booking is confirmed via email or by admin.
bg_BG: Потребителят на страницата ще бъде пренасочен, след като резервацията бъде потвърдена чрез имейл или от администратора.

en: Approval Time for User
bg_BG: Време за одобрение за потребителя

en: Period of time in minutes the user is given to confirm booking via email. Unconfirmed bookings become Abandoned and accommodation status changes to Available.
bg_BG: Периодът в минути се дава на потребителя, за да потвърди резервацията по имейл. Непотвърдени резервации се изоставят, а състоянието на настаняването се променя на Налично.

en: Country of residence field is required for reservation.
bg_BG: За резервация се изисква поле на държава на пребиваване.

en: Full address fields are required for reservation.
bg_BG: Задължително адресните полета за резервация трабва да са попълнени.

en: Customer information is required when placing admin bookings.
bg_BG: При поставянето на администраторски резервации се изисква информация за клиента.

en: Default Country on Checkout
bg_BG: Страна по подразбиране при финализиране на плащането

en: Price Breakdown
bg_BG: Разгъвка на цените

en: Price breakdown unfolded by default.
bg_BG: Разбиването на цената се разгръща по подразбиране.

en: Booking Cancellation
bg_BG: Отмяна на резервация

en: User can cancel booking via link provided inside email.
bg_BG: Потребителят може да отмени резервацията чрез линк, предоставен вътре в имейл

en: Search Options
bg_BG: Търсене опции

en: Maximum accommodation occupancy available in the Search Form.
bg_BG: Максимална заетост на настаняванията, налична във формуляра за търсене.

en: Max Adults
bg_BG: Максимум възрастни

en: Max Children
bg_BG: Максимум деца

en: Age of Child
bg_BG: Възраст на децата

en: Optional description of the "Children" field.
bg_BG: Незадължително описание на полето "Деца".

en: Skip Search Results
bg_BG: Пропуснете резултатите от търсенето

en: Skip search results page and enable direct booking from accommodation pages.
bg_BG: Пропуснете страницата с резултати от търсенето и разрешете директна резервация от страниците за настаняване.

en: Book button behavior on the search results page
bg_BG: Поведение на бутона "резервирай" на страницата с резултати от търсенето

en: Redirect to the checkout page immediately after successful addition to reservation.
bg_BG: Пренасочване към разплащане, веднага след успешно добавяне на резервация.

en: Enable "adults" and "children" options for my website (default).
bg_BG: Активирайте опциите "възрастни" и "деца" за моя уебсайт (по подразбиране).

en: Disable "children" option for my website (hide "children" field and use Guests label instead).
bg_BG: Деактивирайте опцията "деца" за уебсайта си (скрийте полето "деца" и вместо това използвайте етикета "Гости").

en: Disable "adults" and "children" options for my website.
bg_BG: Деактивирайте опциите "възрастни" и "деца" за моя уебсайт.

en: Guest Management
bg_BG: Управление на гостите

en: Hide "adults" and "children" fields within search availability forms.
bg_BG: Скрийте полетата "възрастни" и "деца" в формулярите за наличност за търсене.

en: Display Options
bg_BG: Показване на опции

en: Display gallery images of accommodation page in lightbox.
bg_BG: Показване на галерия изображения на страница за настаняване в lightbox.

en: Availability Calendar
bg_BG: Календар свободни дати

en: Calendar Theme
bg_BG: Визия на календара

en: Select theme for an availability calendar.
bg_BG: Изберете визия за календара.

en: Template Mode
bg_BG: Режим на шаблона

en: Developer Mode
bg_BG: Режим за програмисти

en: Theme Mode
bg_BG: Режим на темата

en: Choose Theme Mode to display the content with the styles of your theme. Choose Developer Mode to control appearance of the content with custom page templates, actions and filters. This option can't be changed if your theme is initially integrated with the plugin.
bg_BG: Изберете режим на тема, за да покажете съдържанието със стиловете на вашата тема. Изберете Режим на програмист, за да контролирате външния вид на съдържанието с персонализирани шаблони на страници, действия и филтри. Тази опция не може да бъде променена, ако темата ви първоначално е интегрирана с приставката.

en: More Styles
bg_BG: Oще стилове

en: Extend the styling options of Hotel Booking plugin with the new free addon - Hotel Booking Styles.
bg_BG: Увеличете стилистичните опций на резервационият хотелски плъгин, с новият безплатен аддон. - Hotel Booking Styles.

en: Calendars Synchronization
bg_BG: Синхронизация на календари

en: Export admin blocks.
bg_BG: Експортиране на администраторски блокове.

en: Do not export imported bookings.
bg_BG: Не изнасяйте внесени резервации.

en: Calendars Synchronization Scheduler
bg_BG: График за синхронизиране на календари

en: Enable automatic external calendars synchronization
bg_BG: Активиране на автоматична синхронизация на външни календари

en: Clock
bg_BG: Часовник

en: Sync calendars at this time (UTC) or starting at this time every interval below.
bg_BG: Синхронизирайте календарите в този момент (UTC) или започнете по това време всеки интервал по-долу.

en: Interval
bg_BG: Интервал

en: Quarter an Hour
bg_BG: Четвърт час

en: Half an Hour
bg_BG: Половин час

en: Once Hourly
bg_BG: Веднъж на час

en: Twice Daily
bg_BG: Двапъти дневно

en: Once Daily
bg_BG: Веднъж дневно

en: Automatically delete sync logs older than
bg_BG: Автоматично изтриване на журналите за синхронизация, по-стари от

en: Day
bg_BG: Ден

en: Week
bg_BG: Седмица

en: Month
bg_BG: Месец

en: Quarter
bg_BG: Четеримесечие

en: Half a Year
bg_BG: Половин година

en: Never Delete
bg_BG: Никога не изтривайте

en: Block Editor
bg_BG: Редактор на блокове

en: Enable block editor for "%s".
bg_BG: Активиране на редактора на блокове за "%s".

en: Accommodation Types
bg_BG: Видове настанявания

en: Services
bg_BG: Услуги

en: Admin Emails
bg_BG: Електронни пощи на администратор

en: Customer Emails
bg_BG: Електронни пощи на клиенти

en: Turn one-time guests into loyal customers by sending out automatic marketing campaigns with the <a>Hotel Booking & Mailchimp Integration</a>.
bg_BG: Превърнете еднократните гости в лоялни клиенти, като изпращате автоматични маркетингови кампании с <a>Hotel Booking & Mailchimp Integration</a>.

en: Turn one-time guests into loyal customers by sending out automatic marketing campaigns with the Hotel Booking & Mailchimp Integration.
bg_BG: Превърнете еднократните гости в лоялни клиенти, като изпращате автоматични маркетингови кампании с the Hotel Booking & Mailchimp Integration.

en: Cancellation Details Template
bg_BG: Шаблон за подробности за анулирането

en: Used for %cancellation_details% tag.
bg_BG: Използва се за  %cancellation_details% етикет.

en: Email Settings
bg_BG: Настройки на електронната поща

en: Send automated email notifications, such as key pick-up instructions, house rules, before and after arrival/departure with <a>Hotel Booking Notifier</a>.
bg_BG: Изпращайте автоматизирани известия по имейл, като ключови инструкции за вземане, правила за дома, преди и след пристигане / заминаване с <a> Hotel Booking Notifier </a>.

en: Send automated email notifications, such as key pick-up instructions, house rules, before and after arrival/departure with Hotel Booking Notifier.
bg_BG: Изпращайте автоматизирани известия по имейл, като ключови инструкции за вземане, правила за дома, преди и след пристигане / заминаване с Нотификатор за резервация на хотел.

en: Email Sender
bg_BG: Изпращач на електронна поща

en: Administrator Email
bg_BG: Админ мейл адрес

en: From Email
bg_BG: От Имейл адрес

en: From Name
bg_BG: От име

en: Logo URL
bg_BG: Лого URL

en: Footer Text
bg_BG: Текст в футъра

en: Reserved Accommodation Details Template
bg_BG: Шаблон за подробности за запазено настаняване

en: Used for %reserved_rooms_details% tag.
bg_BG: Използва се за %reserved_rooms_details% етикет.

en: Styles
bg_BG: Стилова

en: Base Color
bg_BG: Основен цвят

en: Background Color
bg_BG: Цвят на фона

en: Body Background Color
bg_BG: Цвят на фона на тялото

en: Body Text Color
bg_BG: Цвят на текстю

en: Payment Gateways
bg_BG: Начини на плащане

en: General Settings
bg_BG: Основни настройки

en: Need more gateways? Use our Hotel Booking <a href="%s" target="_blank">WooCommerce Payments</a> extension.
bg_BG: Нуждаете се от повече шлюзи? Използвайте разширението ни за <a href="%s" target="_blank"> разплащания с WooCommerce </a>.

en: You may also email the <a href="%s" target="_blank">balance payment request</a> link to your guests.
bg_BG: Можете също да изпратите електронната поща на връзката <a href="%s" target="_blank"> линк за плащане на баланс </a> на вашите гости.

en: User Pays
bg_BG: Потребителят плаща

en: Full Amount
bg_BG: Пълно количество

en: Deposit
bg_BG: Депозит

en: Deposit Type
bg_BG: Вид депозит

en: Fixed
bg_BG: Фиксирана

en: Percent
bg_BG: Процент

en: Deposit Amount
bg_BG: Размер на депозита

en: Force Secure Checkout
bg_BG: Принудителна сигурност

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages. You must have an SSL certificate installed to use this option.
bg_BG: Форсиране на SSL (HTTPS) на страниците за плащане. Трябва да имате инсталиран SSL сертификат, за да използвате тази опция.

en: Reservation Received Page
bg_BG: Страница за получена резервация

en: Failed Transaction Page
bg_BG: Страница за неуспешна транзакция

en: Default Gateway
bg_BG: Портал по подразбиране

en: Pending Payment Time
bg_BG: Изчакващо време за плащане

en: Period of time in minutes the user is given to complete payment. Unpaid bookings become Abandoned and accommodation status changes to Available.
bg_BG: Периодът от време в минути, който се предоставя на потребителят да завърши плащането си. Неплатените резервации стават "Изоставени" и статутът на настаняване се променя на Налични.

en: Install <a href="%s" target="_blank">Hotel Booking addons</a> to manage their settings.
bg_BG: Инсталирайте <a href="%s" target="_blank"> добавки за резервация на хотели </a>, за да управлявате техните настройки.

en: Install Hotel Booking addons to manage their settings.
bg_BG: Инсталирайте добавката за резервация на хотели, за да управлявате нястройките им.

en: License
bg_BG: Лиценз

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са запазени.

en: <strong>Note:</strong> Payment methods will appear on the checkout page only when Confirmation Upon Payment is enabled in Accommodation > Settings > General > Confirmation Mode.
bg_BG: <strong> Забележка: </strong> Начините на плащане ще се покажат на страницата за плащане само когато е активирано Потвърждение при плащане в Настаняване> Настройки> Общи> Режим на потвърждение.

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Availability Search Form
bg_BG: Форма за търсене на наличност

en: Display search form.
bg_BG: Показване на форма за търсене.

en: The number of adults presetted in the search form.
bg_BG: Броят на възрастни, предварително зададени във формата за търсене.

en: The number of children presetted in the search form.
bg_BG: Броят на децата, предварително зададени във формата за търсене.

en: Check-in date presetted in the search form.
bg_BG: Дата на регистрация, предварително зададена във формата за търсене.

en: date in format %s
bg_BG: формат на датата %s

en: Check-out date presetted in the search form.
bg_BG: Дата на напускане, предварително зададена във формата за търсене.

en: Custom attributes for advanced search.
bg_BG: Персонализирани атрибути за разширено търсене.

en: Comma-separated slugs of attributes.
bg_BG: Стопчета от атрибути, разделени със запетаи.

en: Custom CSS class for shortcode wrapper
bg_BG: Персонализиран клас CSS за обвиване на къси кодове

en: whitespace separated css classes
bg_BG: css класове, разделени с бяло пространство

en: Accommodation Type ID
bg_BG: Идентификационен номер за тип настаняване

en: ID of Accommodation Type to check availability.
bg_BG: Идентификационен номер за настаняване, за да проверите наличността.

en: integer number
bg_BG: цяло число

en: How many months to show.
bg_BG: Колко месеца да се покажат.

en: Set the number of columns or the number of rows and columns separated by comma. Example: "3" or "2,3"
bg_BG: Задайте броя колони или броя на редовете и колоните, разделени със запетая. Пример: "3" или "2,3"

en: Display availability calendar of the current accommodation type or by ID.
bg_BG: Показване на календара за наличност на текущия тип настаняване или по идентификационен номер.

en: Availability Search Results
bg_BG: Резултати от търсенето с наличност

en: Display listing of accommodation types that meet the search criteria.
bg_BG: Показване на списък на типове настаняване, които отговарят на критериите за търсене.

en: Whether to display title of the accommodation type.
bg_BG: Дали да се покаже заглавието на типа настаняване.

en: Whether to display featured image of the accommodation type.
bg_BG: Дали да се покаже представено изображение на типа настаняване.

