hotel-booking-plugin - en to fi_FI translation catalogue (1596 entries)

note: Description of the plugin
en: Manage your hotel booking services. Perfect for hotels, villas, guest houses, hostels, and apartments of all sizes.
fi_FI: Hallitse hotellivarauspalveluitasi. Täydellinen hotelleissa, huviloissa, vierastaloissa, hostelleissa ja kaikenkokoisissa huoneistoissa.

note: Author of the plugin
en: MotoPress
fi_FI: MotoPress (MotoPress)

[ctx: Post Status]
en: New
fi_FI: Uusi

[ctx: Post Status]
en: Auto Draft
fi_FI: Automaattinen luonnos

[ctx: Zero price]
en: Free
fi_FI: Ilmainen

[ctx: Price per one night. Example: $99 per night]
note: translators: Price per one night. Example: $99 per night
en: per night
fi_FI: per yö

[ctx: Price for X nights. Example: $99 for 2 nights, $99 for 21 nights]
note: translators: Price for X nights. Example: $99 for 2 nights, $99 for 21 nights
en: for %d nights | for %d nights
fi_FI[0]: per yö
fi_FI[1]: %d yötä

en: <a href="%s">Upgrade to Premium</a> to enable this feature.
fi_FI: Ota tämä ominaisuus käyttöön <a href="%s">päivittämällä Premiumiin</a>.

en: Nonce verification failed.
fi_FI: Tarkistus epäonnistui.

en: The file does not exist.
fi_FI: Tiedostoa ei ole.

en: Source ID is missing.
fi_FI: Lähdetunnus puuttuu.

en: Error
fi_FI: Virhe

en: View
fi_FI: Näytä

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Bookings
fi_FI: Ajanvaraukset

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: Terms
fi_FI: Ehdot

en: Created on:
fi_FI: Luotu:

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: Please add attribute in default language to configure terms.
fi_FI: Määritä termit lisäämällä määrite oletuskieleen.

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: Configure terms
fi_FI: Ehtojen määrittäminen

en: Reserved Accommodations
fi_FI: Varatut majoitukset

en: Update Booking
fi_FI: Päivitä varaus

en: Logs
fi_FI: Lokit

en: Delete Permanently
fi_FI: Poista lopullisesti

en: Move to Trash
fi_FI: Siirrä roskakoriin

en: Create Booking
fi_FI: Luo varaus

en: Edit Accommodations
fi_FI: Edit Majoitukset

en: Date:
fi_FI: Päivämäärä:

en: Author:
fi_FI: Kirjoittaja:

en: Auto
fi_FI: Autom

en: Message:
fi_FI: Viestisi:

en: Coupon code
fi_FI: Alennuskoodi

en: Update Payment
fi_FI: Päivitä maksu

en: Modified on:
fi_FI: Muokattu:

en: Create Payment
fi_FI: Luo maksu

en: Season Prices
fi_FI: Kauden hinnat

en: Update Rate
fi_FI: Päivitä hinta

en: Active
fi_FI: Aktiivinen

en: Disabled
fi_FI: Pois käytöstä

en: Create Rate
fi_FI: Luo hinta

en: Duplicate Rate
fi_FI: Kaksinkertainen hinta

en: Generate Accommodations
fi_FI: Luo majoitukset

en: Attributes
fi_FI: Määritteet

en: Accommodation Reviews
fi_FI: Majoitus arvostelut

en: Allow guests to <a href="%s" target="_blank">submit star ratings and reviews</a> evaluating your accommodations.
fi_FI: Anna asiakkaiden <a href="%s" target="_blank">lähettää tähtiluokituksia ja arvosteluja, jotka</a> arvioivat majoitustasi.

en: Number of Accommodations:
fi_FI: Majoitusten määrä:

en: Total Accommodations:
fi_FI: Yhteensä Majoitukset:

en: Show Accommodations
fi_FI: Näytä majoitukset

en: Active Accommodations:
fi_FI: Aktiiviset majoitukset:

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Per adult:
fi_FI: Per aikuinen:

en: Per child:
fi_FI: Per lapsi:

en: Per adult:
fi_FI: Per aikuinen:

en: Per child:
fi_FI: Per lapsi:

en: Actions
fi_FI: Toiminnot

en: Default
fi_FI: Oletus

en: — Select —
fi_FI: — Valitse —

en: Install & Activate
fi_FI: Asenna ja aktivoi

en: Add gallery
fi_FI: Lisää kuvagalleria

en: Remove gallery
fi_FI: Poista kuvagalleria

en: Select all
fi_FI: Valitse kaikki

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Author
fi_FI: Kirjoittaja

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Done
fi_FI: Valmis

en: All
fi_FI: Kaikki

en: None
fi_FI: Ei mitään

en: Recalculate Total Price
fi_FI: Laske kokonaishinta

en: Nights
fi_FI: Yöt

en: Remove
fi_FI: Poista

en: Add length of stay
fi_FI: Lisää yöpymisen pituus

en: Adults
fi_FI: Aikuiset

en: Children
fi_FI: Lapset

en: Price per night
fi_FI: Hinta per yö

en: Add Variation
fi_FI: Lisää muunnelma

en: The License Key is required in order to get automatic plugin updates and support. You can manage your License Key in your personal account. <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202812996-How-to-use-your-personal-MotoPress-account' target='_blank'>Learn more</a>.
fi_FI: Anniskeluoikeudet Avain on tarvittaessa kotona aste jotta panna automaattinen ampua saattaa ajan tasalle ja apu. Voit hallita lisenssiavaintasi henkilökohtaisella tililläsi. <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202812996-How-to-use-your-personal-MotoPress-account' target='_blank'>Lue lisää</a>.

en: License Key
fi_FI: Lisenssiavain

en: Status
fi_FI: Tila

en: Inactive
fi_FI: Pois käytöstä

en: Valid until
fi_FI: Voimassa

en: Valid (Lifetime)
fi_FI: Voimassa oleva (elinikäinen)

en: Expired
fi_FI: Päättynyt

en: Invalid
fi_FI: Virheellinen

en: Your License Key does not match the installed plugin. <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202957243-What-to-do-if-the-license-key-doesn-t-correspond-with-the-plugin-license' target='_blank'>How to fix this.</a>
fi_FI: Lisenssiavaimesi ei vastaa asennettua lisäosaa tai lisäosan versiota. <a href='https://motopress.zendesk.com/hc/en-us/articles/202957243-What-to-do-if-the-license-key-doesn-t-correspond-with-the-plugin-license' target='_blank'>Kuinka korjata.</a>

en: Product ID is not valid
fi_FI: Tuotetunnus ei kelpaa

en: Action
fi_FI: Toiminta

en: Activate License
fi_FI: Aktivoi lisenssi

en: Deactivate License
fi_FI: Poista lisenssi käytöstä

en: Renew License
fi_FI: Uudista lisenssi

en: Attributes let you define extra accommodation data, such as location or type. You can use these attributes in the search availability form as advanced search filters.
fi_FI: Määritteiden avulla voit määrittää ylimääräisiä majoitustietoja, kuten sijaintia tai tyyppiä. Voit käyttää näitä määritteitä haun käytettävyyslomakkeessa tarkennettuina hakusuodattimina.

en: This attribute refers to non-unique taxonomy - %1$s - which was already registered with attribute %2$s.
fi_FI: Tämä määrite viittaa ei-yksilölliseen taksonomiaan %1$s - joka on jo rekisteröity määritteellä %2$s.

note: translators: Terms are variations for Attributes and bear no relation to the Terms and Conditions Page.
en: You cannot manage terms of trashed attributes.
fi_FI: Roskakorimääritteiden ehtoja ei voi hallita.

en: New Booking
fi_FI: Uusi varaus

en: ID
fi_FI: TUNNUS

en: Guests
fi_FI: Vieraat

en: Customer Info
fi_FI: Asiakkaan tiedot

en: Price
fi_FI: Hinta

en: Accommodation
fi_FI: Majoitus

en: Booking #%s
fi_FI: Varaus #%s

en: Expire %s
fi_FI: Päättyminen %s

en: Adults:
fi_FI: Aikuiset:

en: Children:
fi_FI: Alakategoria:

en: %s night | %s nights
fi_FI[0]: %s yö
fi_FI[1]: %s yötä

en: Summary: %s.
fi_FI: Yhteenveto: %s.

en: Paid: %s
fi_FI: Maksettu: %s

en: Set to %s
fi_FI: Aseta #%s

en: Booking status changed. | %s booking statuses changed.
fi_FI[0]: Varauksen tila muuttui.
fi_FI[1]: %s varaustiloja on muutettu.

en: All accommodation types
fi_FI: Kaikki majoitustyypit

note: translators: The number of imported bookings: "Imported <span>(11)</span>"
en: Imported %s
fi_FI: Tuotu %s

en: Customer
fi_FI: Asiakas

en: Amount
fi_FI: Summa

en: Booking
fi_FI: Varaus

en: Gateway
fi_FI: Yhdyskäytävä

en: Transaction ID
fi_FI: Tapahtuman ID

en: Created/Modified Date
fi_FI: Luomispäivä

en: Payment #%s
fi_FI: Maksu #%s

en: Created on:
fi_FI: Luotu:

en: Modified on:
fi_FI: Muokattu:

en: Accommodation Type
fi_FI: Majoitustyyppi

en: Season &#8212; Price
fi_FI: Sesonki &#8212; Hinta

en: Duplicate
fi_FI: Monista

en: Rate was duplicated.
fi_FI: Hinnasto kopioitu.

en: All Accommodation Types
fi_FI: Kaikki majoituskohteet

en: Capacity
fi_FI: Kapasiteetti

en: Bed Type
fi_FI: Sängyn tyyppi

en: Accommodations
fi_FI: Majoituskohteet

en: Total:
fi_FI: Yhteensä:

en: Adults:
fi_FI: Aikuiset:

en: Children:
fi_FI: Lapset:

en: Size:
fi_FI: Koko:

en: Active:
fi_FI: Aktiivinen:

en: Start
fi_FI: Alku

en: End
fi_FI: Loppu

en: Days
fi_FI: Päivää

en: Services are extra offers that you can sell or give for free. E.g. Thai massage, transfer, babysitting. Guests can pre-order them when placing a booking.
fi_FI: Palvelut ovat ylimääräisiä tarjouksia, joita voit myydä tai antaa ilmaiseksi. Esimerkiksi thai-hieronta, siirto, lastenhoito. Asiakkaat voivat tilata ne etukäteen varausta tehdessään.