en: Whether to display gallery of the accommodation type.
bg_BG: Дали да се покаже галерия от типа настаняване.

en: Whether to display excerpt (short description) of the accommodation type.
bg_BG: Дали да се покаже откъс (кратко описание) на типа настаняване.

en: Whether to display details of the accommodation type.
bg_BG: Дали да се покажат подробности за типа настаняване.

en: Whether to display price of the accommodation type.
bg_BG: Дали да се покаже цена на типа настаняване.

en: Show View Details button
bg_BG: Показване на бутона Преглед на подробности

en: Whether to display "View Details" button with the link to accommodation type.
bg_BG: Дали да се покаже бутон „Вижте подробности“ с връзката към типа настаняване.

en: Sort by.
bg_BG: Подреди по.

en: %1$s. See the <a href="%2$s" target="_blank">full list</a>.
bg_BG: %1$s. Виж <a href="%2$s" target="_blank">пълен списък</a>.

en: Designates the ascending or descending order of sorting.
bg_BG: Обозначава възходящия или низходящия ред на сортиране.

en: ASC - from lowest to highest values (1, 2, 3). DESC - from highest to lowest values (3, 2, 1).
bg_BG: ASC Възходящ ред - от нисък към висок (1, 2, 3). DESC Нисходящ - от висок към нисък (3, 2, 1).

en: Custom field name. Required if "orderby" is one of the "meta_value", "meta_value_num" or "meta_value_*".
bg_BG: Персонализирано поле за име. Изисква се, ако "orderby" е един от "meta_value", "meta_value_num" или "meta_value_ *".

en: custom field name
bg_BG: персонализирано поле за име

en: empty string
bg_BG: празен низ

en: Specified type of the custom field. Can be used in conjunction with orderby="meta_value".
bg_BG: Определен тип на персонализираното поле. Може да се използва заедно с orderby = "meta_value".

en: Sort by. Use "orderby" insted.
bg_BG: Сортиране по. Използвайте вместо "orderby".

en: Show Book button
bg_BG: Покажи бутон Резервирай.

en: Whether to display Book button.
bg_BG: Дали да се показва бутон Резервирай.

en: NOTE:
bg_BG: ЗАБЕЛЕЖКА:

en: Use only on page that you set as Search Results Page in <a href="%s">Settings</a>
bg_BG: Използвайте само на страница, която сте задали като страница с резултати от търсенето <a href="%s">Settings</a>

en: Accommodation Types Listing
bg_BG: Списък на видове настаняване

en: Count per page
bg_BG: Брой на страница

en: integer, -1 to display all, default: "Blog pages show at most"
bg_BG: цяло число, -1 за показване на всички, по подразбиране: „Страниците в блога се показват най-много“

en: IDs of categories that will be shown.
bg_BG: ИД номерата на категориите, който ще бъдат показвани

en: Comma-separated IDs.
bg_BG: Разделени със запетая идентификатори.

en: IDs of tags that will be shown.
bg_BG: ИД номерата на етикетите, който ще бъдат показвани

en: IDs of accommodations that will be shown.
bg_BG: ИД номера на настаняване, които ще бъдат показани.

en: Logical relationship between each taxonomy when there is more than one.
bg_BG: Логическа връзка между всяка таксономия, когато има повече от една.

en: Services Listing
bg_BG: Списък на услуги

en: IDs
bg_BG: Идентификатори

en: IDs of services that will be shown.
bg_BG: Идентификационни номера на услуги, които ще бъдат показани.

en: Show All Services
bg_BG: Покажи всички услуги

en: Single Accommodation Type
bg_BG: Тип единично настаняване

en: ID of accommodation type to display.
bg_BG: Идентификационен номер на типа за настаняване за показване.

en: Display accommodation type with title and image.
bg_BG: Показвайте тип настаняване със заглавие и изображение.

en: Checkout Form
bg_BG: Формуляр за плащане

en: Display checkout form.
bg_BG: Показване на формуляра за плащане

en: Use only on page that you set as Checkout Page in <a href="%s">Settings</a>
bg_BG: Използвайте само на страница, която сте задали като Checkout страница в <a href="%s"> Настройки </a>

en: Booking Form
bg_BG: Формуляр за резервация

en: Show Booking Form for Accommodation Type with id 777
bg_BG: Показване на формуляр за резервация за тип настаняване с идентификационен номер 777

en: Accommodation Rates List
bg_BG: Списък с цени за настаняване

en: ID of accommodation type.
bg_BG: Идентификационен номер на тип настаняване.

en: Show Accommodation Rates List for accommodation type with id 777
bg_BG: Показване на списък с цени за настаняване за тип настаняване с идентификационен номер 777

en: Display booking and payment details.
bg_BG: Показване на данни за резервация и плащане.

en: Use this shortcode on Booking Confirmed and Reservation Received pages
bg_BG: Използвайте този кратък код на потвърдените от резервациите страници и резервацията получени

en: Shortcodes
bg_BG: Кратки кодове

en: Shortcode
bg_BG: Кратък код

en: Parameters
bg_BG: Параметри

en: Example
bg_BG: Пример

en: Deprecated since %s
bg_BG: Отхвърлен от %s

en: Values:
bg_BG: Стойности:

en: Default:
bg_BG: По подразбиране:

en: Optional.
bg_BG: По избор.

en: Required
bg_BG: Задължително

en: Taxes and fees saved.
bg_BG: Данъците и таксите са спестени.

en: Taxes & Fees
bg_BG: Данъци и Такси

en: Fees
bg_BG: Такси

en: No fees have been created yet.
bg_BG: Все още няма създадени такси.

en: Add new
bg_BG: Добави нов

en: Label
bg_BG: Етикет/Лейбъл

en: New fee
bg_BG: Нова такса

en: Per guest / per day
bg_BG: На гост/ за ден

en: Per accommodation / per day
bg_BG: Настаняване / на ден

en: Per accommodation (%)
bg_BG: За вид настаняване (%)

en: Limit
bg_BG: Лимит

en: Accommodation Taxes
bg_BG: Данъци за настаняване

en: No taxes have been created yet.
bg_BG: Все още не са създадени данъци.

en: New tax
bg_BG: Нов данък

en: Service Taxes
bg_BG: Данъци за услуги

en: Percentage
bg_BG: Процент

en: Fee Taxes
bg_BG: Данъци върху таксите

en: External Calendars
bg_BG: Външни календари

en: Sync External Calendars
bg_BG: Синхронизиране на външни календари

[ctx: Placeholder for empty accommodation title]
en: (no title)
bg_BG: (без име)

en: Download Calendar
bg_BG: Свали Календар

en: Message
bg_BG: Съобщение

en: Success
bg_BG: Успешно

en: Info
bg_BG: Информация

en: Warning
bg_BG: Внимание

en: Waiting
bg_BG: Изчакване

en: Processing
bg_BG: Обработване

[ctx: Total number of processed bookings]
en: Total
bg_BG: Общ

en: Succeed
bg_BG: Успешно

en: Skipped
bg_BG: Пропуснато

en: Failed
bg_BG: Неуспешно

en: Removed
bg_BG: Премахнат

en: Description
bg_BG: Описание

en: No bookings found for your request.
bg_BG: Няма намерени резервации за вашата заявка.

en: Uploads directory is not writable.
bg_BG: Директорията за качвания не може да се записва.

en: No enough data
bg_BG: Няма достатъчно информация

en: An error has occurred
bg_BG: Възникна грешка

en: Please complete all required fields and try again.
bg_BG: Моля, попълнете всички задължителни полета и опитайте още веднъж,

en: An error has occurred, please try again later.
bg_BG: Възникна грешка, моля опитайте по-късно.

en: An error has occurred. Please try again later.
bg_BG: Възникна грешка. Моля, опитайте отново по-късно.

en: Sorry, the minimum allowed payment amount is %s to use this payment method.
bg_BG: За съжаление, минималната разрешена сума за плащане е %s, за да използвате този метод на плащане.

en: Chosen payment method is not available. Please refresh the page and try one more time.
bg_BG: Избраният начин на плащане не е налице. Моля, опреснете страницата и опитайте още веднъж.

en: Coupon applied successfully.
bg_BG: Ваучерът е приложен успешно.

en: Coupon is not valid.
bg_BG: Ваучерът не е валиден.

en: Booking Information
bg_BG: Информация по резервациите

en: Check-in Date
bg_BG: Дата на настаняване

en: Check-out Date
bg_BG: Дата на освобождаване

en: Customer Information
bg_BG: Клиентска информация

en: Customer Note
bg_BG: Пояснения от клиента

en: Additional Information
bg_BG: Допълтенила информация

en: Coupon
bg_BG: Ваучер

en: Total Booking Price
bg_BG: Обща сума на резервацията

en: Notes
bg_BG: Бележки

en: Based on your search parameters
bg_BG: Въз основа на параметрите ви за търсене

en: Year
bg_BG: Година

en: Custom
bg_BG: Специфичен

[ctx: Booking status]
en: Confirmed
bg_BG: Потвърдени

en: Show
bg_BG: Покажи

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Booked
bg_BG: Резервирана

en: Pending
bg_BG: Изчакваща

en: Blocked
bg_BG: Блокирана

en: Search results for accommodations that have bookings with status "%s" from %s until %s
bg_BG: Резултати от търсенето за настаняване, които имат резервации със статус "%s" от %s до %s

en: Free
bg_BG: Безплатно

en: Until
bg_BG: До

en: Period:
bg_BG: Период:

en: &lt; Prev
bg_BG: &lt; Предишен

en: Next &gt;
bg_BG: Следващ &gt;

en: No accommodations found.
bg_BG: Няма намерени настанявания.

en: Check-out #%d
bg_BG: Дата на освобождаване #%d

en: Check-in #%d
bg_BG: Настаняване #%d

en: Booking #%d
bg_BG: Резервация #%d

[ctx: Availability]
en: Free
bg_BG: Свободни

en: Adults: %s
bg_BG: Възрастни: %s

en: Children: %s
bg_BG: Деца: %s

en: Booking imported with UID %s.
bg_BG: Резервацията е внесена с UID %s.

en: Imported booking.
bg_BG: Внесена резервация.

en: Description: %s.
bg_BG: Описание: %s

en: Source: %s.
bg_BG: Източник: %s

en: Afghanistan
bg_BG: Афганистан

en: &#197;land Islands
bg_BG: &#197;земни острови

en: Albania
bg_BG: Албания

en: Algeria
bg_BG: Алжирия

en: American Samoa
bg_BG: Американска Самоа

en: Andorra
bg_BG: Андора

en: Angola
bg_BG: Ангола

en: Anguilla
bg_BG: Ангила

en: Antarctica
bg_BG: Антарктида

en: Antigua and Barbuda
bg_BG: Антигуа и Барбуда

en: Argentina
bg_BG: Аржентина

en: Armenia
bg_BG: Армения

en: Aruba
bg_BG: Аруба

en: Australia
bg_BG: Австралия

en: Austria
bg_BG: Австрия

en: Azerbaijan
bg_BG: Азербайджан

en: Bahamas
bg_BG: Бахамите

en: Bahrain
bg_BG: Бахрейн

en: Bangladesh
bg_BG: Бангладеш

en: Barbados
bg_BG: Барбадос

en: Belarus
bg_BG: Беларус

en: Belgium
bg_BG: Белгия

en: Belau
bg_BG: Белау

en: Belize
bg_BG: Белиз

en: Benin
bg_BG: Бенин

en: Bermuda
bg_BG: Бермуди

en: Bhutan
bg_BG: Бутан

en: Bolivia
bg_BG: Боливия

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
bg_BG: Бонайр, Свети Юстасиус и Саба

en: Bosnia and Herzegovina
bg_BG: Босна и Херцеговина

en: Botswana
bg_BG: Ботсвана

en: Bouvet Island
bg_BG: Остров Бувет

en: Brazil
bg_BG: Бразилия

en: British Indian Ocean Territory
bg_BG: Територия на Британско-индийски океан

en: British Virgin Islands
bg_BG: Британски Вирджински острови

en: Brunei
bg_BG: Бруней

en: Bulgaria
bg_BG: България

en: Burkina Faso
bg_BG: Буркина Фасо

en: Burundi
bg_BG: Бурунди

en: Cambodia
bg_BG: Камбоджа

en: Cameroon
bg_BG: Камерун

en: Canada
bg_BG: Канада

en: Cape Verde
bg_BG: Капе Верде

en: Cayman Islands
bg_BG: Кайманови острови

en: Central African Republic
bg_BG: Централна Африканска република

en: Chad
bg_BG: Чад

en: Chile
bg_BG: Чили

en: China
bg_BG: Китай

en: Christmas Island
bg_BG: Коледния остров

en: Cocos (Keeling) Islands
bg_BG: Кокос (Кийлингскови) острови

en: Colombia
bg_BG: Колумбия

en: Comoros
bg_BG: Коморски острови

en: Congo (Brazzaville)
bg_BG: Конго (Бразавил)

en: Congo (Kinshasa)
bg_BG: Конго (Киншаса)