en: Periodicity
fi_FI: Jaksollisuus

en: Charge
fi_FI: Lasku

en: Per Day
fi_FI: Per päivä

en: Guest Choice
fi_FI: Asiakkaiden valinta

en: Once
fi_FI: Kerran

en: Per Guest
fi_FI: Vieras

en: Per Accommodation
fi_FI: Per majoituskohde

en: Booking rules saved.
fi_FI: Varauksen säännöt päivitetty.

en: Booking Rules
fi_FI: Varauksen säännöt

en: Save Changes
fi_FI: Tallenna muutokset

en: Check-in days
fi_FI: Check-in päivät

en: Add rule
fi_FI: Lisää sääntö

en: Seasons
fi_FI: Sarjakaudet

en: Check-out days
fi_FI: Check-out päivät

en: Minimum stay
fi_FI: Minimi yöpymisen pituus

en: nights
fi_FI: yötä

en: Maximum stay
fi_FI: Maksimi yöpymisen pituus

en: From
fi_FI: Lähettäjä

en: Till
fi_FI: Asti

en: Restriction
fi_FI: Rajoitus

en: Not check-in
fi_FI: Ei check-in

en: Not check-out
fi_FI: Ei check-out

en: Comment
fi_FI: Kommentti

en: Booking Calendar
fi_FI: Varauskalenteri

en: Calendar
fi_FI: Kalenteri

en: Add New Booking
fi_FI: Lisää uusi varaus

en: Clear Search Results
fi_FI: Pyyhi hakutulokset

en: Unable to create booking. Please try again.
fi_FI: Varaus ei onnistu. Yritä uudelleen.

en: Booking is blocked due to maintenance reason. Please try again later.
fi_FI: Varaus on estetty huoltosyistä. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: There are no accommodations selected for reservation.
fi_FI: Majoituskohteita ei ole valittu.

en: Selected accommodations are not valid.
fi_FI: Valittu majoituskohde ei ole validi.

en: Accommodation Type is not valid.
fi_FI: Majoituskohteen tyyppi ei ole validi.

en: Rate is not valid.
fi_FI: Hinnasto ei ole validi.

en: Adults number is not valid.
fi_FI: Aikuisten määrä ei ole validi.

en: Children number is not valid.
fi_FI: Lasten määrä ei ole validi.

en: The total number of guests is not valid.
fi_FI: Vieraiden kokonaismäärä ei kelpaa.

en: Selected dates do not meet booking rules for type %s
fi_FI: Valitut päivämäärät eivät täytä tyypin %s varaussääntöjä

en: Accommodations are not available.
fi_FI: Majoituskohteet eivät ole saatavilla.

en: There are no rates for requested dates.
fi_FI: Ei ole hintoja pyydetyille päivämäärille.

en: Search Results
fi_FI: Hakutulokset

en: — Any —
fi_FI: — Kaikki —

en: Search parameters are not set.
fi_FI: Hakuparametreja ei ole asetettu.

en: Check-in date is not valid.
fi_FI: Check-in päivämäärä ei ole valittavissa.

en: Check-in date cannot be earlier than today.
fi_FI: Check-in päivä ei voi olla aikaisimmin kuin tänään.

en: Check-out date is not valid.
fi_FI: Check-out päivä ei ole validi.

en: Nothing found. Please try again with different search parameters.
fi_FI: Mitään ei löytynyt. Kokeile uudestaan eri hakusanoilla.

en: First Name
fi_FI: Etunimi

en: Last Name
fi_FI: Sukunimi

en: Phone
fi_FI: Puhelin

en: Address
fi_FI: Osoite

en: State / County
fi_FI: Lääni / alue

en: Country
fi_FI: Maa

en: City
fi_FI: Kaupunki

en: Postcode
fi_FI: Postinumero

en: Update
fi_FI: Päivitä

en: The booking is not set.
fi_FI: Varausta ei ole asetettu.

en: The booking not found.
fi_FI: Varausta ei löydy.

en: Edit Booking #%d
fi_FI: Muokkaa varausta #%d

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Back
fi_FI: Takaisin

en: Edit Booking
fi_FI: Muokkaa ajanvarausta

en: You cannot edit the imported booking. Please update the source booking and resync your calendars.
fi_FI: Tuotua varausta ei voi muokata. Päivitä lähdevaraus ja synkronoi kalenterisi uudelleen.

en: Request does not pass security verification. Please refresh the page and try one more time.
fi_FI: Pyyntö ei läpäise suojausvahvistusta. Päivitä sivu ja kokeile vielä kerran.

en: Check-in date is not set.
fi_FI: Sisäänkirjautumispäivää ei ole määritetty.

en: Check-out date is not set.
fi_FI: Uloskirjautumispäivää ei ole määritetty.

en: Unable to update booking. Please try again.
fi_FI: Varausta ei voi päivittää. Yritä uudelleen.

en: Booking was edited.
fi_FI: Varausta on muokattu.

en: Available
fi_FI: Saatavilla

en: Replace
fi_FI: Korvaa

en: — Add new —
fi_FI: — Lisää uusi —

en: Extensions
fi_FI: Laajennukset

en: Extend the functionality of Hotel Booking plugin with the number of helpful addons for your custom purposes.
fi_FI: Laajenna Hotel Booking -laajennuksen toimintoja hyödyllisillä lisäillä mukautettuihin tarkoituksiin.

en: Get this Extension
fi_FI: Hanki tämä laajennus

en: No extensions found.
fi_FI: Laajennuksia ei löytynyt.

en: Abort Process
fi_FI: Keskeytä tapahtuma

en: Aborting...
fi_FI: Keskeytetään...

en: Accommodation: %s
fi_FI: Majoitus: %s

en: Accommodation Type: %s
fi_FI: Majoituskohteen tyyppi: %s

en: Accommodation updated.
fi_FI: Salasana päivitetty.

en: This calendar has already been imported for another accommodation.
fi_FI: Tämä kalenteri on jo tuotu toiseen majoitukseen.

en: Deleting...
fi_FI: Poistetaan…

en: %d item
fi_FI: %d kohde

en: %d items
fi_FI: %d kohdetta

en: Calendars Synchronization Status
fi_FI: Kalenterien synkronoinnin tila

en: Here you can see synchronization status of your external calendars.
fi_FI: Tässä näet ulkoisten kalentereiden synkronoinnin tilan.

en: Calendars Sync Status
fi_FI: Kalenterien synkronoinnin tila

en: Display calendars synchronization status.
fi_FI: Näytä kalenterien synkronoinnin tila.

en: Language Guide
fi_FI: Muu kieli

en: Default language
fi_FI: Oletuskieli

en: This plugin will display all system messages, labels, buttons in the language set in <em>General > Settings > Site Language</em>. If the plugin is not available in your language, you may <a href="%s">contribute your translation</a>.
fi_FI: Tämä plugin näyttää kaikki järjestelmäviestit, tarrat, painikkeet kieli asetettu <em>Yleiset ] Asetukset , Sivuston kieli</em>. Jos laajennus ei ole käytettävissä omalla <a href="%s">kielelläsi,</a>voit osallistua käännökseen .

en: Custom translations and edits
fi_FI: Mukautetut käännökset ja muokkaukset

en: You may customize plugin translation by editing the needed texts or adding your translation following these steps:
fi_FI: Voit mukauttaa liitännäisten kääntämistä muokkaamalla tarvittavia tekstejä tai lisäämällä käännöksen seuraavasti:

en: Take the source file for your translations %s or needed translated locale.
fi_FI: Ota lähdetiedosto käännöksiisi %s tai tarvitset käännettyä maa-asetustoa.

en: Translate texts with any translation program like Poedit, Loco, Pootle etc.
fi_FI: Käännä tekstejä tahansa käännös ohjelma, kuten Poedit, Loco, Pootle jne.

en: Put created .mo file with your translations into the folder %s. Where {lang} is ISO-639 language code and {country} is ISO-3166 country code. Example: Brazilian Portuguese file would be called motopress-hotel-booking-pt_BR.mo.
fi_FI: Aseta luotu .mo-tiedosto käännöksin kansioon %s. Jossa {lang} on ISO-639-kielikoodi ja {maa} iso-3166-maakoodi. Esimerkki: Brasilian portugalilainen tiedosto olisi nimeltään motopress-hotel-booking-pt_BR.mo.

en: Multilingual content
fi_FI: Monikielinen sisältö

en: If your site is multilingual, you may use additional plugins to translate your added content into multiple languages allowing the site visitors to switch them.
fi_FI: Jos sivustosi on monikielinen, voit käyttää lisäosia kääntääksesi lisäsisältösi useille kielille, jolloin sivuston käyttäjät voivat vaihtaa niitä.

en: Language
fi_FI: Äidinkieli

en: Reports
fi_FI: Raportit

en: Export
fi_FI: Vie

en: All Statuses
fi_FI: Kaikki tilat

en: Booking dates between
fi_FI: Varauspäivät välillä

en: Check-in date between
fi_FI: Sisäänkirjautumispäivä

en: Check-out date between
fi_FI: Uloskirjautumispäivä

en: In-house between
fi_FI: Talon sisällä

en: Date of reservation between
fi_FI: Varauspäivä

en: Export Bookings
fi_FI: Vie varaukset

en: Choose start date
fi_FI: Valitse aloituspäivä

en: Choose end date
fi_FI: Valitse päättymispäivä

en: Select columns to export
fi_FI: Valitse vietävät sarakkeet

en: Generate CSV
fi_FI: Luo CSV

en: Number of accommodations
fi_FI: Majoitusten lukumäärä

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: Leave empty to use accommodation type title.
fi_FI: Jätä tyhjäksi käyttää majoitustyypin otsikkoa.

en: Generate
fi_FI: Kehitä

en: Accommodation generated. | %s accommodations generated.
fi_FI[0]: Majoitus syntyy.
fi_FI[1]: %s majoitus on luotu.