en: Cook Islands
bg_BG: Островите Кук

en: Costa Rica
bg_BG: Коста Рика

en: Croatia
bg_BG: Хърватия

en: Cuba
bg_BG: Куба

en: Cyprus
bg_BG: Кипър

en: Czech Republic
bg_BG: Република Чехия

en: Denmark
bg_BG: Дания

en: Djibouti
bg_BG: Джибути

en: Dominica
bg_BG: Доминика

en: Dominican Republic
bg_BG: Домениканска република

en: Ecuador
bg_BG: Еквадор

en: Egypt
bg_BG: Египет

en: El Salvador
bg_BG: Ел Салвадор

en: Equatorial Guinea
bg_BG: Екваториална Гвинея

en: Eritrea
bg_BG: Еритрея

en: Estonia
bg_BG: Естония

en: Ethiopia
bg_BG: Етиопия

en: Falkland Islands
bg_BG: Фолкландските острови

en: Faroe Islands
bg_BG: Фарьорските острови

en: Fiji
bg_BG: Фиджи

en: Finland
bg_BG: Финландия

en: France
bg_BG: Франция

en: French Guiana
bg_BG: Френска Гвиана

en: French Polynesia
bg_BG: Френска полинезия

en: French Southern Territories
bg_BG: Френски южни територии

en: Gabon
bg_BG: Габон

en: Gambia
bg_BG: Гамбиа

en: Georgia
bg_BG: Джорджия

en: Germany
bg_BG: Германия

en: Ghana
bg_BG: Гана

en: Gibraltar
bg_BG: Гибралтар

en: Greece
bg_BG: Гърция

en: Greenland
bg_BG: Гренландия

en: Grenada
bg_BG: Гренада

en: Guadeloupe
bg_BG: Гваделупа

en: Guam
bg_BG: Гуам

en: Guatemala
bg_BG: Гватемала

en: Guernsey
bg_BG: Гернси

en: Guinea
bg_BG: Гвинея

en: Guinea-Bissau
bg_BG: Гвинея-Бисау

en: Guyana
bg_BG: Гвиана

en: Haiti
bg_BG: Хайти

en: Heard Island and McDonald Islands
bg_BG: Острови Хърд и Макдоналд

en: Honduras
bg_BG: Хондурас

en: Hong Kong
bg_BG: Хон-Конг

en: Hungary
bg_BG: Унгария

en: Iceland
bg_BG: Исландия

en: India
bg_BG: Индия

en: Indonesia
bg_BG: Индонесия

en: Iran
bg_BG: Иран

en: Iraq
bg_BG: Ирак

en: Ireland
bg_BG: Ирландия

en: Isle of Man
bg_BG: остров Ман

en: Israel
bg_BG: Израел

en: Italy
bg_BG: Италия

en: Ivory Coast
bg_BG: Бряг на слоновата кост

en: Jamaica
bg_BG: Ямайка

en: Japan
bg_BG: Япония

en: Jersey
bg_BG: Джърси

en: Jordan
bg_BG: Йордания

en: Kazakhstan
bg_BG: Казахстан

en: Kenya
bg_BG: Кения

en: Kiribati
bg_BG: Кирибати

en: Kuwait
bg_BG: Кувейт

en: Kyrgyzstan
bg_BG: Киргистан

en: Laos
bg_BG: Лоас

en: Latvia
bg_BG: Латвия

en: Lebanon
bg_BG: Лебанон

en: Lesotho
bg_BG: Лесото

en: Liberia
bg_BG: Либерия

en: Libya
bg_BG: Либия

en: Liechtenstein
bg_BG: Лихтенщайн

en: Lithuania
bg_BG: Литва

en: Luxembourg
bg_BG: Луксембург

en: Macao S.A.R., China
bg_BG: Макао S.A.R., Китай

en: Macedonia
bg_BG: Македония

en: Madagascar
bg_BG: Мадагаскар

en: Malawi
bg_BG: Малави

en: Malaysia
bg_BG: Маласия

en: Maldives
bg_BG: Малдивите

en: Mali
bg_BG: Мали

en: Malta
bg_BG: Малта

en: Marshall Islands
bg_BG: Маршалския острови

en: Martinique
bg_BG: Мартиника

en: Mauritania
bg_BG: Мавритания

en: Mauritius
bg_BG: Мавриции

en: Mayotte
bg_BG: Майотта

en: Mexico
bg_BG: Мексико

en: Micronesia
bg_BG: Микронесия

en: Moldova
bg_BG: Молдова

en: Monaco
bg_BG: Монако

en: Mongolia
bg_BG: Монголия

en: Montenegro
bg_BG: Монтенегро

en: Montserrat
bg_BG: Монсерат

en: Morocco
bg_BG: Мароко

en: Mozambique
bg_BG: Мозамбик

en: Myanmar
bg_BG: Маянмар

en: Namibia
bg_BG: Намибия

en: Nauru
bg_BG: Науру

en: Nepal
bg_BG: Непал

en: Netherlands
bg_BG: Нидерландия

en: New Caledonia
bg_BG: Нова Калцедония

en: New Zealand
bg_BG: Нова Зеландия

en: Nicaragua
bg_BG: Никарагуа

en: Niger
bg_BG: Нигер

en: Nigeria
bg_BG: Нигерия

en: Niue
bg_BG: Ниуе

en: Norfolk Island
bg_BG: Остров Норфолк

en: Northern Mariana Islands
bg_BG: Северни Мариански Острови

en: North Korea
bg_BG: Северна Корея

en: Norway
bg_BG: Новрегия

en: Oman
bg_BG: Оман

en: Pakistan
bg_BG: Пакистан

en: Palestinian Territory
bg_BG: Палестинска територия

en: Panama
bg_BG: Панама

en: Papua New Guinea
bg_BG: Папа нова Гвинея

en: Paraguay
bg_BG: Парагвай

en: Peru
bg_BG: Перу

en: Philippines
bg_BG: Филипини

en: Pitcairn
bg_BG: Питкайрн

en: Poland
bg_BG: Полша

en: Portugal
bg_BG: Португалия

en: Puerto Rico
bg_BG: Пуерто Рико

en: Qatar
bg_BG: Катар

en: Reunion
bg_BG: Събиране

en: Romania
bg_BG: Румъния

en: Russia
bg_BG: Русия

en: Rwanda
bg_BG: Руанда

en: Saint Barth&eacute;lemy
bg_BG: Свети Барт &еацуте;lemy

en: Saint Helena
bg_BG: Света Елена

en: Saint Kitts and Nevis
bg_BG: Сейнт Китс и Невис

en: Saint Lucia
bg_BG: Свети Лучиа

en: Saint Martin (French part)
bg_BG: Сейнт Мартин (Френска част)

en: Saint Martin (Dutch part)
bg_BG: Сейнт Мартин (холандска част)

en: Saint Pierre and Miquelon
bg_BG: Сен Пиер и Микелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
bg_BG: Свети Винсент и Гренадини

en: San Marino
bg_BG: Сан Марино

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
bg_BG: S&atilde;o Tom&eacute; и Pr&iacute;ncipe

en: Saudi Arabia
bg_BG: Саудитска Арабия

en: Senegal
bg_BG: Сенегал

en: Serbia
bg_BG: Сърбия

en: Seychelles
bg_BG: Сейшели

en: Sierra Leone
bg_BG: Сиера Леон

en: Singapore
bg_BG: Сингапур

en: Slovakia
bg_BG: Словакия

en: Slovenia
bg_BG: Словения

en: Solomon Islands
bg_BG: Соломонски острови

en: Somalia
bg_BG: Сомалиа

en: South Africa
bg_BG: Южна Африка

en: South Georgia/Sandwich Islands
bg_BG: Южна Джорджиа/Островите Сандвич

en: South Korea
bg_BG: Южна Корея

en: South Sudan
bg_BG: Южен Судан

en: Spain
bg_BG: Испания

en: Sri Lanka
bg_BG: Шри Ланка

en: Sudan
bg_BG: Судан

en: Suriname
bg_BG: Суринам

en: Svalbard and Jan Mayen
bg_BG: Свалбард и Ян Майен

en: Swaziland
bg_BG: Свазиленд

en: Sweden
bg_BG: Швеция

en: Switzerland
bg_BG: Швейцария

en: Syria
bg_BG: Сирия

en: Taiwan
bg_BG: Тайван

en: Tajikistan
bg_BG: Таджикистан

en: Tanzania
bg_BG: Танзаниа

en: Thailand
bg_BG: Тайланд

en: Timor-Leste
bg_BG: Тимор-Лесте

en: Togo
bg_BG: Того

en: Tokelau
bg_BG: Токелау

en: Tonga
bg_BG: Тонга

en: Trinidad and Tobago
bg_BG: Тринидад и Тогабо

en: Tunisia
bg_BG: Тунисиа

en: Turkey
bg_BG: Турция

en: Turkmenistan
bg_BG: Тюркменистан

en: Turks and Caicos Islands
bg_BG: Туркси и Кайкоси острови

en: Tuvalu
bg_BG: Тувалу

en: Uganda
bg_BG: Уганда

en: Ukraine
bg_BG: Украйна

en: United Arab Emirates
bg_BG: Обединени Арабски Емирства

en: United Kingdom (UK)
bg_BG: Обединеното Кралство (Великобритания)

en: United States (US)
bg_BG: Съединени Американски Щати (САЩ)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
bg_BG: Малки отдалечени острови на САЩ (САЩ)

en: United States (US) Virgin Islands
bg_BG: САЩ (САЩ) Вирджински острови

en: Uruguay
bg_BG: Уругвай

en: Uzbekistan
bg_BG: Узбекистан

en: Vanuatu
bg_BG: Вануату

en: Vatican
bg_BG: Ватикана

en: Venezuela
bg_BG: Венецуела

en: Vietnam
bg_BG: Виетнам

en: Wallis and Futuna
bg_BG: Валис и Футуна

en: Western Sahara
bg_BG: западна Сахара

en: Samoa
bg_BG: Самоа

en: Yemen
bg_BG: Йемен

en: Zambia
bg_BG: Замбиа

en: Zimbabwe
bg_BG: Зимбабве

en: Euro
bg_BG: Евро

en: Pound sterling
bg_BG: Паунд стерлинги

en: United Arab Emirates dirham
bg_BG: Обединени арабски емирства дирхам

en: Argentine peso
bg_BG: Аржентинско песо

en: Australian dollar
bg_BG: Австралийски долар

en: Bangladeshi taka
bg_BG: Бангладешки така

en: Bulgarian lev
bg_BG: лв.

en: Brazilian real
bg_BG: Бразилски реал

en: Canadian dollar
bg_BG: Канадски долар

en: Swiss franc
bg_BG: Швейцарски франк

en: Chilean peso
bg_BG: Чилийско песо

en: Chinese yuan
bg_BG: Китайски юан

en: Colombian peso
bg_BG: Колумбийско песо

en: Czech koruna
bg_BG: Чешка крона

en: Danish krone
bg_BG: Датска крона

en: Dominican peso
bg_BG: Домениканско песо

en: Egyptian pound
bg_BG: Египетски паунд

en: Hong Kong dollar
bg_BG: Хонг Конгски долар

en: Croatian kuna
bg_BG: Хърватска куна

en: Hungarian forint
bg_BG: Унгарски форинт

en: Indonesian rupiah
bg_BG: Индонезийски рупия

en: Indian rupee
bg_BG: Индийска рупия

en: Japanese yen
bg_BG: Японски йени

en: Kenyan shilling
bg_BG: Кенийски шилинг

en: North Korean won
bg_BG: Северна Корея победи

en: South Korean won
bg_BG: Южна Корески уан

en: Lao kip
bg_BG: Лаос кип

en: Mexican peso
bg_BG: Мексиканско песо

en: Malaysian ringgit
bg_BG: Малайзийски ринггит

en: Nigerian naira
bg_BG: Нигерийска наира

en: Norwegian krone
bg_BG: Норвежка крона

en: New Zealand dollar
bg_BG: Ново зеландски долар

en: Philippine peso
bg_BG: Филипинско песо

en: Pakistani rupee
bg_BG: Пакистанска рупия

en: Romanian leu
bg_BG: Румънска лея

en: Russian ruble
bg_BG: Руска рубла

en: Saudi riyal
bg_BG: Саудитски риал

en: Swedish krona
bg_BG: Шведска крона

en: Singapore dollar
bg_BG: Сингапурски долар

en: Thai baht
bg_BG: Тайландски бат

en: Turkish lira
bg_BG: Турска лира

en: Ukrainian hryvnia
bg_BG: Украинска гривна

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
bg_BG: Самоански t&#x101;l&#x101;

en: Central African CFA franc
bg_BG: Централноафрикански CFA франк

en: East Caribbean dollar
bg_BG: Източен Карибски долар

en: West African CFA franc
bg_BG: Западно африкански франк

en: CFP franc
bg_BG: Швейцарски франк

en: Yemeni rial
bg_BG: Йеменски реал

en: South African rand
bg_BG: Южноафрикански ранд

en: Zambian kwacha
bg_BG: Замбийска кхаха

en: Before
bg_BG: Преди

en: After
bg_BG: След

en: Before with space
bg_BG: Преди с разтояние

en: After with space
bg_BG: След с разтояние

en: First name is required.
bg_BG: Необходимо е първо име.