en: General
fi_FI: Yleiset

en: Pages
fi_FI: Sivut

en: Search Results Page
fi_FI: Hakutulosten sivu

en: Select page to display search results. Use search results shortcode on this page.
fi_FI: Valitse sivu, jos haluat näyttää hakutulokset. Käytä hakutulosten lyhytkoodi tällä sivulla.

en: Checkout Page
fi_FI: Kassasivu

en: Select page user will be redirected to complete booking.
fi_FI: Valitse sivun käyttäjä ohjataan varauksen viimeistelemiseksi.

en: Terms & Conditions
fi_FI: Säännöt ja ehdot

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
fi_FI: Jos määrität Ehdot-sivun, asiakkaalta kysytään, hyväksyvätkö he ne uloskirjautumisen yhteydessä.

en: Misc
fi_FI: Sekalaiset

en: Square Units
fi_FI: Neliön muotoiset yksiköt

en: Currency
fi_FI: Valuutta

en: Currency Position
fi_FI: Valuuttasymbolin paikka

en: Datepicker Date Format
fi_FI: Datepicker-päivämäärän muoto

en: Check-out Time
fi_FI: Uloskuittaamisaika

en: Check-in Time
fi_FI: Sisäänkirjautumisaika

en: Bed Types
fi_FI: Vuode tyypit

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: Add Bed Type
fi_FI: Lisää vuodetyyppi

en: Show Lowest Price for
fi_FI: Näytä Alin hinta

en: days
fi_FI: päivää

en: Lowest price of accommodation for selected number of days if check-in and check-out dates are not set. Example: set 0 to display today's lowest price, set 7 to display the lowest price for the next week.
fi_FI: Majoituksen alin hinta valituille päivien määrälle, jos sisäänkirjautumis- ja uloskirjautumispäiviä ei ole määritetty. Esimerkki: aseta 0 näyttämään tämän päivän alin hinta, aseta 7 näyttämään alin hinta ensi viikolla.

en: Enable search form to recommend the best set of accommodations according to a number of guests.
fi_FI: Ota hakulomake käyttöön, jotta voit suositella parasta majoitusjoukkoa useiden vieraiden mukaan.

en: Enable the use of coupons.
fi_FI: Ota käyttöön kuponkeja.

en: Text on Checkout
fi_FI: Teksti kassalla

en: This text will appear on the checkout page.
fi_FI: Tämä teksti näkyy kassalla.

en: Disable Booking
fi_FI: Poista varaus käytöstä

en: Hide reservation forms and buttons
fi_FI: Piilota varauslomakkeet ja -painikkeet

en: Text instead of reservation form while booking is disabled
fi_FI: Teksti varauslomakkeen sijaan, kun varaus on poistettu käytöstä

en: Booking Confirmation
fi_FI: Ajavarauksen vahvistus

en: Confirmation Mode
fi_FI: Vahvistustila

en: By customer via email
fi_FI: Asiakkaan kautta sähköpostitse

en: By admin manually
fi_FI: Tekijä admin manuaalisesti

en: Confirmation upon payment
fi_FI: Vahvistus maksun yhteydessä

en: Booking Confirmed Page
fi_FI: Varaus vahvistettu sivu

en: Page user will be redirected to once the booking is confirmed via email or by admin.
fi_FI: Sivun käyttäjä ohjataan, kun varaus on vahvistettu sähköpostitse tai ylläpitäjä.

en: Approval Time for User
fi_FI: Käyttäjän hyväksymisaika

en: Period of time in minutes the user is given to confirm booking via email. Unconfirmed bookings become Abandoned and accommodation status changes to Available.
fi_FI: Aika minuuteissa käyttäjä saa vahvistaa varauksen sähköpostitse. Vahvistamattomista varauksista luovutaan ja majoituksen tilaksi tulee Käytettävissä.

en: Country of residence field is required for reservation.
fi_FI: Varauksen tekeminen edellyttää asuinmaata.

en: Full address fields are required for reservation.
fi_FI: Varauksen tekeminen edellyttää koko osoitekenttää.

en: Customer information is required when placing admin bookings.
fi_FI: Järjestelmänvalvojan varaumia siatettaessa tarvitaan asiakastietoja.

en: Default Country on Checkout
fi_FI: Oletusmaa kassalla

en: Price Breakdown
fi_FI: Hinta erittely

en: Price breakdown unfolded by default.
fi_FI: Hintaerittely on oletusarvoisesti avautunut.

en: Booking Cancellation
fi_FI: Varauksen peruutus

en: User can cancel booking via link provided inside email.
fi_FI: Käyttäjä voi peruuttaa varauksen sähköpostitse toimitetun linkin kautta.

en: Search Options
fi_FI: Haku optiot

en: Maximum accommodation occupancy available in the Search Form.
fi_FI: Suurin majoitusmahdollisuus on käytettävissä hakulomakkeessa.

en: Max Adults
fi_FI: Max Aikuiset

en: Max Children
fi_FI: Max Lapset

en: Age of Child
fi_FI: Lapsen ikä

en: Optional description of the "Children" field.
fi_FI: Valinnainen kuvaus "Lapset"-kentästä.

en: Skip Search Results
fi_FI: Ohita hakutulokset

en: Skip search results page and enable direct booking from accommodation pages.
fi_FI: Ohita hakutulokset -sivu ja ota suora varaus käyttöön majoitussivuilta.

en: Direct Booking Form
fi_FI: Suora varauslomake

en: Show price for selected period
fi_FI: Näytä valitun kauden hinta

en: Show price together with adults and children fields
fi_FI: Näytä hinta yhdessä aikuisten ja lasten kenttien kanssa

en: Book button behavior on the search results page
fi_FI: Kirjapainikkeen toiminta hakutulossivulla

en: Redirect to the checkout page immediately after successful addition to reservation.
fi_FI: Ohjaa kassalle heti onnistuneen varauksen lisäämisen jälkeen.

en: Enable "adults" and "children" options for my website (default).
fi_FI: Ota käyttöön "aikuiset" ja "lapset" -asetukset sivustossani (oletus).

en: Disable "children" option for my website (hide "children" field and use Guests label instead).
fi_FI: Poista "lapset" vaihtoehto sivustoni (piilota "lapset" kenttä ja käyttää Vieraat etiketti sijaan).

en: Disable "adults" and "children" options for my website.
fi_FI: Poista "aikuiset" ja "lapset" vaihtoehtoja sivustoni.

en: Guest Management
fi_FI: Asiakkaiden hallinta

en: Hide "adults" and "children" fields within search availability forms.
fi_FI: Piilota "aikuiset" ja "lapset" -kentät hakujen saatavuuslomakkeissa.

en: Display Options
fi_FI: Näytä valinnat

en: Display gallery images of accommodation page in lightbox.
fi_FI: Näytä majoitussivun galleriakuvat lightboxissa.

en: Availability Calendar
fi_FI: Varauskalenteri

en: Calendar Theme
fi_FI: Kalenteri-teema

en: Select theme for an availability calendar.
fi_FI: Valitse saatavuuskalenterin teema.

en: Template Mode
fi_FI: Malli-tila

en: Developer Mode
fi_FI: Kehittäjän tila

en: Theme Mode
fi_FI: Teema-tila

en: Choose Theme Mode to display the content with the styles of your theme. Choose Developer Mode to control appearance of the content with custom page templates, actions and filters. This option can't be changed if your theme is initially integrated with the plugin.
fi_FI: Valitse Teematila, jos haluat näyttää teeman tyylien sisällön. Valitse Kehittäjätila, jos haluat hallita sisällön ulkoasua mukautetuilla sivumalleilla, toiminnoilla ja suodattimilla. Tätä vaihtoehtoa ei voi muuttaa, jos teema on alun perin integroitu laajennukseen.

en: More Styles
fi_FI: Lisää tyylejä

en: Extend the styling options of Hotel Booking plugin with the new free addon - Hotel Booking Styles.
fi_FI: Laajenna Hotel Booking -laajennuksen muotoiluvaihtoehtoja uudella ilmaisella lisäosalla - Hotel Booking Styles.

en: Calendars Synchronization
fi_FI: Kalenterien synkronointi

en: Export admin blocks.
fi_FI: Vie järjestelmänvalvojan lohkot.

en: Do not export imported bookings.
fi_FI: Älä vie tuotuja varauksia.

en: Calendars Synchronization Scheduler
fi_FI: Kalenterien synkronoinnin ajoitus

en: Enable automatic external calendars synchronization
fi_FI: Ota käyttöön automaattinen ulkoisten kalenterien synkronointi

en: Clock
fi_FI: Kello

en: Sync calendars at this time (UTC) or starting at this time every interval below.
fi_FI: Synkronoi kalenterit tällä hetkellä (UTC) tai alkaen tällä hetkellä joka aikaväli alla.

en: Interval
fi_FI: Väli

en: Quarter an Hour
fi_FI: Neljännes tunnissa

en: Half an Hour
fi_FI: Puoli tuntia

en: Once Hourly
fi_FI: Kerran tunnissa

en: Twice Daily
fi_FI: Kahdesti päivässä

en: Once Daily
fi_FI: Kerran päivässä

en: Automatically delete sync logs older than
fi_FI: Poista automaattisesti synkronointilokit, jotka ovat vanhempia kuin

en: Day
fi_FI: Päivä

en: Week
fi_FI: Viikko

en: Month
fi_FI: Kuukausi

en: Quarter
fi_FI: Neljäsvuosittain

en: Half a Year
fi_FI: Puoli vuotta vuodessa

en: Never Delete
fi_FI: Älä koskaan poista

en: Block Editor
fi_FI: Estä editori

en: Enable block editor for "%s".
fi_FI: Ota käyttöön lohkoeditori kohteelle %s.

en: Accommodation Types
fi_FI: Majoitustyypit

en: Services
fi_FI: Palvelut

en: Admin Emails
fi_FI: Ylläpitäjän sähköpostit

en: Customer Emails
fi_FI: Asiakkaan sähköpostit

en: Turn one-time guests into loyal customers by sending out automatic marketing campaigns with the <a>Hotel Booking & Mailchimp Integration</a>.
fi_FI: Muuta kertaluonteisia asiakkaita uskollisiksi asiakkaiksi lähettämällä automaattisia markkinointikampanjoita <a>Hotel Booking &amp; Mailchimp Integrationin</a>avulla.