en: Last name is required.
bg_BG: Необходимо е фамилия.

en: Email is required.
bg_BG: Необходим е мейл адрес.

en: Phone is required.
bg_BG: Необходим е телефон.

en: Country of residence
bg_BG: Държава на пребиваване

en: Country is required.
bg_BG: Необходимо е  държава.

en: Address is required.
bg_BG: Необходимо е адрес.

en: City is required.
bg_BG: Необходимо е град.

en: State is required.
bg_BG: Необходмо е щат.

en: Postcode is required.
bg_BG: Необходимо е пощенски код.

en: Note is required.
bg_BG: Забележката е задължителна.

en: Check-in
bg_BG: Настаняване

en: Check-out
bg_BG: Напускане

note: translators: The value a hotel wishes to sell their rooms. Also called the Cost, Value, Tariff or Room charge.
en: Rate
bg_BG: Тарифа

en: Adults/Guests
bg_BG: Възрастни/Гости

en: Full Guest Name
bg_BG: Пълно име на гостите

en: Accommodation Subtotal
bg_BG: Настаняване Междинна сума

en: Services Subtotal
bg_BG: Междинна сума Услуги

en: Discount
bg_BG: Отстъпка

en: Total
bg_BG: Общо

en: Paid
bg_BG: Платено

en: Payment Details
bg_BG: Детайли плащания

en: Square Meter
bg_BG: Квадратен метър

en: Square Foot
bg_BG: Квадратен фут

en: Square Yard
bg_BG: Квадратен ярд

en: m²
bg_BG: кв. метра

en: ft²
bg_BG: кв. фута

en: yd²
bg_BG: кв. ярда

en: User Approval Time setted in Hotel Booking Settings
bg_BG: Време за одобрение на потребителя, зададено в Настройки за резервация на хотел

en: Pending Payment Time set in Hotel Booking Settings
bg_BG: Изчакващо време за плащане, зададено в Настройки за резервация на хотел

en: Interval for automatic cleaning of synchronization logs.
bg_BG: Интервал за автоматично почистване на дневниците за синхронизация.

en: x %d guest | x %d guests
bg_BG[0]: x %d гост
bg_BG[1]: x %d гости

en: x %d time | x %d times
bg_BG[0]: x%d път
bg_BG[1]: x%d пъти

en: Please select columns to export.
bg_BG: Моля, изберете колони за експортиране.

en: Disable this email notification
bg_BG: Деактивирайте това известие по имейл

en: Subject
bg_BG: Основание

en: Email Template
bg_BG: Мейл шаблон

en: "%s" email will not be sent: there is no customer email in the booking.
bg_BG: "%s" имейлът няма да бъде изпратен: няма клиентски имейл в резервацията.

en: Deprecated tags in header of %s
bg_BG: Остарели маркери в заглавието на %s

en: Deprecated tags in subject of %s
bg_BG: Остарели маркери в тема %s

en: Deprecated tags in template of %s
bg_BG: Остарели маркери в шаблон от %s

en: Recipients
bg_BG: Получатели

en: You can use multiple comma-separated emails
bg_BG: Можете да използвате няколко имейла, разделени със запетая

en: "%s" mail was sent to admin.
bg_BG: "%s" мейл бе изпратен до администратора

en: "%s" mail sending to admin is failed.
bg_BG: "%s" изпращането на мейла до администратора бе неуспешно.

en: Booking Cancelled
bg_BG: Анулиране на резервацията

en: %site_title% - Booking #%booking_id% Cancelled
bg_BG: %site_title% - Резервация  #%booking_id% отказана

en: Email that will be sent to Admin when customer cancels booking.
bg_BG: Имейл, който ще бъде изпратен на администратора, когато клиентът анулира резервацията.

en: Cancelled Booking Email
bg_BG: Мейл адрес за анулиране на резервацията

en: Booking Confirmed
bg_BG: Резервацията е потвърдена

en: %site_title% - Booking #%booking_id% Confirmed
bg_BG: %site_title% - Резервация #%booking_id% потвърдена

en: Email that will be sent to Admin when payment is completed.
bg_BG: Имейл, който ще бъде изпратен до администратора при завършване на плащането.

en: Approved Booking Email (via payment)
bg_BG: Одобрен имейл за резервация (чрез заплащане)

en: Email that will be sent to Admin when customer confirms booking.
bg_BG: Имейл, който ще бъде изпратен на администратора, когато клиентът потвърди резервацията.

en: Approved Booking Email
bg_BG: Одобрен имейл за резервации

en: Confirm new booking
bg_BG: Потвърждение нова резервация

en: %site_title% - New booking #%booking_id%
bg_BG: %site_title% - Нова резервация #%booking_id%

en: Email that will be sent to administrator after booking is placed.
bg_BG: Имейл, който да бъде изпратен на администратора след направа на резервацията.

en: Pending Booking Email
bg_BG: Мейл адреси - Очакващи резервация

en: Your booking is approved
bg_BG: Резервацията Ви е одобрена.

en: %site_title% - Your booking #%booking_id% is approved
bg_BG: %site_title% - Вашата резервация #%booking_id% е потвърдена

en: Email that will be sent to customer when booking is approved.
bg_BG: Имейл, който ще бъде изпратен на клиента при потвърждаване на резервацията.

en: "%s" mail was sent to customer.
bg_BG: "%s" мейл бе изпратен до клиента.

en: "%s" mail sending is failed.
bg_BG: "%s" неуспешно изпращане на мейла.

en: Your booking is cancelled
bg_BG: Вашата резервация е отказана

en: %site_title% - Your booking #%booking_id% is cancelled
bg_BG: %site_title% -  Вашата резервация #%booking_id% е отказана

en: Email that will be sent to customer when booking is cancelled.
bg_BG: Имейл, който ще бъде изпратен на клиента при отмяна на резервацията.

en: Confirm your booking
bg_BG: Потвърдете вашата резервация

en: %site_title% - Confirm your booking #%booking_id%
bg_BG: %site_title% - Потвърдете вашата резервация #%booking_id%

en: This email is sent when "Booking Confirmation Mode" is set to Customer confirmation via email.
bg_BG: Този имейл се изпраща, когато "Режимът за потвърждаване на резервацията" е настроен на потвърждение на клиента по имейл.

en: Email that will be sent to customer after booking is placed.
bg_BG: Имейл, който да бъде изпратен на клиента след направа на резервацията.

en: New Booking Email (Confirmation by User)
bg_BG: Нов имейл на резервацията (потвърждение от потребител)

en: Your booking is placed
bg_BG: Вашата резервация е установена.

en: %site_title% - Booking #%booking_id% is placed
bg_BG: %site_title% - Резервация #%booking_id% е установена

en: This email is sent when "Booking Confirmation Mode" is set to Admin confirmation.
bg_BG: Този имейл се изпраща, когато „Режимът за потвърждение на резервацията“ е настроен на потвърждение на администратора.

en: New Booking Email (Confirmation by Admin)
bg_BG: Нов имейл на резервацията (потвърждение от Администратор)

en: Possible tags:
bg_BG: Възможни етикети:

en: none
bg_BG: нищо

en: User Cancellation Link
bg_BG: Потребителски линк за анулиране

en: Site title (set in Settings > General)
bg_BG: Заглавие на сайта (зададено в Настройки> Общи)

en: Booking ID
bg_BG: ИД № резервация

en: Booking Edit Link
bg_BG: Редактиране линк на резервацията

en: Booking Total Price
bg_BG: Крайна цена на резервацията

en: Customer First Name
bg_BG: Име на клиента

en: Customer Last Name
bg_BG: Фамилия на клиента

en: Customer Email
bg_BG: Клиентски имейл адрес

en: Customer Phone
bg_BG: Клиентски телефон

en: Customer Country
bg_BG: Държава на клиента

en: Customer Address
bg_BG: Адрес на клиента

en: Customer City
bg_BG: Град на клиента

en: Customer State/County
bg_BG: Държава / окръг на клиента

en: Customer Postcode
bg_BG: Пощенски код на клиента

en: Reserved Accommodations Details
bg_BG: Детайли за запазени места за настаняване

en: Booking Details
bg_BG: Детайли резервация

en: Confirmation Link
bg_BG: Линк за потвърждение

en: Confirmation Link Expiration Time ( UTC )
bg_BG: Часови пояс за валидността на линка за потвърждение

en: Cancellation Details (if enabled)
bg_BG: Детайли за анулиране (ако е активирано)

en: The unique ID of payment
bg_BG: Уникалният ИД номер на плащането

en: The method of payment
bg_BG: Методът на плащане

en: Payment instructions
bg_BG: Инструкции за плащане

en: Accommodation Type Link
bg_BG: Линк вид настаняване

en: Accommodation Type Title
bg_BG: Име на вид настаняване

en: Accommodation Type Categories
bg_BG: Категории вид настанявания

en: Accommodation Type Bed
bg_BG: Легло за вид настаняване

en: Accommodation Rate Title
bg_BG: Име на тарифа настаняване

en: Accommodation Rate Description
bg_BG: Описание на тарифа настаняване

en: Sequential Number of Accommodation
bg_BG: Пореден брой на настаняване

en: This coupon has expired.
bg_BG: Този ваучер е изтекал.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your booking contents.
bg_BG: Съжаляваме, този ваучер не е приложим за избраната резервация

en: Coupon usage limit has been reached.
bg_BG: Достигнат е лимита за използване на този ваучер.

en:  &#215; %d night |  &#215; %d nights
bg_BG[0]: &#215; %d нощ
bg_BG[1]: &#215; %d нощи

en: %d adult | %d adults
bg_BG[0]: %d възрастен
bg_BG[1]: %d възрастни

en: %d guest | %d guests
bg_BG[0]: %d гост
bg_BG[1]: %d гости

en:  &#215; %d time |  &#215; %d times
bg_BG[0]: &#215; %d път
bg_BG[1]: &#215; %d пъти

en: Per Instance
bg_BG: По инстанция

en: Maximum execution time is set to %d seconds.
bg_BG: Максималното време за изпълнение е зададено на %d секунди.

en: %d URL pulled for parsing. | %d URLs pulled for parsing.
bg_BG[0]: %d URL адрес изтеглен за анализ.
bg_BG[1]: %d URL адреси изтеглени за анализ.

en: Skipped. No URLs found for parsing.
bg_BG: Пропусни. Няма намерени URL адреси за разглеждане.

en: Cannot read uploaded file
bg_BG: Не може да прочете качения файл

en: We will need to check %d previous booking after importing and remove it if the booking is outdated. | We will need to check %d previous bookings after importing and remove the outdated ones.
bg_BG[0]: Ще трябва да проверим %d предишна резервация след импортирането и да я премахнем, ако резервацията е остаряла.
bg_BG[1]: Ще трябва да проверим %d предишни резервации след импортирането и да ги премахнем, ако резервациятите са остаряли.

[ctx: %s - calendar URI or calendar filename]
en: %1$d event found in calendar %2$s | %1$d events found in calendar %2$s
bg_BG[0]: %1$d събитие открито в календара %2$s
bg_BG[1]: %1$d събития открити в календара %2$s

[ctx: %s - calendar URI or calendar filename]
en: Calendar source is empty (%s)
bg_BG: Източникът на календара е празен (%s)

[ctx: %s - calendar URI or calendar filename]
en: Calendar file is not empty, but there are no events in %s
bg_BG: Календарният файл не е празен, но няма събития %s

en: Error while loading calendar (%1$s): %2$s
bg_BG: Грешка при зареждане на календара (%1$s): %2$s

[ctx: %s - error description]
en: Parse error. %s
bg_BG: Грешка при анализа. %s

en: Skipped. Outdated booking #%d already removed.
bg_BG: Пропусна. Остарялата резервация #%d вече е премахната.

en: Skipped. Booking #%d updated with new data.
bg_BG: Пропуснато. Резервация #%d е актуализирана с нови данни.

en: The outdated booking #%d has been removed.
bg_BG: Остарялата резервация #%d беше премахната.

en: Success. Booking #%d updated with new data.
bg_BG: Успех. Резервация #%d беше обновена с нови данни.

en: Skipped. The dates from %1$s to %2$s are already blocked.
bg_BG: Пропуснати. Датите от %1$s до %2$s вече са блокирани.

en: Success. Booking #%1$d updated with new data. Removed %2$d outdated booking. | Success. Booking #%1$d updated with new data. Removed %2$d outdated bookings.
bg_BG[0]: Успех. Резервация #%1$d е актуализирана с нови данни. Премахната %2$d остаряла резервация.
bg_BG[1]: Успех. Резервация #%1$d актуализирана с нови данни. Премахнати %2$d остаряли резервации.

en: Success. Booking #%1$d updated with new data.
bg_BG: Успех. Резервация #%1$d е актуализирана с нови данни.