en: Turn one-time guests into loyal customers by sending out automatic marketing campaigns with the Hotel Booking & Mailchimp Integration.
fi_FI: Tee kertaluonteisista vieasiakkaista uskollisia asiakkaita lähettämällä automaattisia markkinointikampanjoita Hotel Booking &amp; Mailchimp Integrationin avulla.

en: Cancellation Details Template
fi_FI: Peruutustiedot-malli

en: Used for %cancellation_details% tag.
fi_FI: Käytetään %cancellation_details%-tunnisteessa.

en: Email Settings
fi_FI: Sähköpostiasetukset

en: Send automated email notifications, such as key pick-up instructions, house rules, before and after arrival/departure with <a>Hotel Booking Notifier</a>.
fi_FI: Lähetä automaattiset sähköposti-ilmoitukset, kuten avainten noutoohjeet, talon säännöt ennen saapumista/lähtöä ja sen jälkeen <a>Hotel Booking Notifierin</a>avulla.

en: Send automated email notifications, such as key pick-up instructions, house rules, before and after arrival/departure with Hotel Booking Notifier.
fi_FI: Lähetä hotel Booking Notifierin kanssa automaattisia sähköposti-ilmoituksia, kuten avainten nouto-ohjeita, talon sääntöjä, ennen saapumista/lähtöä ja sen jälkeen.

en: Email Sender
fi_FI: Sähköpostin lähettäjä

en: Administrator Email
fi_FI: Järjestelmänvalvojan sähköposti

en: From Email
fi_FI: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: From Name
fi_FI: Lähettäjän nimi

en: Logo URL
fi_FI: Logon URL-osoite

en: Footer Text
fi_FI: Alatunnisteen teksti

en: Reserved Accommodation Details Template
fi_FI: Varattujen majoitustietojen malli

en: Used for %reserved_rooms_details% tag.
fi_FI: Käytetään %reserved_rooms_details%-tunnisteessa.

en: Styles
fi_FI: Tyylit

en: Base Color
fi_FI: Perusväri

en: Background Color
fi_FI: Taustaväri

en: Body Background Color
fi_FI: Runkon taustaväri

en: Body Text Color
fi_FI: Leipätekstin väri

en: Payment Gateways
fi_FI: Maksutavat

en: General Settings
fi_FI: Yleiset asetukset

en: Need more gateways? Use our Hotel Booking <a href="%s" target="_blank">WooCommerce Payments</a> extension.
fi_FI: Tarvitsetko lisää yhdyskäytäviä? Käytä Hotel Booking <a href="%s" target="_blank">WooCommerce Payments -laajennusta</a>.

en: You may also email the <a href="%s" target="_blank">balance payment request</a> link to your guests.
fi_FI: Voit myös lähettää <a href="%s" target="_blank">maksutasepyynnön</a> linkin vieraillesi sähköpostitse.

en: User Pays
fi_FI: Käyttäjän maksaminen

en: Full Amount
fi_FI: Yhteensä

en: Deposit
fi_FI: Ennakkomaksu

en: Deposit Type
fi_FI: Talletuksen tyyppi

en: Fixed
fi_FI: Kiinteä

en: Percent
fi_FI: Prosentti

en: Deposit Amount
fi_FI: Ennakkomaksu

en: Deposit Time Frame (days)
fi_FI: Talletusajan aikataulu (päivää)

en: Apply deposit to bookings made in at least the selected number of days prior to the check-in date. Otherwise, the full amount is charged.
fi_FI: Ota takuumaksut käyttöön, jotka on tehty vähintään valittuna päivien lukumääränä ennen sisäänkirjautumispäivää. Muussa tapauksessa veloitetaan koko summa.

en: Force Secure Checkout
fi_FI: Pakota turvallinen kassalle

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages. You must have an SSL certificate installed to use this option.
fi_FI: Pakota SSL (HTTPS) kassasivuille. Tämän vaihtoehdon käyttäminen edellyttää SSL-varmenteen asentamista.

en: Reservation Received Page
fi_FI: Varaus vastaanotettu -sivu

en: Failed Transaction Page
fi_FI: Epäonnistunut tapahtumasivu

en: Default Gateway
fi_FI: Oletusmaksuväylä

en: Pending Payment Time
fi_FI: Odottava maksuaika

en: Period of time in minutes the user is given to complete payment. Unpaid bookings become Abandoned and accommodation status changes to Available.
fi_FI: Aika minuutteina, jolloin käyttäjä saa maksun suorittamiseen. Maksamattomat varaukset hylätään ja majoituksen tila muuttuu käytettävissä olevaksi.

en: Install <a href="%s" target="_blank">Hotel Booking addons</a> to manage their settings.
fi_FI: Asenna <a href="%s" target="_blank">Hotel Booking -lisät,</a> jotta voit hallita niiden asetuksia.

en: Install Hotel Booking addons to manage their settings.
fi_FI: Asenna Hotel Booking -lisät, jotta voit hallita niiden asetuksia.

en: License
fi_FI: Lisenssi

en: Settings saved.
fi_FI: Asetukset tallennettu.

en: <strong>Note:</strong> Payment methods will appear on the checkout page only when Confirmation Upon Payment is enabled in Accommodation > Settings > General > Confirmation Mode.
fi_FI: <strong>Huomautus:</strong> Maksutavat näkyvät kassalla vain, kun Vahvistus maksun yhteydessä on käytössä kohdassa Majoitus > Asetukset > Yleiset ] Vahvistustila.

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Availability Search Form
fi_FI: Saatavuus Hakulomake

en: Display search form.
fi_FI: Näytä hakulomake.

en: The number of adults presetted in the search form.
fi_FI: Hakulomakkeessa esimääritettyjen aikuisten määrä.

en: The number of children presetted in the search form.
fi_FI: Hakulomakkeessa esimääritettyjen lasten määrä.

en: Check-in date presetted in the search form.
fi_FI: Hakulomakkeessa esiasetettu kuittauspäivämäärä.

en: date in format %s
fi_FI: päivämäärä muodossa %s

en: Check-out date presetted in the search form.
fi_FI: Hakulomakkeessa esiasetettu uloskuittauspäivämäärä.

en: Custom attributes for advanced search.
fi_FI: Tarkennetun haun mukautetut määritteet.

en: Comma-separated slugs of attributes.
fi_FI: Määritteiden pilkuilla erotetut etanat.

en: Custom CSS class for shortcode wrapper
fi_FI: Custom CSS luokka shortcode kääre

en: whitespace separated css classes
fi_FI: whitespace erotettu css luokat

en: Accommodation Type ID
fi_FI: Majoitustyypin tunnus

en: ID of Accommodation Type to check availability.
fi_FI: Majoitustyypin tunnus tarkistaa saatavuus.

en: integer number
fi_FI: kokonaisluku

en: How many months to show.
fi_FI: Kuinka monta kuukautta näyttää.

en: Set the number of columns or the number of rows and columns separated by comma. Example: "3" or "2,3"
fi_FI: Määritä pilkulla erotettujen sarakkeiden määrä tai rivien ja sarakkeiden määrä. Esimerkki: "3" tai "2,3"

en: Display availability calendar of the current accommodation type or by ID.
fi_FI: Näytä nykyisen majoitustyypin tai tunnuksen saatavuuskalenteri.

en: Availability Search Results
fi_FI: Saatavuus Hakutulokset

en: Display listing of accommodation types that meet the search criteria.
fi_FI: Näytä luettelo hakuehtoja täyttävien majoitustyyppien luettelosta.

en: Whether to display title of the accommodation type.
fi_FI: Näytetäänkö majoitustyypin otsikko.

en: Whether to display featured image of the accommodation type.
fi_FI: Näytetäänkö majoitustyypin varustellun kuvan.

en: Whether to display gallery of the accommodation type.
fi_FI: Näytetäänkö majoitustyypin valikoima.

en: Whether to display excerpt (short description) of the accommodation type.
fi_FI: Näytetäänkö majoitustyypin ote (lyhyt kuvaus).

en: Whether to display details of the accommodation type.
fi_FI: Näytetäänkö majoitustyypin tiedot.

en: Whether to display price of the accommodation type.
fi_FI: Näytetäänkö majoitustyypin hinta.

en: Show View Details button
fi_FI: Näytä näytä tiedot -painike

en: Whether to display "View Details" button with the link to accommodation type.
fi_FI: Näytetäänkö Näytä tiedot -painike, jossa on linkki majoitustyyppiin.

en: Sort by.
fi_FI: Järjestys.

en: %1$s. See the <a href="%2$s" target="_blank">full list</a>.
fi_FI: %1$s. Katso <a href="%2$s" target="_blank">koko luettelo</a>.

en: Designates the ascending or descending order of sorting.
fi_FI: Määrittää lajittelun nousevan tai laskevan järjestyksen.

en: ASC - from lowest to highest values (1, 2, 3). DESC - from highest to lowest values (3, 2, 1).
fi_FI: ASC - pienimmistä suurimpiin arvoihin (1, 2, 3). DESC - korkeista pienimpiin arvoihin (3, 2, 1).

en: Custom field name. Required if "orderby" is one of the "meta_value", "meta_value_num" or "meta_value_*".
fi_FI: Mukautetun kentän nimi. Vaaditaan, jos "orderby" on jokin "meta_value", "meta_value_num" tai "meta_value_*".

en: custom field name
fi_FI: mukautetun kentän nimi

en: empty string
fi_FI: tyhjä merkkijono

en: Specified type of the custom field. Can be used in conjunction with orderby="meta_value".
fi_FI: Mukautetun kentän määritetty tyyppi. Voidaan käyttää yhdessä orderby ="meta_value".

en: Sort by. Use "orderby" insted.
fi_FI: Lajitteluperuste. Käytä sen sijaan "orderbyä".

en: Show Book button
fi_FI: Näytä varaus -painike

en: Whether to display Book button.
fi_FI: Näytetäänkö varaus-painike.

en: NOTE:
fi_FI: HUOMAUTUS:

en: Use only on page that you set as Search Results Page in <a href="%s">Settings</a>
fi_FI: Käytä vain sivulla, jonka olet määrittänut Hakutulossivuksi <a href="%s">Asetuksissa</a>

en: Accommodation Types Listing
fi_FI: Majoitustyypit Listing

en: Count per page
fi_FI: Määrä sivua kohden

en: integer, -1 to display all, default: "Blog pages show at most"
fi_FI: kokonaisluku, -1 näyttää kaikki, oletus: "Blogi sivut näkyvät enintään"

en: IDs of categories that will be shown.
fi_FI: Näyttöön tulee luokkien tunnukset.

en: Comma-separated IDs.
fi_FI: Pilkuilla erotetut tunnukset.

en: IDs of tags that will be shown.
fi_FI: Näytettävät tunnisteet.

en: IDs of accommodations that will be shown.
fi_FI: Tunnukset majoitus, joka näytetään.

en: Logical relationship between each taxonomy when there is more than one.
fi_FI: Looginen suhde kunkin taksonomian välillä, kun niitä on enemmän kuin yksi.

en: Services Listing
fi_FI: Palveluiden luettelo

en: IDs
fi_FI: Tunnukset

en: IDs of services that will be shown.
fi_FI: Näyttöön tulevat palvelut.

en: Show All Services
fi_FI: Näytä kaikki palvelut

en: Single Accommodation Type
fi_FI: Yhden hengen majoitustyyppi

en: ID of accommodation type to display.
fi_FI: Näytettävän majoitustyypin tunnus.

en: Display accommodation type with title and image.
fi_FI: Näytä majoitustyyppi, jossa on otsikko ja kuva.

en: Checkout Form
fi_FI: Uloskuittauslomake

en: Display checkout form.
fi_FI: Näytä uloskuittauslomake.

en: Use only on page that you set as Checkout Page in <a href="%s">Settings</a>
fi_FI: Käytä vain sivulla, jonka olet määrittänut Kassasivuksi <a href="%s">Asetuksissa</a>

en: Booking Form
fi_FI: Varauslomake

en: Show Booking Form for Accommodation Type with id 777
fi_FI: Näytä majoitustyypin varauslomake id 777

en: Accommodation Rates List
fi_FI: Majoitus Hinnat List

en: ID of accommodation type.
fi_FI: Majoitustyypin tunnus.

en: Show Accommodation Rates List for accommodation type with id 777
fi_FI: Näytä majoitushinnat Luettelo majoitustyyppi id 777

en: Display booking and payment details.
fi_FI: Näytä varaus- ja maksutiedot.

en: Use this shortcode on Booking Confirmed and Reservation Received pages
fi_FI: Käytä tätä lyhytkoodia Varausvahvistettu ja Varaus vastaanotettu -sivuilla

en: Shortcodes
fi_FI: Lyhytkoodit

en: Shortcode
fi_FI: Lyhytkoodi

en: Parameters
fi_FI: Parametrit

en: Example
fi_FI: Esimerkki

en: Deprecated since %s
fi_FI: Vanhentunut, koska %s

en: Values:
fi_FI: Arvot:

en: Default:
fi_FI: Oletus:

en: Optional.
fi_FI: Valinnainen.

en: Required
fi_FI: Pakollinen

en: Taxes and fees saved.
fi_FI: Säästyt ja maksut.

en: Taxes & Fees
fi_FI: Verot & palvelumaksut

en: Fees
fi_FI: Maksut

en: No fees have been created yet.
fi_FI: Maksuja ei ole vielä luotu.

en: Add new
fi_FI: Lisää uusi

en: Label
fi_FI: Kentän nimi

en: New fee
fi_FI: Uusi maksu

en: Per guest / per day
fi_FI: Per vieras / per päivä

en: Per accommodation / per day
fi_FI: Per majoitus / per päivä

en: Per accommodation (%)
fi_FI: Per majoitus (%)

en: Limit
fi_FI: Rajoitus

en: Accommodation Taxes
fi_FI: Majoitus Verot

en: No taxes have been created yet.
fi_FI: Veroja ei ole vielä luotu.

en: New tax
fi_FI: Uusi vero

en: Service Taxes
fi_FI: Palveluverot

en: Percentage
fi_FI: Prosenttiosuus

en: Fee Taxes
fi_FI: Maksuverot

en: External Calendars
fi_FI: Ulkoiset kalenterit

en: Sync External Calendars
fi_FI: Synkronoi ulkoiset kalenterit

[ctx: Placeholder for empty accommodation title]
en: (no title)
fi_FI: (ei nimeä)

en: Download Calendar
fi_FI: Lataa kalenteri

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Success
fi_FI: Onnistui

en: Info
fi_FI: Tiedot

en: Warning
fi_FI: Varoitus

en: Waiting
fi_FI: Odottaa

en: Processing
fi_FI: Käsittelyssä

[ctx: Total number of processed bookings]
en: Total
fi_FI: Yhteensä

en: Succeed
fi_FI: Onnistua

en: Skipped
fi_FI: Ohitettu

en: Failed
fi_FI: Epäonnistui

en: Removed
fi_FI: Poistettu

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: No bookings found for your request.
fi_FI: Pyyntöäsi ei löydy varauksia.

en: Uploads directory is not writable.
fi_FI: Lataushakemistoa ei voi kirjoittaa.

en: No enough data
fi_FI: Ei tarpeeksi tietoja

en: An error has occurred
fi_FI: Virhe on tapahtunut

en: Please complete all required fields and try again.
fi_FI: Täytä kaikki pakolliset kentät ja yritä uudelleen.

en: An error has occurred, please try again later.
fi_FI: Virhe, yritä myöhemmin uudelleen.

en: An error has occurred. Please try again later.
fi_FI: Tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Sorry, the minimum allowed payment amount is %s to use this payment method.
fi_FI: Tämän maksutavan käyttäminen on valitettavasti vähintään %s.

en: Chosen payment method is not available. Please refresh the page and try one more time.
fi_FI: Valittu maksutapa ei ole käytettävissä. Päivitä sivu ja kokeile vielä kerran.

en: Coupon applied successfully.
fi_FI: Kuponki käytössä.

en: Coupon is not valid.
fi_FI: Kuponki ei kelpaa.

en: Booking Information
fi_FI: Varauksen tiedot

en: Check-in Date
fi_FI: Saapumispäivä

en: Check-out Date
fi_FI: Lähtöpäivä

en: Customer Information
fi_FI: Asiakkaan tiedot

en: Customer Note
fi_FI: Asiakkaan viesti

en: Additional Information
fi_FI: Lisätiedot

en: Coupon
fi_FI: Kuponki

en: Total Booking Price
fi_FI: Varauksen kokonaishinta

en: Notes
fi_FI: Muistiinpanot

en: Based on your search parameters
fi_FI: Perustuu haettuun ajankohtaan

en: Year
fi_FI: Vuosi

en: Custom
fi_FI: Mukautettu

[ctx: Booking status]
en: Confirmed
fi_FI: Vahvistettu

en: Show
fi_FI: Näytä

en: Search
fi_FI: Hae

en: Booked
fi_FI: Varattu

en: Pending
fi_FI: Odottaa

en: Blocked
fi_FI: Estetty

en: Search results for accommodations that have bookings with status "%s" from %s until %s
fi_FI: Hakutulokset majoituspaikoista, joiden varausten tila on %s, kohteesta %s asti %s

en: Free
fi_FI: Ilmainen

en: Locked (Booked or Pending)
fi_FI: Lukittu (varattu tai odottava)

en: Until
fi_FI: Asti

en: Period:
fi_FI: Jakso:

en: &lt; Prev
fi_FI: &lt; Edellinen

en: Next &gt;
fi_FI: Seuraava &gt;

en: No accommodations found.
fi_FI: Majoitusta ei löytynyt.

en: Check-out #%d
fi_FI: Uloskuittaaminen #%d

en: Check-in #%d
fi_FI: Sisäänkuittaaminen #%d

en: Booking #%d
fi_FI: Varaus #%d

[ctx: Availability]
en: Free
fi_FI: Ilmainen

en: Adults: %s
fi_FI: Aikuiset: %s

en: Children: %s
fi_FI: Lapset: %s

en: Booking imported with UID %s.
fi_FI: Varaus tuotu UID:n %s kanssa.

en: Imported booking.
fi_FI: Tuotu varaus.

en: Description: %s.
fi_FI: Kuvaus: %s.

en: Source: %s.
fi_FI: Lähde: %s.

en: Afghanistan
fi_FI: Afganistan

en: &#197;land Islands
fi_FI: Ahvenanmaa

en: American Samoa
fi_FI: Samoa-saaret

en: Anguilla
fi_FI: Antigua

en: Antarctica
fi_FI: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
fi_FI: Antigua ja Barbuda

en: Argentina
fi_FI: Argentiina

en: Armenia
fi_FI: Armeenia

en: Austria
fi_FI: Itävalta

en: Azerbaijan
fi_FI: Azerbaidžan

en: Bahamas
fi_FI: Bahama

en: Belarus
fi_FI: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi_FI: Belgia