en: Cannot import new event. Dates from %1$s to %2$s are partially blocked by booking %3$s. | Cannot import new event. Dates from %1$s to %2$s are partially blocked by bookings %3$s.
bg_BG[0]: Не може да се импортира ново събитие. Датите от %1$s до %2$s са частично блокирани чрез резервация %3$s.
bg_BG[1]: Не може да се импортира ново събитие. Датите от %1$s до %2$s са частично блокирани чрез резервации %3$s.

en: Booking imported with UID %1$s.<br />Summary: %2$s.<br />Description: %3$s.<br />Source: %4$s.
bg_BG: Резервация е внесена с UID %1$s. <br /> Обобщение: %2$s. <br /> Описание: %3$s. <br /> Източник: %4$s.

en: Process Information
bg_BG: Информация за процеса

en: Total bookings: %s
bg_BG: Общо резервации: %s

en: Success bookings: %s
bg_BG: Направени резервации: %s

en: Skipped bookings: %s
bg_BG: Пропуснати резервации: %s

en: Failed bookings: %s
bg_BG: Неусшени резервации: %s

en: Removed bookings: %s
bg_BG: Премахнати резервации: %s

en: Expand All
bg_BG: Разгърни всичко

en: Collapse All
bg_BG: Свий всичко

en: All done! %1$d booking was successfully added. | All done! %1$d bookings were successfully added.
bg_BG[0]: Всичко е готово! %1$d резервация беше усшено добавена.
bg_BG[1]: Всичко е готово! %1$d резервации бяха усшено добавени.

en:  There was %2$d failure. |  There were %2$d failures.
bg_BG[0]: %2$d беше неуспешна
bg_BG[1]: бяха %2$d неуспешни.

en: Dismiss
bg_BG: Прекрати

en: Your License Key is not active. Please, <a href='%s'>activate your License Key</a> to get plugin updates
bg_BG: Вашият лицензен ключ не е активен. Моля те, <a href='%s'>activate your License Key</a> за да получите актуализации на плъгини

en: Your database is being updated in the background.
bg_BG: Вашата база данни се обновява във фонов режим.

en: Taking a while? Click here to run it now.
bg_BG: Отне известно време? Кликнете тук, за да го стартирате сега.

en: Add "Booking Confirmation" shortcode to your "Booking Confirmed" and "Reservation Received" pages to show more details about booking or payment.<br/>Click "Update Pages" to apply all changes automatically or skip this notice and add "Booking Confirmation" shortcode manually.<br/><b><em>This action will replace the whole content of the pages.</em></b>
bg_BG: Добавете кратък код „Потвърждение на резервацията“ към страниците си „Потвърдена резервация“ и „Резервация получена“, за да покажете повече подробности относно резервацията или плащането. <br/> Кликнете върху „Актуализиране на страници“, за да приложите автоматично всички промени или пропуснете това известие и добавете „Потвърждение за резервация“ "кратък код ръчно. <br/> <b> <em> Това действие ще замени цялото съдържание на страниците. </em> </b>

en: Update Pages
bg_BG: Обвнови страниците

en: Skip
bg_BG: Пропусни

en: Direct Bank Transfer
bg_BG: Директен банков превод

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Booking ID as the payment reference.
bg_BG: Направете плащането си директно в нашата банкова сметка. Моля, използвайте Вашия идентификационен номер за резервация като референтна карта.

en: Use the card number %1$s with CVC %2$s and a valid expiration date to test a payment.
bg_BG: Използвайте номера на картата %1$s с CVC %2$s и валидна дата на изтичане, за да тествате на плащане.

en: Pay by Card (Beanstream)
bg_BG: Плащане с карта (Beanstream)

en: Pay with your credit card via Beanstream.
bg_BG: Платете с кредитната си карта чрез Beanstream.

en: The <a href="%2$s">Force Secure Checkout</a> option is disabled. Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate. Otherwise, %1$s will only work in Test Mode.
bg_BG: Опцията <a href="%2$s">Принудително защитено плащане</a> е деактивирана. Моля, активирайте SSL и се уверете, че вашият сървър има валиден SSL сертификат. В противен случай, %1$s ще работи само в тестов режим.

en: Merchant ID
bg_BG: Идент. № на търговеца

en: Your Merchant ID can be found in the top-right corner of the screen after logging in to the Beanstream Back Office
bg_BG: Вашият идентификационен номер на търговец може да се намери в горния десен ъгъл на екрана, след като влезете в Beanstream Back Office

en: Payments Passcode
bg_BG: Парола за плащания

en: Beanstream Payment Error: %s
bg_BG: Грешка при плащане в Beanstream: %s

en: Payment single use token is required.
bg_BG: Необходим е еднократно плащане.

en: Webhooks Destination URL: %s
bg_BG: Целевият URL адрес на Webhooks: %s

en: Pay by Card (Braintree)
bg_BG: Плати с карта (Braintree)

en: Pay with your credit card via Braintree.
bg_BG: Платете с вашата кредитна карта чрез Braintree.

en: In your Braintree account select Account > My User > View Authorizations.
bg_BG: Във вашият профил Braintree изберете Account> My User> View Authorizations.

en: Public Key
bg_BG: Публичен ключ

en: Private Key
bg_BG: Частен ключ

en: Merchant Account ID
bg_BG: Идент. акаунт № на търговеца

en: In case the site currency differs from default currency in your Braintree account, you can set specific merchant account to avoid <a href="%s">complications with currencty conversions</a>. Otherwise leave the field empty.
bg_BG: В случай, че валутата на сайта се различава от валутата по подразбиране в профила ви в Braintree, можете да зададете конкретен профил на търговеца, за да избегнете <a href="%s"> усложнения с реализации на валута </a>. В противен случай полето остава празно.

en: Braintree submitted for settlement (Transaction ID: %s)
bg_BG: Braintree изпратен за сетълмент (ИД номер на транзакцията: %s)

en: Braintree Payment Error: %s
bg_BG: Грешка при плащане в Braintree: %s

en: Payment method nonce is required.
bg_BG: Необходим е начин на плащане.

en: Payment dispute opened
bg_BG: Открит е спор за плащанията

en: Payment dispute lost
bg_BG: Изгубен е спорът за плащане

en: Payment dispute won
bg_BG: Спорът за плащане е спечелен

en: Payment refunded in Braintree
bg_BG: Плащане на сумата в Braintree

en: Braintree transaction voided
bg_BG: Транзакцията на Braintree е анулирана

en: Pay on Arrival
bg_BG: Платете на пристигане

en: Pay with cash on arrival.
bg_BG: Платете на каса при пристигане.

en: %s is a required field.
bg_BG: %s е задължително поле.

en: %s is not a valid email address.
bg_BG: %s е невалидена електронна поща.

note: translators: %s is the payment gateway title.
en: Enable "%s"
bg_BG: Разреши "%s"

en: Test Mode
bg_BG: Тестови режим

en: Sandbox can be used to test payments.
bg_BG: Sandbox може да се използва за тестване на плащанията.

en: Payment method title that the customer will see on your website.
bg_BG: Заглавие на начина на плащане, което клиентът ще види на вашия уебсайт.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
bg_BG: Описание на начина на плащане, което клиентът ще види на вашия уебсайт.

en: Instructions
bg_BG: Инструкции

en: Instructions for a customer on how to complete the payment.
bg_BG: Инструкции за клиент как да извърши плащането.

en: Reservation #%d
bg_BG: Резервация #%d

en: Accommodation(s) reservation
bg_BG: Резервация за настаняване

en: Manual Payment
bg_BG: Плащане ръчно

en: Pay via PayPal
bg_BG: Плати чрез PayPal

en: Paypal Business Email
bg_BG: Paypal за бизнес имейл

en: Disable IPN Verification
bg_BG: Деактивиране на проверката на IPN

en: Specify an IPN listener for a specific payment instead of the listeners specified in your PayPal Profile.
bg_BG: Посочете IPN слушател за конкретно плащане вместо слушателите, посочени във вашия PayPal профил.

en: Payment %s via IPN.
bg_BG: Плащане %s чрез IPN.

en: Payment failed due to invalid PayPal business email.
bg_BG: Плащането не бе успешно поради невалиден бизнес имейл на PayPal.

en: Payment failed due to invalid currency in PayPal IPN.
bg_BG: Плащането не бе успешно поради невалидна валута в PayPal IPN.

en: Payment failed due to invalid amount in PayPal IPN.
bg_BG: Плащането не бе успешно поради невалидна сума в PayPal IPN.

en: Payment failed due to invalid purchase key in PayPal IPN.
bg_BG: Плащането не бе успешно поради невалиден ключ за покупка в PayPal IPN.

en: Payment made via eCheck and will clear automatically in 5-8 days.
bg_BG: Плащането се извършва чрез eCheck и ще се изчисти автоматично след 5-8 дни.

en: Payment requires a confirmed customer address and must be accepted manually through PayPal.
bg_BG: Плащането изисква потвърден адрес на клиента и трябва да бъде прието ръчно чрез PayPal.

en: Payment must be accepted manually through PayPal due to international account regulations.
bg_BG: Плащането трябва да се приеме ръчно чрез PayPal поради международни разпоредби за сметки.

en: Payment received in non-shop currency and must be accepted manually through PayPal.
bg_BG: Плащането, получено в непазарна валута и трябва да се приеме ръчно чрез PayPal.

en: Payment is being reviewed by PayPal staff as high-risk or in possible violation of government regulations.
bg_BG: Плащането се разглежда от служителите на PayPal като високорисков или като възможно нарушение на правителствените разпоредби.

en: Payment was sent to unconfirmed or non-registered email address.
bg_BG: Плащането е изпратено на непотвърден или нерегистриран имейл адрес.

en: PayPal account must be upgraded before this payment can be accepted.
bg_BG: PayPal акаунтът трябва да бъде надстроен, преди това плащане да бъде прието.

en: PayPal account is not verified. Verify account in order to accept this payment.
bg_BG: PayPal акаунтът не се проверява. Потвърдете акаунта, за да приемете това плащане.

en: Payment is pending for unknown reasons. Contact PayPal support for assistance.
bg_BG: Плащането е в очакване по неизвестни причини. Свържете се с поддръжката на PayPal за съдействие.

en: Partial PayPal refund processed: %s
bg_BG: Обработено частично възстановяване на PayPal: %s

en: PayPal Payment #%s Refunded for reason: %s
bg_BG: PayPal плащане #%s беше възтановено поради причина: %s

en: PayPal Refund Transaction ID: %s
bg_BG: PayPal Идент. № на транзакцията за възстановяване: %s

en: Use the card number %1$s with CVC %2$s, a valid expiration date and random 5-digit ZIP-code to test a payment.
bg_BG: Използвайте номера на картата %1$s с CVC %2$s, валидна дата на изтичане и случаен 5-цифрен пощенски код, за да тествате плащане.

en: Pay by Card (Stripe)
bg_BG: Плати с карта (Stripe)

en: Pay with your credit card via Stripe.
bg_BG: Платете с вашата кретитна карта чрез Stripe

en: Bancontact
bg_BG: Банконтакт

en: iDEAL
bg_BG: иДЕАЛ

en: SEPA Direct Debit
bg_BG: SEPA Директен дебит

en: SOFORT
bg_BG: СОФОРТ

en: Euro is the only acceptable currency for the selected payment methods. Change your currency to Euro in General settings.
bg_BG: Еврото е единствената приемлива валута за избраните методи за плащане. Променете валутата си в евро в Общи настройки.

en: Secret Key
bg_BG: Таен ключ

en: Webhook Secret
bg_BG: Webhook тайна

en: Payment Methods
bg_BG: Методи за плащане

en: Card Payments
bg_BG: Плащания с карта

en: Checkout Locale
bg_BG: Регистрация на местно плащане

en: Display Checkout in the user's preferred language, if available.
bg_BG: Display Checkout на предпочитания от потребителя език, ако има такъв.

en: The payment method is not selected.
bg_BG: Начинът на плащане не е избран.

en: Payment intent ID is not set.
bg_BG: Идентификационният номер на намерението за плащане не е зададен.

en: Source ID is not set.
bg_BG: Идентификационният номер на източника не е зададен.

note: translators: %s - Stripe PaymentIntent ID
en: Payment for PaymentIntent %s succeeded.
bg_BG: Плащането за PaymentIntent %s беше успешно.

note: translators: %s - Stripe PaymentIntent ID
en: Payment for PaymentIntent %s is processing.
bg_BG: Плащането за PaymentIntent %s се обработва.

en: Failed to process Card payment. %s
bg_BG: Неуспешно обработване на плащане с карта. %s

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Payment source %s is waiting for customer confirmation.
bg_BG: Източник на плащане %s чака потвърждение на клиента.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Pending source %s received, but the redirect URL is empty.
bg_BG: Чакащ източник %s е получен, но URL адресът за пренасочване е празен.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Payment source %s was cancelled by customer.
bg_BG: Източникът на плащане %s беше отказан от купувача.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Payment source %s failed and couldn't be processed.
bg_BG: Източникът на плащане %s се провали и не може да бъде обработен

note: translators: %1$s - Stripe Source ID; %2$s - Stripe Source status
en: Failed to process payment source %1$s: unsupported status - "%2$s".
bg_BG: Неуспешно обработване на източника на плащане %1$s : неподдържан статус - „ %2$s“.