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
fi_FI: Bonaire, Saint Eustatius ja Saba

en: Bosnia and Herzegovina
fi_FI: Bosnia ja Herzegovina

en: Bouvet Island
fi_FI: Bouvet'n saari

en: Brazil
fi_FI: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi_FI: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: British Virgin Islands
fi_FI: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Cambodia
fi_FI: Kambodža

en: Cameroon
fi_FI: Kamerun

en: Canada
fi_FI: Kanada

en: Cape Verde
fi_FI: Kap Verde

en: Cayman Islands
fi_FI: Cayman-saaret

en: Central African Republic
fi_FI: Keski-Afrikan Tasavalta

en: Chad
fi_FI: Tsad

en: China
fi_FI: Kiina

en: Christmas Island
fi_FI: Joulusaari

en: Cocos (Keeling) Islands
fi_FI: Kookossaaret

en: Colombia
fi_FI: Kolumbia

en: Congo (Brazzaville)
fi_FI: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
fi_FI: Kongon demokraattinen tasavalta (Kinshasa)

en: Cook Islands
fi_FI: Cookin saaret

en: Croatia
fi_FI: Kroatia

en: Cuba
fi_FI: Kuuba

en: Cura&ccedil;ao
fi_FI: Kävi koulua Cura&ccedil;ao

en: Cyprus
fi_FI: Kypros

en: Czech Republic
fi_FI: Tšekin tasavalta

en: Denmark
fi_FI: Tanska

en: Dominica
fi_FI: Dominika

en: Dominican Republic
fi_FI: Dominikaaninen tasavalta

en: Egypt
fi_FI: Egypti

en: Equatorial Guinea
fi_FI: Päiväntasaajan Guinea

en: Estonia
fi_FI: Eesti

en: Ethiopia
fi_FI: Etiopia

en: Falkland Islands
fi_FI: Falklandin saaret

en: Faroe Islands
fi_FI: Färsaaret

en: Finland
fi_FI: Suomi

en: France
fi_FI: Ranska

en: French Guiana
fi_FI: Ranskalainen Guyana

en: French Polynesia
fi_FI: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi_FI: Ranskan eteläiset ja antarktiset alueet

en: Germany
fi_FI: Saksa

en: Greece
fi_FI: Kreikka

en: Greenland
fi_FI: Grönlanti

en: Guadeloupe
fi_FI: Guadeloupelainen

en: Heard Island and McDonald Islands
fi_FI: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Hungary
fi_FI: Unkari

en: Iceland
fi_FI: Islanti

en: India
fi_FI: Intia

en: Iraq
fi_FI: Irak

en: Ireland
fi_FI: Irlanti

en: Isle of Man
fi_FI: Man-saari

en: Italy
fi_FI: Italia

en: Ivory Coast
fi_FI: Norsunluurannikko

en: Jamaica
fi_FI: Jamaika

en: Japan
fi_FI: Japani

en: Jordan
fi_FI: Jordania

en: Kenya
fi_FI: Kenia

en: Kiribati
fi_FI: Kongon tasavalta

en: Kyrgyzstan
fi_FI: Kirgisia

en: Lebanon
fi_FI: Libanon

en: Lithuania
fi_FI: Liettua

en: Luxembourg
fi_FI: Luxemburg

en: Macao S.A.R., China
fi_FI: Macao S.A.R., Kiina

en: Macedonia
fi_FI: Makedonia

en: Madagascar
fi_FI: Madagaskar

en: Malaysia
fi_FI: Malesia

en: Maldives
fi_FI: Korean tasavalta

en: Marshall Islands
fi_FI: Caymansaaret

en: Mexico
fi_FI: Meksiko

en: Micronesia
fi_FI: Mikroneesia

en: Morocco
fi_FI: Marokko

en: Mozambique
fi_FI: Mosambik

en: Myanmar
fi_FI: Burma

en: Nauru
fi_FI: Kiribati

en: Netherlands
fi_FI: Alankomaat

en: New Caledonia
fi_FI: Uusi Kaledonia

en: New Zealand
fi_FI: Uusiseelanti

en: Niue
fi_FI: Nauru

en: Norfolk Island
fi_FI: Norfolkinsaari

en: Northern Mariana Islands
fi_FI: Pohjois-Mariaanit

en: North Korea
fi_FI: Pohjois-Korea

en: Norway
fi_FI: Norja

en: Palestinian Territory
fi_FI: Palestiina

en: Papua New Guinea
fi_FI: Papuan Uusi Guinea

en: Paraguay
fi_FI: Paraguai

en: Philippines
fi_FI: Filippiinit

en: Pitcairn
fi_FI: Pitcairnin Saari

en: Poland
fi_FI: Puola

en: Portugal
fi_FI: Portugali

en: Reunion
fi_FI: Réunion

en: Russia
fi_FI: Venäjä

en: Rwanda
fi_FI: Ruanda

en: Saint Barth&eacute;lemy
fi_FI: Saint-Barthélemy

en: Saint Kitts and Nevis
fi_FI: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Lucia
fi_FI: Pyhä Lucia

en: Saint Martin (French part)
fi_FI: Saint-Martin (Ranskan osa)

en: Saint Martin (Dutch part)
fi_FI: Saint Martin (hollantilainen osa)

en: Saint Pierre and Miquelon
fi_FI: Saint Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi_FI: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
fi_FI: São Tomé ja Príncipen

en: Saudi Arabia
fi_FI: Saudi-Arabia

en: Serbia
fi_FI: Norja

en: Seychelles
fi_FI: Seychellit

en: Solomon Islands
fi_FI: Salomonsaaret

en: South Africa
fi_FI: Etelä-Afrikka

en: South Georgia/Sandwich Islands
fi_FI: Etelä-Georgia ja Sandwichsaaret

en: South Korea
fi_FI: Etelä-Korea

en: South Sudan
fi_FI: Etelä-Sudan

en: Spain
fi_FI: Espanja

en: Suriname
fi_FI: Surinami

en: Svalbard and Jan Mayen
fi_FI: Svalbard ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi_FI: Swazimaa

en: Sweden
fi_FI: Ruotsi

en: Switzerland
fi_FI: Sveitsi

en: Syria
fi_FI: Syyria

en: Tajikistan
fi_FI: Tadžikistan

en: Tanzania
fi_FI: Tansania

en: Thailand
fi_FI: Thaimaa

en: Timor-Leste
fi_FI: Itä-Timor

en: Tokelau
fi_FI: Tokelausaaret

en: Trinidad and Tobago
fi_FI: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi_FI: Turkki

en: Turks and Caicos Islands
fi_FI: Turks- ja Caicossaaret

en: Tuvalu
fi_FI: Togo

en: Ukraine
fi_FI: Ukraina

en: United Arab Emirates
fi_FI: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Kingdom (UK)
fi_FI: Yhdistynyt kuningaskunta (UK)

en: United States (US)
fi_FI: Yhdysvallat (USA)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
fi_FI: Yhdysvaltojen (USA) pienet syrjäiset saaret

en: United States (US) Virgin Islands
fi_FI: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Vatican
fi_FI: Vatikaani

en: Wallis and Futuna
fi_FI: Wallis ja Futuna

en: Western Sahara
fi_FI: Länsi-Sahara

en: Zambia
fi_FI: Sambia

en: United States (US) dollar
fi_FI: Yhdysvaltain dollari (YHDYSVALTAIN DOLLARI)

en: Pound sterling
fi_FI: Englannin punta

en: United Arab Emirates dirham
fi_FI: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat dirhami AED

en: Afghan afghani
fi_FI: Afganistanin afgaani

en: Netherlands Antillean guilder
fi_FI: Alankomaat Antillean guldeni

en: Argentine peso
fi_FI: Argentiinan peso

en: Australian dollar
fi_FI: Australian dollari

en: Azerbaijani manat
fi_FI: Aserbaidžaani manat

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
fi_FI: Bosnia ja Hertsegovinan avoautomerkki

en: Barbadian dollar
fi_FI: Barbadian dollari

en: Bangladeshi taka
fi_FI: Bangladeshin taka

en: Bahraini dinar
fi_FI: Bahrainin dinaari

en: Burundian franc
fi_FI: Burundin frangi

en: Bermudian dollar
fi_FI: Bermudan dollari

en: Brunei dollar
fi_FI: Brunein dollari

en: Brazilian real
fi_FI: Brasilian reali

en: Bahamian dollar
fi_FI: Bahaman dollari

en: Bhutanese ngultrum
fi_FI: Bhutanin ngultrum

en: Belarusian ruble (old)
fi_FI: Valko-Venäjän rupla (vanha)

en: Belarusian ruble
fi_FI: Valko-Venäjän rupla

en: Belize dollar
fi_FI: Belizen dollari

en: Canadian dollar
fi_FI: Kanadan dollari

en: Congolese franc
fi_FI: Kongon frangi

en: Swiss franc
fi_FI: Sveitsin frangi

en: Chilean peso
fi_FI: Chilen peso

en: Chinese yuan
fi_FI: Kiinan yuan

en: Colombian peso
fi_FI: Kolumbian peso

en: Cuban convertible peso
fi_FI: Kuuban vaihdettava peso

en: Cuban peso
fi_FI: Kuuban peso

en: Cape Verdean escudo
fi_FI: Kap Verden escudo

en: Czech koruna
fi_FI: Tšekin koruna

en: Djiboutian franc
fi_FI: Djiboutian frangi

en: Danish krone
fi_FI: Tanskan kruunu

en: Dominican peso
fi_FI: Dominikaanisen tasavallan peso

en: Algerian dinar
fi_FI: Algerian dinaari

en: Egyptian pound
fi_FI: Egyptin punta

en: Ethiopian birr
fi_FI: Etiopian birr

en: Fijian dollar
fi_FI: Fidžin dollari

en: Falkland Islands pound
fi_FI: Falklandinsaarten punta

en: Guernsey pound
fi_FI: Guernseyn punta

en: Ghana cedi
fi_FI: Asuu nyt paikkakunnalla Ghana cedi

en: Gibraltar pound
fi_FI: Gibraltarin punta

en: Guinean franc
fi_FI: Guinean frangi

en: Guyanese dollar
fi_FI: Guyanan dollari

en: Hong Kong dollar
fi_FI: Hong Kong

en: Honduran lempira
fi_FI: Hondurasin lempira

en: Croatian kuna
fi_FI: Kroatian kuna

en: Haitian gourde
fi_FI: Haitin gourde

en: Hungarian forint
fi_FI: Unkarin forintti

en: Indonesian rupiah
fi_FI: Indonesian rupia

en: Israeli new shekel
fi_FI: Israelin uusi sekeli

en: Manx pound
fi_FI: Manx punta

en: Indian rupee
fi_FI: Intian rupia

en: Iraqi dinar
fi_FI: Irakin dinaari

en: Iranian rial
fi_FI: Iranin rial

en: Iranian toman
fi_FI: Iranin rial IRR

en: Icelandic kr&oacute;na
fi_FI: Islannin kruunu&amp;oacute;na

en: Jersey pound
fi_FI: Jersey punta

en: Jamaican dollar
fi_FI: Jamaikan dollari

en: Jordanian dinar
fi_FI: Jordanian dinaari

en: Japanese yen
fi_FI: Japanin jeni

en: Kenyan shilling
fi_FI: Kenian šillinki

en: Kyrgyzstani som
fi_FI: Kirgisian som

en: Cambodian riel
fi_FI: Kambodža riel

en: Comorian franc
fi_FI: Komorien frangi

en: North Korean won
fi_FI: Pohjois-Korean won

en: South Korean won
fi_FI: Etelä-Korean voitti

en: Kuwaiti dinar
fi_FI: Kuwaitin dinaari

en: Cayman Islands dollar
fi_FI: Caymansaarten dollari

en: Kazakhstani tenge
fi_FI: Kazakstanin tenge

en: Lao kip
fi_FI: Laosin kip

en: Lebanese pound
fi_FI: Libanonin punta

en: Sri Lankan rupee
fi_FI: Sri Lankan rupia

en: Liberian dollar
fi_FI: Liberian dollari

en: Lesotho loti
fi_FI: Lesotho loti (Lesotho loti)