en: Failed to process Source payment. %s
bg_BG: Неуспешно обработване на плащане с източник. %s

en: Can't charge the payment again: payment's flow already completed.
bg_BG: Плащането не може да бъде таксувано отново: Потокът на плащането вече е завършен.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Charge %s succeeded.
bg_BG: Такса %s беше успешна.

note: translators: %1$s - Stripe Charge ID; %2$s - payment price
en: Charge %1$s for %2$s created.
bg_BG: Такса %1$s за %2$s беше направена.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Charge %s failed.
bg_BG: Такса %s беше неуспешна.

en: Charge error. %s
bg_BG: Грешка в таксата. %s

en: Argentinean
bg_BG: Аржентински

en: Simplified Chinese
bg_BG: Опростен китайски

en: Danish
bg_BG: Датски

en: Dutch
bg_BG: Нидерландски

en: English
bg_BG: Английски

en: Finnish
bg_BG: Финландски

en: French
bg_BG: Френски

en: German
bg_BG: Немски

en: Italian
bg_BG: Италиански

en: Japanese
bg_BG: Японски

en: Norwegian
bg_BG: Норвежки

en: Polish
bg_BG: Полски

en: Russian
bg_BG: Руски

en: Spanish
bg_BG: Испански

en: Swedish
bg_BG: Шведски

en: Card
bg_BG: Карта

en: Credit or debit card
bg_BG: Кредитна или дебитна карта

en: Select iDEAL Bank
bg_BG: Изберете банка iDEAL

en: You will be redirected to a secure page to complete the payment.
bg_BG: Ще бъдете пренасочени към сигурна страница, за да завършите плащането.

en: By providing your IBAN and confirming this payment, you are authorizing this merchant and Stripe, our payment service provider, to send instructions to your bank to debit your account and your bank to debit your account in accordance with those instructions. You are entitled to a refund from your bank under the terms and conditions of your agreement with your bank. A refund must be claimed within 8 weeks starting from the date on which your account was debited.
bg_BG: Като предоставяте своя IBAN и потвърждавате това плащане, вие упълномощавате този търговец и Stripe, нашият доставчик на платежни услуги, да изпраща инструкции до вашата банка за дебитиране на вашата сметка, а вашата банка да дебитира сметката ви в съответствие с тези инструкции. Имате право на възстановяване на средства от вашата банка при условията и условията на споразумението с вашата банка. Трябва да се поиска възстановяване на сумата в рамките на 8 седмици, считано от датата, на която сметката ви е дебитирана.

note: translators: %s - event type, like "source.chargeable"
en: Webhook "%s" skipped: payment's flow already completed.
bg_BG: Webhook "%s"  беше пропуснат: потокът на плащането вече беше завършен.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. The source %s is chargeable.
bg_BG: Webhook получи. Източникът %s е изискан.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. Payment source %s was cancelled by customer.
bg_BG: Webhook беше получен. Изтощникът на плащане %s беше отказан от клиента.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. Payment source %s failed and couldn't be processed.
bg_BG: Webhook беше получен. Източникът на плащане %s се провали и не може да бъде обработен.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Webhook received. Charge %s succeeded.
bg_BG: Webhook беше получен. Зареждането  %s беше успешно.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Webhook received. Charge %s failed.
bg_BG: Webhook беше получен. Зареждането  %s не бе успешно.

en: Test Payment
bg_BG: Тестово плащане

en: To setup the callback process for 2Checkout to automatically mark payments completed, you will need to
bg_BG: За да настроите процеса за обратно извикване на 2Checkout за автоматично маркиране на плащанията приключени, ще трябва

en: Login to your 2Checkout account and click the Notifications tab
bg_BG: Влезте в своя акаунт в 2Checkout и щракнете върху раздела Известия

en: Click Enable All Notifications
bg_BG: Кликнете върху Активиране на всички известия

en: In the Global URL field, enter the url %s
bg_BG: В полето Глобален URL въведете URL адреса %s

en: Click Apply
bg_BG: Натиснете за да потврърдите

en: Account Number
bg_BG: Номер на сметка

en: Secret Word
bg_BG: Тайна дума

en: 2Checkout "Order Created" notification received.
bg_BG: 2Checkout Получено известие „Поръчка е създадено“.

en: Payment refunded in 2Checkout
bg_BG: Плащането е върнато в 2Checkout

en: 2Checkout fraud review passed
bg_BG: Проверката на 2Checkout за измама премина.

en: 2Checkout fraud review failed
bg_BG: Проверката на 2Checkout за измама се провали.

en: 2Checkout fraud review in progress
bg_BG: 2Checkout се проверява за измама.

en: Attribute
bg_BG: Атрибут

[ctx: Add New Attribute]
en: Add New
bg_BG: Добави нов

en: Add New Attribute
bg_BG: Добави нов атрибут

en: Edit Attribute
bg_BG: Редактиране Атрибут

en: New Attribute
bg_BG: Нов Атрибут

en: View Attribute
bg_BG: Виж Атрибут

en: Search Attribute
bg_BG: Търсене Атрибути

en: No Attributes found
bg_BG: Няма намерени атрибути

en: No Attributes found in Trash
bg_BG: Няма намерени атрибути в кошчето

en: Insert into attribute description
bg_BG: Вмъкнете в описанието на атрибута

note: translators: %s: attribute name
en: Search %s
bg_BG: Търсене на %s

note: translators: %s: attribute name
en: All %s
bg_BG: Всички %s

note: translators: %s: attribute name
en: Edit %s
bg_BG: Редактирай %s

note: translators: %s: attribute name
en: Update %s
bg_BG: Обнови %s

note: translators: %s: attribute name
en: Add new %s
bg_BG: Добави нов вид %s

note: translators: %s: attribute name
en: New %s
bg_BG: Нови %s

note: translators: %s: attribute name
en: No &quot;%s&quot; found
bg_BG: Не са намерени &quot;%s&quot;

en: Name (numeric)
bg_BG: Име (номерично)

en: Enable Archives
bg_BG: Активиране на архивите

en: Link the attribute to an archive page with all accommodation types that have this attribute.
bg_BG: Свържете атрибута с архивна страница с всички типове настаняване, които имат този атрибут.

en: Visible in Details
bg_BG: Видимо в детайли

en: Display the attribute in details section of an accommodation type.
bg_BG: Показване на атрибута в раздел подробности на тип настаняване.

en: Default Sort Order
bg_BG: Сортиране по подразбиране

en: Default Text
bg_BG: Текст по подразбиране

en: Select
bg_BG: Избери

en: Edit Dates
bg_BG: Промени датите

[ctx: Add New Booking]
en: Add New Booking
bg_BG: Добави нова резервация

en: View Booking
bg_BG: Разглеждане Резервации

en: Search Booking
bg_BG: Търсене резервации

en: No bookings found
bg_BG: Няма намерени резервации

en: No bookings found in Trash
bg_BG: Няма намерени изтрити резервации

en: All Bookings
bg_BG: Всички резервации

en: Insert into booking description
bg_BG: Вмъкни в описание на резервацията

en: Uploaded to this booking
bg_BG: Качено към тази резервация

[ctx: Booking status]
en: Pending User Confirmation
bg_BG: Изчакващи потвърждение на потребителя

en: Pending User Confirmation <span class="count">(%s)</span> | Pending User Confirmation <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Изчакващо потвърждение на потребителя <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Изчакващи потвърждение на потребителя <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Pending Payment
bg_BG: Очаквани плащания

en: Pending Payment <span class="count">(%s)</span> | Pending Payment <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Очакваща Плащане <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Очакващи Плащане <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Pending Admin
bg_BG: Очакващи Администатор

en: Pending Admin <span class="count">(%s)</span> | Pending Admin <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Очакваша администратор <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Очакващи администратор <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Abandoned
bg_BG: Изоставени

en: Abandoned <span class="count">(%s)</span> | Abandoned <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Изоставена <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Изоставени <span class="count">(%s)</span>

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Потвъредена <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Потвърдени <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Cancelled
bg_BG: Анулирани

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Анулирана <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Анулирани <span class="count">(%s)</span>

en: Status changed from %s to %s.
bg_BG: Статусът е сменен от %s на %s.

en: Coupon Information
bg_BG: Информация за ваучера

en: Fixed per accommodation per stay
bg_BG: Фиксирана за настаняване на престой

en: Fixed per accommodation per day
bg_BG: Фиксирана за настаняване на ден

en: Coupon Amount
bg_BG: Сума купон/ваучер

en: Expiration Date
bg_BG: Дата на изтичане

en: Check-in After
bg_BG: Регистрация След

en: Check-out Before
bg_BG: Освобождаване преди

en: Minimum Days
bg_BG: Минимум дни

en: Maximum Days
bg_BG: Максимум дни

en: Usage Limit
bg_BG: Лимит на използване

en: Usage Count
bg_BG: Брой на използване

en: Coupons
bg_BG: Ваучери

[ctx: Add New Coupon]
en: Add New
bg_BG: Въведи нов

en: Add New Coupon
bg_BG: Въведи нов ваучер

en: Edit Coupon
bg_BG: Редактирай ваучер

en: New Coupon
bg_BG: Нов ваучер

en: View Coupon
bg_BG: Виж ваучер

en: Search Coupon
bg_BG: Търсене на купон

en: No coupons found
bg_BG: Няма намерени ваучери

en: No coupons found in Trash
bg_BG: Няма намерени ваучери в Кошчето

en: All Coupons
bg_BG: Всички ваучери

en: Payment History
bg_BG: История на плащанията

en: Payment
bg_BG: Плащане

[ctx: Add New Payment]
en: Add New
bg_BG: Добави ново

en: Add New Payment
bg_BG: Добави ново плащане

en: Edit Payment
bg_BG: Редактирай плащане

en: New Payment
bg_BG: Ново плащане

en: View Payment
bg_BG: Вжи плащане

en: Search Payment
bg_BG: Търсене на плащане

en: No payments found
bg_BG: Няма намерени плащания

en: No payments found in Trash
bg_BG: Няма намерени изрити плащания

en: Payments
bg_BG: Плащания

en: Insert into payment description
bg_BG: Вмъкни в описание на плащането

en: Uploaded to this payment
bg_BG: Качени към това плащане

en: Payments.
bg_BG: Плащания.

en: Fee
bg_BG: Такса

en: Payment Type
bg_BG: Вид плащане

en: Billing Info
bg_BG: Информация за плащане

en: Address 1
bg_BG: Адрес

en: Address 2
bg_BG: Адрес 2

en: Postal Code (ZIP)
bg_BG: Пощенски код

[ctx: Payment status]
en: Pending
bg_BG: Изчакващи

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Изчакващо <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Изчакващи <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Payment status]
en: Completed
bg_BG: Завършени

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Завършена <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Завършени <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Payment status]
en: Failed
bg_BG: Неуспешно

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Неуспешно <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Неуспешни <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Payment status]
en: Abandoned
bg_BG: Изоставени

[ctx: Payment status]
en: On Hold
bg_BG: На изчакване

en: On Hold <span class="count">(%s)</span> | On Hold <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Задържано <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Задържани <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Payment status]
en: Refunded
bg_BG: Възстановени

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Възстановена <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Възстановени <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Payment status]
en: Cancelled
bg_BG: Анулирани

en: Payment (#%s) for this booking is on hold
bg_BG: Плащането за тази резервация (#%s) е на изчакване.

en: Rate Info
bg_BG: Инфо на тарифата

en: Season
bg_BG: Сезон

en: Move price to top to set higher priority.
bg_BG: Преместете цената нагоре, за да зададете по-висок приоритет.

en: Add New Season Price
bg_BG: Добави нова цена на сезона

en: Will be displayed on the checkout page.
bg_BG: Ще се покаже на страницата за плащане.

note: translators: The value a hotel wishes to sell their rooms. Also called the Cost, Value, Tariff or Room charge.
en: Rates
bg_BG: Тарифи/Ставки

[ctx: Add New Rate]
en: Add New
bg_BG: Добави нова

en: Add New Rate
bg_BG: Добави нова тарифа

en: Edit Rate
bg_BG: Редактирай тарифа

en: New Rate
bg_BG: Нова тарифа

en: View Rate
bg_BG: Разгледай тарифи

en: Search Rate
bg_BG: Търсене на Тарифи

en: No rates found
bg_BG: Няма намерени тарифи/ставки

en: No rates found in Trash
bg_BG: Няма намерени тарифи в кошчето

en: Insert into rate description
bg_BG: Включете в описанието на тарифата

en: Uploaded to this rate
bg_BG: Качено към тази тарифа

en: This is where you can add new rates.
bg_BG: Тук можете да добавяте нови тарифи.

en: Reserved Accommodation
bg_BG: Резервирани настанявания

[ctx: Add New Accommodation]
en: Add New
bg_BG: Добави ново

en: Add New Accommodation
bg_BG: Добави ново настаняване

en: Edit Accommodation
bg_BG: Редактирай настаняване

en: New Accommodation
bg_BG: Ново настаняване

en: View Accommodation
bg_BG: Разглеждане настанявания

en: Search Accommodation
bg_BG: Търсене Настанявания

en: No accommodations found
bg_BG: Няма намерени настанявания

en: No accommodations found in Trash
bg_BG: Няма намерени изтрити настанявания

en: Insert into accommodation description
bg_BG: Вмъкни в описание на настаняването

en: Uploaded to this accommodation
bg_BG: Качено към това настаняване

en: This is where you can add new accommodations to your hotel.
bg_BG: Тук може да добавите нови видове настанявания към вашия хотел.