en: Libyan dinar
fi_FI: Libyan dinaari

en: Moroccan dirham
fi_FI: Marokon dirhami

en: Malagasy ariary
fi_FI: Madagaskarin ariary

en: Macedonian denar
fi_FI: Makedonian denaari

en: Burmese kyat
fi_FI: Burman kyat

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
fi_FI: Mongolian t&amp;aml;gr&amp;ouml;g

en: Macanese pataca
fi_FI: Macaon pataca

en: Mauritian rupee
fi_FI: Mauritiuksen rupia

en: Malawian kwacha
fi_FI: Malawin kwacha

en: Mexican peso
fi_FI: Meksikon peso

en: Mozambican metical
fi_FI: Mosambikin metical

en: Namibian dollar
fi_FI: Namibian dollari

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
fi_FI: Nicaraguan c&amp;rdoba

en: Norwegian krone
fi_FI: Norjan kruunu

en: Nepalese rupee
fi_FI: Nepalin rupia

en: New Zealand dollar
fi_FI: Uuden-Seelannin dollari

en: Omani rial
fi_FI: Omanin rial

en: Panamanian balboa
fi_FI: Panaman balboa

en: Papua New Guinean kina
fi_FI: Papua-Uusi-Guinean kina

en: Philippine peso
fi_FI: Filippiinien peso

en: Pakistani rupee
fi_FI: Pakistanin rupia

en: Polish z&#x142;oty
fi_FI: Puolan z&#x142;oty

en: Transnistrian ruble
fi_FI: Transnistrian rupla

en: Paraguayan guaran&iacute;
fi_FI: Paraguayn guaran &amp; iacute;

en: Qatari riyal
fi_FI: Qatarin rial

en: Serbian dinar
fi_FI: Serbian dinaari

en: Russian ruble
fi_FI: Venäjän rupla

en: Rwandan franc
fi_FI: Ruandan frangi

en: Saudi riyal
fi_FI: Saudi-Arabian rial

en: Solomon Islands dollar
fi_FI: Salomonsaarten dollari

en: Seychellois rupee
fi_FI: Seychellois rupia

en: Sudanese pound
fi_FI: Sudanin punta

en: Swedish krona
fi_FI: Ruotsin kruunu

en: Singapore dollar
fi_FI: Singaporen dollari

en: Saint Helena pound
fi_FI: Saint Helenapunta

en: Sierra Leonean leone
fi_FI: Sierra Leonen leone

en: Somali shilling
fi_FI: Somalian šillinki

en: Surinamese dollar
fi_FI: Surinamese dollari

en: South Sudanese pound
fi_FI: Etelä-Sudanin punta

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
fi_FI: S&atilde;o Tom&eacute; ja Pr&iacute;ncipe dobra

en: Syrian pound
fi_FI: Syyrian punta

en: Thai baht
fi_FI: Thaimaan bahti

en: Tajikistani somoni
fi_FI: Tadžikistanin somoni

en: Turkmenistan manat
fi_FI: Turkmenistan manat (Turkmenistan manat)

en: Tunisian dinar
fi_FI: Tunisian dinaari

en: Turkish lira
fi_FI: Turkin liira

en: Trinidad and Tobago dollar
fi_FI: Trinidadin ja Tobagon dollari

en: New Taiwan dollar
fi_FI: Uusi Taiwanin dollari

en: Tanzanian shilling
fi_FI: Tansanian šillinki

en: Ukrainian hryvnia
fi_FI: Ukrainan hryvnia

en: Ugandan shilling
fi_FI: Ugandan shillinki

en: Uruguayan peso
fi_FI: Uruguayn peso

en: Uzbekistani som
fi_FI: Uzbekistanin som

en: Bol&iacute;var soberano
fi_FI: Venezuelan bol&iacute;var

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
fi_FI: Vietnamilainen &#x111;&#x1ed3;ng

en: Vanuatu vatu
fi_FI: Vanuatun vatu

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
fi_FI: Jaana Toivanen &#x101&#x101;

en: Central African CFA franc
fi_FI: Keski-Afrikkalainen CFA-frangi

en: East Caribbean dollar
fi_FI: Itä-Karibian dollari

en: West African CFA franc
fi_FI: Länsi-Afrikan CFA-frangi

en: CFP franc
fi_FI: CFP-frangi

en: Yemeni rial
fi_FI: Jemenin rial

en: South African rand
fi_FI: Etelä-Afrikan randi

en: Zambian kwacha
fi_FI: Sambian kwacha

en: Before
fi_FI: Ennen

en: After
fi_FI: Jälkeen

en: Before with space
fi_FI: Ennen ja väli

en: After with space
fi_FI: Jälkeen ja väli

en: First name is required.
fi_FI: Etunimi on pakollinen.

en: Last name is required.
fi_FI: Sukunimi on pakollinen.

en: Email is required.
fi_FI: Sähköpostiosoitteesi on pakollinen.

en: Phone is required.
fi_FI: Puhelinnumero on pakollinen.

en: Country of residence
fi_FI: Asuinmaa

en: Country is required.
fi_FI: Maa on pakollinen.

en: Address is required.
fi_FI: Osoite on pakollinen.

en: City is required.
fi_FI: Kaupunki on pakollinen.

en: State is required.
fi_FI: Osavaltio on pakollinen.

en: Postcode is required.
fi_FI: Postinumero on pakollinen.

en: Note is required.
fi_FI: Huomautus on pakollinen.

en: Check-in
fi_FI: Saapumispäivä

en: Check-out
fi_FI: Lähtöpäivä

note: translators: The value a hotel wishes to sell their rooms. Also called the Cost, Value, Tariff or Room charge.
en: Rate
fi_FI: Kurssi

en: Adults/Guests
fi_FI: Aikuiset/vieraat

en: Full Guest Name
fi_FI: Vieraan koko nimi

en: Accommodation Subtotal
fi_FI: Majoitus Välisumma

en: Services Subtotal
fi_FI: Palvelut Välisumma

en: Discount
fi_FI: Alennus

en: Total
fi_FI: Yhteensä

en: Paid
fi_FI: Maksettu

en: Payment Details
fi_FI: Maksun tiedot

en: Square Meter
fi_FI: Neliömetriä

en: Square Foot
fi_FI: Neliön jalka

en: Square Yard
fi_FI: Square Piha

en: ft²
fi_FI: m²

en: User Approval Time setted in Hotel Booking Settings
fi_FI: Käyttäjän hyväksyntäaika, joka on määritetty hotellivarausasetuksissa

en: Pending Payment Time set in Hotel Booking Settings
fi_FI: Hotellivarausasetuksissa määritetty maksuaika

en: Interval for automatic cleaning of synchronization logs.
fi_FI: Synkronointilokien automaattisen puhdistuksen aikaväli.

en: x %d guest | x %d guests
fi_FI[0]: x %d vieras
fi_FI[1]: x %d vierasta

en: x %d time | x %d times
fi_FI[0]: x %d aika
fi_FI[1]: x %d kertaa

en: Please select columns to export.
fi_FI: Valitse vietävät sarakkeet.

en: Disable this email notification
fi_FI: Poista tämä sähköposti-ilmoitus käytöstä

en: Subject
fi_FI: Aihe

en: Header
fi_FI: Ylätunniste

en: Email Template
fi_FI: Sähköpostimalli

en: "%s" email will not be sent: there is no customer email in the booking.
fi_FI: %s-sähköpostia ei lähetetä: varauksessa ei ole asiakkaan sähköpostiosoitetta.

en: Deprecated tags in header of %s
fi_FI: Vanhentuneet tunnisteet kohteen %s otsikossa

en: Deprecated tags in subject of %s
fi_FI: Vanhentuneet tunnisteet kohteen %s aiheessa

en: Deprecated tags in template of %s
fi_FI: Vanhentuneet tunnisteet mallin %s

en: Recipients
fi_FI: Vastaanottajat

en: You can use multiple comma-separated emails
fi_FI: Voit käyttää useita pilkuilla erotettuja sähköposteja

en: "%s" mail was sent to admin.
fi_FI: Posti %s lähetettiin järjestelmänvalvojalle.

en: "%s" mail sending to admin is failed.
fi_FI: %s-sähköpostin lähettäminen järjestelmänvalvojalle epäonnistui.

en: Booking Cancelled
fi_FI: Varaus peruttu

en: %site_title% - Booking #%booking_id% Cancelled
fi_FI: %site_title% - Varaus #%booking_id% peruutettu

en: Email that will be sent to Admin when customer cancels booking.
fi_FI: Sähköposti, joka lähetetään järjestelmänvalvojalle, kun asiakas peruuttaa varauksen.

en: Cancelled Booking Email
fi_FI: Peruutettu varaussähköposti

en: Booking Confirmed
fi_FI: Varaus vahvistettu

en: %site_title% - Booking #%booking_id% Confirmed
fi_FI: %site_title% - Varaus #%booking_id% vahvistettu

en: Email that will be sent to Admin when payment is completed.
fi_FI: Sähköposti, joka lähetetään järjestelmänvalvojalle, kun maksu on suoritettu.