[ctx: Add New Accommodation Type]
en: Add Accommodation Type
bg_BG: Добави вид настаняване

en: Add New Accommodation Type
bg_BG: Добави нов вид настаняване

en: Edit Accommodation Type
bg_BG: Редактирай вид настаняване

en: New Accommodation Type
bg_BG: Нов вид настаняване

en: View Accommodation Type
bg_BG: Разгледайте настаняване

en: Search Accommodation Type
bg_BG: Търсене на видове настаняване

en: No Accommodation types found
bg_BG: Няма намерени видове настанявания

en: No Accommodation types found in Trash
bg_BG: Няма намерени изтрити настанявания

en: Insert into accommodation type description
bg_BG: Вмъкни в описанието на типа настаняване

en: Uploaded to this accommodation type
bg_BG: Качени към този тип настаняване

en: Accommodation Categories
bg_BG: Категории настанявания

en: Accommodation Category
bg_BG: Категория настаняване

en: Search Accommodation Categories
bg_BG: Търсене на Категории настанявания

en: Popular Accommodation Categories
bg_BG: Известни категории настанявания

en: All Accommodation Categories
bg_BG: Всички категории настанявания

en: Parent Accommodation Category
bg_BG: Главна категория настанявания

en: Parent Accommodation Category:
bg_BG: Главна категория настанявания:

en: Edit Accommodation Category
bg_BG: Редактирай категория настанявания

en: Update Accommodation Category
bg_BG: Обнови категория настанявания

en: Add New Accommodation Category
bg_BG: Добави нова категория настанявания

en: New Accommodation Category Name
bg_BG: Име на нова категория настанявания

en: Separate categories with commas
bg_BG: Разделете категориите със запетая

en: Add or remove categories
bg_BG: Добави или премахни категории

en: Choose from the most used categories
bg_BG: Изберете от най-използваните категории

en: No categories found.
bg_BG: Няма намерени категории.

en: Categories
bg_BG: Категории

en: Accommodation Tag
bg_BG: Етикет на вида настаняване

en: Search Accommodation Tags
bg_BG: Търсене на етикети

en: Popular Accommodation Tags
bg_BG: Известни етикети на вида настаняване

en: All Accommodation Tags
bg_BG: Всички етикети на вида настаняване

en: Parent Accommodation Tag:
bg_BG: Родителски етикет на вида настаняване

en: Edit Accommodation Tag
bg_BG: Редактирай етикет на вида настаняване

en: Update Accommodation Tag
bg_BG: Обнови етикет на вида настаняване

en: Add New Accommodation Tag
bg_BG: Добави нов етикет за вид настаняване

en: New Accommodation Tag Name
bg_BG: Ново име на етикет за вид настаняване

en: Separate tags with commas
bg_BG: Раздели етикети със запетая

en: Add or remove tags
bg_BG: Добави или изтрии етикети

en: Choose from the most used tags
bg_BG: Избереи от най-често използваните етикети

en: No tags found.
bg_BG: Няма намерени етикети

en: Tags
bg_BG: Етикети

en: Amenities
bg_BG: Удобства/обзавеждания

en: Amenity
bg_BG: Удобство

en: Search Amenities
bg_BG: Търсене обезавеждания/удобства

en: Popular Amenities
bg_BG: Популярни удобства/обзавеждания

en: All Amenities
bg_BG: Всички видове обзавеждания/удобства

en: Parent Amenity:
bg_BG: Главно(родителстко) обзавеждане/удобство

en: Edit Amenity
bg_BG: Редактирай обезавеждане/удобство

en: Update Amenity
bg_BG: Обнови обезавеждане/удобство

en: Add New Amenity
bg_BG: Добавяне на ново обзавеждане/удобство

en: New Amenity Name
bg_BG: Ново име за вид Удобство

en: Separate amenities with commas
bg_BG: Избоявайте удобствата със запетая

en: Add or remove amenities
bg_BG: Добавете или премахнете удобства

en: Choose from the most used amenities
bg_BG: Изберете от най-използваните удобства

en: No amenities found.
bg_BG: Няма открити удобства.

en: State the age or disable children in <a href="%s">settings</a>.
bg_BG: Посочете възрастта или забранете децата  <a href="%s">settings</a>.

en: Leave this option empty to calculate total capacity automatically to meet the exact number of adults AND children set above. This is the default behavior. Configure this option to allow any variations of adults OR children set above at checkout so that in total it meets the limit of manually set "Capacity". For example, configuration "adults:5", "children:4", "capacity:5" means the property can accommodate up to 5 adults, up to 4 children, but up to 5 guests in total (not 9).
bg_BG: Оставете тази опция празна, за да изчислите общия капацитет автоматично, за да отговаряте на точния брой възрастни И деца, определени по-горе. Това е поведението по подразбиране. Конфигурирайте тази опция, за да разрешите всякакви вариации на възрастни ИЛИ деца, зададени по-горе при касата, така че като цяло да отговаря на лимита на ръчно зададен "Капацитет". Например конфигурация „възрастни: 5“, „деца: 4“, „капацитет: 5“ означава, че имотът може да побере до 5 възрастни, до 4 деца, но общо до 5 гости (не 9).

en: Size, %s
bg_BG: Размер, %s

en: Leave blank to hide.
bg_BG: Оставете празно за да скриете.

en: Other
bg_BG: Други

en: City view, seaside, swimming pool etc.
bg_BG: Гледка към града, към морето, басехна и т.н.

en: Bed type
bg_BG: Тип легло

en: Set bed types list in <a href="%link%" target="_blank">settings</a>.
bg_BG: Настройте списъка с типове легла в <a href="%link%" target="_blank">настройки</a>.

en: Photo Gallery
bg_BG: Галерия снимки

en: Available Services
bg_BG: Налични услуги

en: Season Info
bg_BG: Информация за сезона

en: Start date
bg_BG: Начална дата

en: End date
bg_BG: Крайна дата

en: Applied for days
bg_BG: Прилага се в продължение на дни

[ctx: Add New Season]
en: Add New
bg_BG: Добави нов

en: Add New Season
bg_BG: Добави нов сезон

en: Edit Season
bg_BG: Редактирай сезон

en: New Season
bg_BG: Нов сезон

en: View Season
bg_BG: Виж сезон

en: Search Season
bg_BG: Търсене сезони

en: No seasons found
bg_BG: Няма намерени сезони

en: No seasons found in Trash
bg_BG: Няма намерени изтрити сезони

en: Insert into season description
bg_BG: Вкъкни към описание на сезона

en: Uploaded to this season
bg_BG: Качено към този сезон

en: This is where you can add new seasons.
bg_BG: Тук може да добавите нови сезони.

en: Service
bg_BG: Услуга

[ctx: Add New Service]
en: Add New
bg_BG: Добави нова

en: Add New Service
bg_BG: Добави нова услуга

en: Edit Service
bg_BG: Редактирай услуга

en: New Service
bg_BG: Нова услуга

en: View Service
bg_BG: Разгледай услуга

en: Search Service
bg_BG: Търсене на услуги

en: No services found
bg_BG: Няма намерени услуги

en: No services found in Trash
bg_BG: Няма намерени изтрити услуги

en: Insert into service description
bg_BG: Включете в описанието на услугата

en: Uploaded to this service
bg_BG: Качени в тази услуга

en: How many times the customer will be charged.
bg_BG: Колко пъти клиентът ще бъде таксуван.

en: Minimum
bg_BG: Минимум

en: Maximum
bg_BG: Максимум

en: Empty means unlimited
bg_BG: Празна означава неограничен

en: Apply
bg_BG: Приложи

note: translators: %s - original Rate title
en: %s - copy
bg_BG: %s - копирай

en: Accommodation Type Gallery
bg_BG: Галерия на типа настаняване

en: Add Gallery To Accommodation Type
bg_BG: Добавяане на галерия към типа настаняване

en: Display imported bookings.
bg_BG: Показване на внесените резервации.

en: Processing...
bg_BG: Обработка ...

en: Cancelling...
bg_BG: Анулиране ...

en: Not available
bg_BG: Не е наличен

en: Day in the past
bg_BG: Минали дни

en: Check-in date
bg_BG: Дата на настаняване

en: Less than min days stay
bg_BG: По-малко от минимума за престой

en: More than max days stay
bg_BG: Повече от максимума за престой

en: Later than max date for current check-in date
bg_BG: По-късно от макс. дата за текущата дата на регистрация

en: Rules:
bg_BG: Правила:

en: Tokenisation failed: %s
bg_BG: Токенизацията е неуспешна: %s

en: %1$d &times; &ldquo;%2$s&rdquo; has been added to your reservation. | %1$d &times; &ldquo;%2$s&rdquo; have been added to your reservation.
bg_BG[0]: %1$d &times; &ldquo;%2$s&rdquo; беше добавено към Вашата резервация.
bg_BG[1]: %1$d &times; &ldquo;%2$s&rdquo; бяха добавени към Вашата резервация.

en: %s accommodation selected. | %s accommodations selected.
bg_BG[0]: %s селектиран вид настанявне.
bg_BG[1]: %s селектирани настанявания.

en: Coupon code is empty.
bg_BG: Ваучер кода е празен.

en: Sky Blue
bg_BG: Небесно синьо

en: Slate Blue
bg_BG: Шибър синьо

en: Turquoise
bg_BG: Тюркоаз

en: Payment:
bg_BG: Плащане

en: Payment Method:
bg_BG: Метод на Плащане

en: Status:
bg_BG: Статус:

en: Checkout data is not valid.
bg_BG: Данните на финализиране на поръчката са невалидни.

en: Payment method is not valid.
bg_BG: Методът на плащане не е валиден.

en: Accommodation count is not valid.
bg_BG: Броят настанявания не е валиден.

en: Accommodation is already booked.
bg_BG: Настаняването вече е резервирано.

en: Reservation submitted
bg_BG: Резервацията е изпратена

en: Details of your reservation have just been sent to you in a confirmation email. Please check your inbox to complete booking.
bg_BG: Подробности за вашата резервация бяха изпратени на имейл адреса Ви за потвърждение. Моля, проверете входящата си поща, за да завършите резервацията.

en: We received your booking request. Once it is confirmed we will notify you via email.
bg_BG: Получихме заявката ви за резервация. Ще ви уведомим по имейл, когато бъде потвърдена.

en: Choose dates to see relevant prices
bg_BG: Изберете дати, за да видите съответните цени

en: Select from available accommodations.
bg_BG: Изберете от наличните видове настанявания

en: Confirm Reservation
bg_BG: Потвърдете резервацията

en: Recommended for %d adult | Recommended for %d adults
bg_BG[0]: Препоръчително за %d възрастен
bg_BG[1]: Препоръчително за %d възрастни

en:  and %d child |  and %d children
bg_BG[0]:  и %d дете
bg_BG[1]:  и %d деца

en: Recommended for %d guest | Recommended for %d guests
bg_BG[0]: Препоръчва се за %d гост
bg_BG[1]: Препоръчва се за %d гости

en: Max occupancy:
bg_BG: Максимална заетост:

en: %d child | %d children
bg_BG[0]: %d дете
bg_BG[1]: %d деца

en: Reserve
bg_BG: Резервирай

en: of %d accommodation available. | of %d accommodations available.
bg_BG[0]: от %d налично настаняване
bg_BG[1]: от %d налични настанявания

note: translators: Verb. To book an accommodation.
en: Book
bg_BG: Запази

en: Sunday
bg_BG: Неделя

en: Monday
bg_BG: Понеделник

en: Tuesday
bg_BG: Втроник

en: Wednesday
bg_BG: Сряда

en: Thursday
bg_BG: Четвъртък

en: Friday
bg_BG: Петък

en: Saturday
bg_BG: Събота

en: Check-out date cannot be earlier than check-in date.
bg_BG: Датата на освобождаване, не може да бъде по-рано от тази на настаняването

en: Adults number is not valid
bg_BG: Броят на възрастните не е валиден

en: Children number is not valid
bg_BG: Броята на децата не е валиден

en: Expand
bg_BG: Разшири

en: Rate: %s
bg_BG: Тарифа: %s

en: Dates
bg_BG: Дати

en: Dates Subtotal
bg_BG: Дати сумарно

en: Accommodation Taxes Subtotal
bg_BG: Сумарна сума за такси на настаняванията

en: Details
bg_BG: Детайли

en: Service Taxes Subtotal
bg_BG: Такси за услуги Сумарно

en: Fees Subtotal
bg_BG: Такси Междинна сума

en: Fee Taxes Subtotal
bg_BG: Такси за междинно облагане

en: Subtotal
bg_BG: Междинна сума

en: Coupon: %s
bg_BG: Ваучер: %s

en: Coupon Code:
bg_BG: Ваучер код:

en: New Booking Details
bg_BG: Детайли за новата резервация

en: Original Booking Details
bg_BG: Детайли на оригиналната резервация

en: Accommodation:
bg_BG: Вид настаняване:

en: Children %s
bg_BG: Деца %s

en: Additional Services
bg_BG: Допълнителни услуги

en: Accommodation pagination
bg_BG: Номериране настанявания

en: Services pagination
bg_BG: Номериране на услугите

en: Categories:
bg_BG: Категории:

en: Amenities:
bg_BG: Удобства:

en: Guests:
bg_BG: Гости:

en: Bed Type:
bg_BG: Тип легло:

en: View:
bg_BG: Изглед:

en: Prices start at:
bg_BG: Цените започват от:

en: Price:
bg_BG: Цена:

en: x %d adult | x %d adults
bg_BG[0]: x %d възрастен
bg_BG[1]: x %d възрастни

en: Accommodation #%d
bg_BG: Настаняване #%d

en: Accommodation Type:
bg_BG: Вид настаняване

en: Choose Rate
bg_BG: Избери Тарифа

en: Choose Additional Services
bg_BG: Изберете Допълнителни услуги

en: for
bg_BG: за

[ctx: Example: Breakfast for X guest(s)]
en:  guest(s)
bg_BG: гост(и)

en: time(s)
bg_BG: път(и)

[ctx: I've read and accept the terms & conditions]
en: terms & conditions
bg_BG: Условията за ползване

[ctx: I've read and accept the <tag>terms & conditions</tag>]
en: I've read and accept the %s
bg_BG: Прочетох и съм съгласен с %s

en: Your Information
bg_BG: Име на Резервацията

en: Required fields are followed by %s
bg_BG: Задължителните полета са последвани от %s

en: Payment Method
bg_BG: Метод на плащане

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods.
bg_BG: Съжаляваме, няма налични начини на плащане.

en: Total Price:
bg_BG: Крайна сума:

en: Deposit:
bg_BG: Депозит:

en: Check-in:
bg_BG: Настаняване:

[ctx: from 10:00 am]
en: from
bg_BG: от

en: Check-out:
bg_BG: Напускане:

[ctx: until 10:00 am]
en: until
bg_BG: до

en: Book Now
bg_BG: Запази Сега

en: Availability
bg_BG: Наличност

en: Reservation Form
bg_BG: Форма за Резервация

en: Display Accommodation Types
bg_BG: Показване на видовете настаняване

en: Featured Image
bg_BG: Представено изображение

en: Excerpt (short description)
bg_BG: Покажи извадка (кратко описание)

en: Book Button
bg_BG: Бутон за резервации

en: Search Availability
bg_BG: Търсене

en: Search Availability Form
bg_BG: Форма на търсене

en: Title:
bg_BG: Име:

en: Check-in Date:
bg_BG: Дата на настаняване:

[ctx: Date format tip]
en: Preset date. Formatted as %s
bg_BG: Предварително зададена дата. Форматиран като %s

en: Check-out Date:
bg_BG: Дата на отписване:

en: Preset Adults:
bg_BG: Предварително зададени възрастни:

en: Preset Children:
bg_BG: Предварително зададени деца:

en: Attributes:
bg_BG: Атрибути:

en: Booking Confirmation and Search Results pages are required to handle bookings. Press "Install Pages" button to create and set up these pages. Dismiss this notice if you already installed them.
bg_BG: Страниците за потвърждение на резервацията и резултатите от търсенето са необходими за обработка на резервации. Натиснете бутона "Инсталиране на страници", за да създадете и настроите тези страници. Отхвърлете това известие, ако вече сте го инсталирали.

en: Install Pages
bg_BG: Инсталирай страници

en: Booking Canceled
bg_BG: Резервацията Ви е отказана.

en: Your reservation is canceled.
bg_BG: Вашата резервация е отказана.

en: Reservation Received
bg_BG: Благодарности, Вашата резервация е получена!

en: Transaction Failed
bg_BG: Плащането е неуспешно.

en: Unfortunately, your transaction cannot be completed at this time. Please try again or contact us.
bg_BG: За съжаление, плащането Ви не може да бъде осъществена. Моля, опитайте отново или се свържете с нас.

en: Prices start at: %s
bg_BG: Цените започват от: %s

en: View Details
bg_BG: Разгледайте детайлите

[ctx: Date format tip]
en: Formatted as %s
bg_BG: Зададен като %s

en: Check Availability
bg_BG: Проверка свободни дати

en: Reserve %1$s of %2$s available accommodations.
bg_BG: Резервирайте %1$s от %2$s налични апартамента.

en: %s is available for selected dates.
bg_BG: %s е свободно за избрани дати.

en: Rate:
bg_BG: Тарифа/Ставка:

en: Services:
bg_BG: Услуги:

en: Guest:
bg_BG: Гост:

en: Payment ID
bg_BG: ИД номер на плащането

en: Total Paid
bg_BG: Общо платено

en: To Pay
bg_BG: Да плати

en: Add Payment Manually
bg_BG: Добави Плащане ръчно

en: No bookings found.
bg_BG: Няма намерени резервации.

en: Base price
bg_BG: Базова цена

en: %s accommodation found | %s accommodations found
bg_BG[0]: %s намерено настаняване
bg_BG[1]: %s намерени настанявания

en:  from %s - till %s
bg_BG:  от %s - до %s

en: Add Accommodation
bg_BG: Добави настаняване

en: Save
bg_BG: Запази

en: Choose new dates to check availability of reserved accommodations in the original booking.
bg_BG: Изберете нови дати за да проверите наличносттите на резервираните места за настаняване, в оригиналната резервация

en: Add, remove or replace accommodations in the original booking.
bg_BG: Добави, премахни или замени настаняването в оригиналната резервация

en: Not Available
bg_BG: Не налично

en: Continue
bg_BG: Продължи

en: Choose how to associate data
bg_BG: Изберете как да асоциирате данни

en: Use Source Accommodation to assign pre-filled booking information available in the original booking, e.g., full guest name, selected rate, services, etc.
bg_BG: Използвайте източник за настаняване, за да зададете предварително попълнена информация за резервацията, налична в оригиналната резервация, например, пълно име на госта, избрана тарифа, услуги и т.н.

en: Source accommodation
bg_BG: Източник настаняване

en: Target accommodation
bg_BG: Целево настаняване

en: Booking #%s is cancelled by customer.
bg_BG: Резервацията #%s се анулира от клиента.

en: Details of booking
bg_BG: Подробности за резервацията

en: Check-in: %1$s, from %2$s
bg_BG: Регистрация: %1$s, до %2$s

en: Check-out: %1$s, until %2$s
bg_BG: Освобождаване: %1$s, до %2$s

en: Name: %1$s %2$s
bg_BG: Име: %1$s %2$s

en: Email: %s
bg_BG: Имейл адрес: %s

en: Phone: %s
bg_BG: Телефон: %s

en: Note: %s
bg_BG: Забележка: %s

en: Booking #%s is confirmed by customer.
bg_BG: Резервацията #%s се потвърдена от клиента.

en: Booking #%s is confirmed by payment.
bg_BG: Резервацията #%s е потвърдена чрез плащане.

en: Details of payment
bg_BG: Детайли на плащането

en: Payment ID: #%s
bg_BG: ИД номер на плащането: #%s

en: Amount: %s
bg_BG: Сума: %s

en: Method: %s
bg_BG: Метод: %s

en: Booking #%s is pending for Administrator approval.
bg_BG: Резервация #%s е в очакване на одобрението от администратора.

en: Click the link below to cancel your booking.
bg_BG: Кликнете върху връзката по-долу, за да отмените резервацията си.

en: Cancel your booking
bg_BG: Отменете резервацията си

en: Dear %1$s %2$s, your reservation is approved!
bg_BG: Скъпи %1$s %2$s, резервацията ви е одобрена!

en: ID: #%s
bg_BG: ИД №: #%s

en: Thank you!
bg_BG: Благодарим Ви!

en: Dear %1$s %2$s, your reservation is cancelled!
bg_BG: Скъпи %1$s %2$s, резервацията ви е анулирана!

en: Dear %1$s %2$s, we received your request for reservation.
bg_BG: Скъпи %1$s %2$s, получихме молбата Ви за резервация.

en: Click the link below to confirm your booking.
bg_BG: Кликнете върху връзката по-долу, за да потвърдите резервацията си.

en: Confirm
bg_BG: Потвърди

en: Note: link expires on
bg_BG: Забележка: Линк връзката изтича на

en: If you did not place this booking, please ignore this email.
bg_BG: Ако не сте направили тази резервация, моля, игнорирайте този имейл.

en: Dear %1$s %2$s, your reservation is pending.
bg_BG: Скъпи %1$s %2$s, резервацията Ви е изпратена и очакваща потвърждение.

en: We will notify you by email once it is confirmed by our staff.
bg_BG: Ще ви уведомим на посочения мейл адрес, след като бъде потвърдено от нашия персонал.

en: Accommodation #%s
bg_BG: Настаняване #%s

en: Accommodation: <a href="%1$s">%2$s</a>
bg_BG: Настаняване: <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Accommodation Rate: %s
bg_BG: Тарифа настаняване: %s

en: Bed Type: %s
bg_BG: Тип легло: %s

en: Required fields are followed by
bg_BG: Задължителните полета са последвани от

en: Invalid request.
bg_BG: Невалидна заявка.

en: Booking is already confirmed.
bg_BG: Резервацията вече е потвърдена.

en: Your booking is confirmed. Thank You!
bg_BG: Вашата резервация е потвърдена. Благодарим Ви!

en: Your booking request is expired. Please start a new booking request.
bg_BG: Вашата заявка за резервация е изтекла. Моля, започнете нова заявка за резервация.

en: Confirmation of your booking request is not possible for some reason. Please start a new booking request.
bg_BG: Потвърждение на заявката за резервация е носъществимо за момента. Моля, започнете нова заявка за резервация.

en: We are pleased to inform you that your reservation request has been received and confirmed.
bg_BG: С радост Ви съобщаваме, че направената от Вас резервация е получена и потвърдена.

en: Booking:
bg_BG: Резервация

en: Details:
bg_BG: Детайли

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed.
bg_BG: Благодарности! Плащането на Вашата резервация е потвърдено!

en: We are pleased to inform you that your reservation request has been received.
bg_BG: Имаме удоволствието да Ви информираме, че вашата заявка за резервация е получена.

en: from %s
bg_BG: от %s

en: No accommodations matching criteria.
bg_BG: Няма настанявания, отговарящи на критериите.

en: Nothing found.
bg_BG: Няма нищо намерено.

en: Children %s:
bg_BG: Деца %s:

en: Preset date. Formatted as %s
bg_BG: Предварително зададена дата. Форматирана е като %s

en: Gallery
bg_BG: Галерия

en: View Button
bg_BG: Виж бутон

en: Order
bg_BG: Ред

en: Order By
bg_BG: Подреди по

en: No order
bg_BG: Без ред

en: Post ID
bg_BG: Номер на публикацията

en: Post author
bg_BG: Автор на публикацията

en: Post title
bg_BG: Заглавие на публикацията

en: Post name (post slug)
bg_BG: Име на публикацията (post slug)

en: Post date
bg_BG: Дата на публикацията

en: Last modified date
bg_BG: Последна модифицирана дата

en: Parent ID
bg_BG: Родителски номер

en: Random order
bg_BG: Случаен ред

en: Number of comments
bg_BG: Брой на коментарите

en: Relevance
bg_BG: Приложимост

en: Page order
bg_BG: Подреждане на страницата

en: Meta value
bg_BG: Мета стойност

en: Numeric meta value
bg_BG: Числова мета стойност

en: Ascending (1, 2, 3)
bg_BG: Възходящ (1, 2, 3)

en: Descending (3, 2, 1)
bg_BG: Низходящ (3, 2, 1)

en: Meta Name
bg_BG: Мета име

en: Meta Type
bg_BG: Мета тип

en: Specified type of the custom field. Can be used in conjunction with "orderby" = "meta_value".
bg_BG: Посочен тип на персонализираното поле. Може да се използва заедно с "orderby" = "meta_value".

en: Any
bg_BG: Всякакви

en: Numeric
bg_BG: Числови

en: Binary
bg_BG: Двоен

en: String
bg_BG: Струн

en: Time
bg_BG: Час

en: Date and time
bg_BG: Дата и час

en: Decimal number
bg_BG: Десетичено число

en: Signed number
bg_BG: Подписан номер

en: Unsigned number
bg_BG: Неподписан номер

en: Query Settings
bg_BG: Настройки на заявката

en: Relation
bg_BG: Връзка

en: Values: integer, -1 to display all, default: "Blog pages show at most"
bg_BG: Стойности: цяло число, -1 за показване на всички, по подразбиране: „Страниците в блога се показват най-много“