en: Approved Booking Email (via payment)
fi_FI: Hyväksytty varaussähköposti (maksuvälineellä)

en: Email that will be sent to Admin when customer confirms booking.
fi_FI: Sähköposti, joka lähetetään järjestelmänvalvojalle, kun asiakas vahvistaa varauksen.

en: Approved Booking Email
fi_FI: Hyväksytty varaus sähköposti

en: Confirm new booking
fi_FI: Vahvista uusi varaus

en: %site_title% - New booking #%booking_id%
fi_FI: %site_title% - Uusi varaus #%booking_id%

en: Email that will be sent to administrator after booking is placed.
fi_FI: Sähköposti, joka lähetetään järjestelmänvalvojalle varauksen teon jälkeen.

en: Pending Booking Email
fi_FI: Odottava varaussähköposti

en: Your booking is approved
fi_FI: Varauksesi on hyväksytty

en: %site_title% - Your booking #%booking_id% is approved
fi_FI: %site_title% - Varauksesi #%booking_id% on hyväksytty

en: Email that will be sent to customer when booking is approved.
fi_FI: Sähköposti, joka lähetetään asiakkaalle, kun varaus hyväksytään.

en: "%s" mail was sent to customer.
fi_FI: Posti %s lähetettiin asiakkaalle.

en: "%s" mail sending is failed.
fi_FI: Sähköpostin lähettäminen %s epäonnistui.

en: Your booking is cancelled
fi_FI: Varauksesi peruutetaan

en: %site_title% - Your booking #%booking_id% is cancelled
fi_FI: %site_title% - Varauksesi #%booking_id% peruutetaan

en: Email that will be sent to customer when booking is cancelled.
fi_FI: Sähköposti, joka lähetetään asiakkaalle varauksen peruuntuessa.

en: Confirm your booking
fi_FI: Vahvista varauksesi

en: %site_title% - Confirm your booking #%booking_id%
fi_FI: %site_title% - Vahvista varauksesi #%booking_id%

en: This email is sent when "Booking Confirmation Mode" is set to Customer confirmation via email.
fi_FI: Tämä sähköpostiviesti lähetetään, kun "Varausvahvistustila" -asetukseksi on määritetty Asiakkaan vahvistus sähköpostitse.

en: Email that will be sent to customer after booking is placed.
fi_FI: Sähköposti, joka lähetetään asiakkaalle varauksen teon jälkeen.

en: New Booking Email (Confirmation by User)
fi_FI: Uusi varaussähköposti (käyttäjän vahvistus)

en: Your booking is placed
fi_FI: Varauksesi on tehty

en: %site_title% - Booking #%booking_id% is placed
fi_FI: %site_title% - Varaus #%booking_id% on sijoitettu

en: This email is sent when "Booking Confirmation Mode" is set to Admin confirmation.
fi_FI: Tämä sähköpostiviesti lähetetään, kun "Varauksen vahvistustila" -asetukseksi on määritetty Järjestelmänvalvojan vahvistus.

en: New Booking Email (Confirmation by Admin)
fi_FI: Uusi varaussähköposti (adminin vahvistus)

en: Possible tags:
fi_FI: Mahdolliset tunnisteet:

en: Deprecated.
fi_FI: Vanhentunut.

en: none
fi_FI: ei mitään

en: User Cancellation Link
fi_FI: Käyttäjän peruutuslinkki

en: Site title (set in Settings > General)
fi_FI: Sivuston otsikko (asetettu kohdassa Asetukset , Yleiset)

en: Booking ID
fi_FI: Varauksen ID

en: Booking Edit Link
fi_FI: Muokkaa linkkiä

en: Booking Total Price
fi_FI: Varaus Kokonaishinta

en: Customer First Name
fi_FI: Asiakkaan etunimi

en: Customer Last Name
fi_FI: Asiakkaan sukunimi

en: Customer Email
fi_FI: Asiakkaan sähköposti

en: Customer Phone
fi_FI: Asiakkaan puhelin

en: Customer Country
fi_FI: Asiakkaan Tiedot

en: Customer Address
fi_FI: Asiakkaan osoite

en: Customer City
fi_FI: Kaupunki

en: Customer State/County
fi_FI: Asiakkaan osavaltio/piirikunta

en: Customer Postcode
fi_FI: Asiakkaan postinumero

en: Reserved Accommodations Details
fi_FI: Varattu majoitukset Tiedot

en: Booking Details
fi_FI: Varauksen tiedot

en: Confirmation Link
fi_FI: Vahvistuslinkki

en: Confirmation Link Expiration Time ( UTC )
fi_FI: Vahvistuslinkin vanhentumisaika (UTC )

en: Cancellation Details (if enabled)
fi_FI: Peruutustiedot (jos käytössä)

en: The unique ID of payment
fi_FI: Maksun yksilöllinen tunnus

en: The method of payment
fi_FI: Maksutapa

en: Payment instructions
fi_FI: Maksuohjeet

en: Accommodation Type Link
fi_FI: Majoitus Tyyppi Linkki

en: Accommodation Type Title
fi_FI: Majoitustyypin nimike

en: Accommodation Type Categories
fi_FI: Majoitus Tyyppi Kategoriat

en: Accommodation Type Bed
fi_FI: Majoitus Tyyppi Bed

en: Accommodation Rate Title
fi_FI: Majoitushinta Otsikko

en: Accommodation Rate Description
fi_FI: Majoitus Hinta Kuvaus

en: Sequential Number of Accommodation
fi_FI: Peräkkäisen määrän majoitus

en: This coupon has expired.
fi_FI: Tämä kuponki on vanhentunut.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your booking contents.
fi_FI: Valitettavasti tämä kuponki ei koske varaussisältöäsi.

en: Coupon usage limit has been reached.
fi_FI: Kupongin käyttöraja on saavutettu.

en:  &#215; %d night |  &#215; %d nights
fi_FI[0]:  &#215; %d yö
fi_FI[1]:  &#215; %d yötä

en: %d adult | %d adults
fi_FI[0]: %d aikuinen
fi_FI[1]: %d aikuiset

en: %d guest | %d guests
fi_FI[0]: %d vierasta
fi_FI[1]: %d vierasta

en:  &#215; %d time |  &#215; %d times
fi_FI[0]:  &#215; %d aika
fi_FI[1]:  &#215; %d kertaa

en: Per Instance
fi_FI: Esiintymää kohti

en: Maximum execution time is set to %d seconds.
fi_FI: Enimmäissuoritusaika on %d sekuntia.

en: %d URL pulled for parsing. | %d URLs pulled for parsing.
fi_FI[0]: %d URL-osoitetta, joka on vedetty jäsennystä varten.
fi_FI[1]: %d URL-osoitetta vedettiin jäsennystä varten.

en: Skipped. No URLs found for parsing.
fi_FI: Ohitetaan. Jäsennystä varten ei löytynyt URL-osoitteita.

en: Cannot read uploaded file
fi_FI: Ladattua tiedostoa ei voi lukea

en: We will need to check %d previous booking after importing and remove it if the booking is outdated. | We will need to check %d previous bookings after importing and remove the outdated ones.
fi_FI[0]: Tarkistamme %d edellisen varauksen tuonnin jälkeen ja poistamme sen, jos varaus on vanhentunut.
fi_FI[1]: Meidän on tarkistettava %d aiemmat varaukset sen jälkeen, kun olemme tuoneet ja poistaneet vanhentuneet varaukset.

[ctx: %s - calendar URI or calendar filename]
en: %1$d event found in calendar %2$s | %1$d events found in calendar %2$s
fi_FI[0]: %1$d tapahtuma löytyi kalenterista %2$s
fi_FI[1]: %1$d kalenterista %2$s löytynyt tapahtuma

[ctx: %s - calendar URI or calendar filename]
en: Calendar source is empty (%s)
fi_FI: Kalenterin lähde on tyhjä (%s)

[ctx: %s - calendar URI or calendar filename]
en: Calendar file is not empty, but there are no events in %s
fi_FI: Kalenteritiedosto ei ole tyhjä, mutta kohteessa %s ei ole tapahtumia

en: Error while loading calendar (%1$s): %2$s
fi_FI: Virhe ladattaessa kalenteria (%1$s): %2$s

[ctx: %s - error description]
en: Parse error. %s
fi_FI: Jäsennysvirhe. %s

en: Skipped. Outdated booking #%d already removed.
fi_FI: Ohitetaan. Vanhentunut varaus #%d on jo poistettu.

en: Skipped. Booking #%d updated with new data.
fi_FI: Ohitetaan. Varaus #%d päivitettiin uusilla tiedoilla.

en: The outdated booking #%d has been removed.
fi_FI: Vanhentunut varaus #%d on poistettu.

en: Success. Booking #%d updated with new data.
fi_FI: Menestys. Varaus #%d päivitettiin uusilla tiedoilla.

en: Skipped. The dates from %1$s to %2$s are already blocked.
fi_FI: Ohitetaan. Päivämäärät kohteesta %1$s kohteeseen %2$s on jo estetty.

en: Success. Booking #%1$d updated with new data. Removed %2$d outdated booking. | Success. Booking #%1$d updated with new data. Removed %2$d outdated bookings.
fi_FI[0]: Menestys. Varaus #%1$d päivitettiin uusilla tiedoilla. Poistettu %2$d vanhentunut varaus.
fi_FI[1]: Menestys. Varaus #%1$d päivitettiin uusilla tiedoilla. Poistettu %2$d vanhentuneet varaukset.

en: Success. Booking #%1$d updated with new data.
fi_FI: Menestys. Varaus #%1$d päivitettiin uusilla tiedoilla.

en: Cannot import new event. Dates from %1$s to %2$s are partially blocked by booking %3$s. | Cannot import new event. Dates from %1$s to %2$s are partially blocked by bookings %3$s.
fi_FI[0]: Uutta tapahtumaa ei voi tuoda. Varauksen %3$s päivämäärät %1$s - %2$s estetään osittain.
fi_FI[1]: Uutta tapahtumaa ei voi tuoda. Varaukset %1$s - %2$s estetään osittain varauksista %3$s.

en: Booking imported with UID %1$s.<br />Summary: %2$s.<br />Description: %3$s.<br />Source: %4$s.
fi_FI: Varaus tuotiin UID:n kanssa %1$s.<br />Yhteenveto: %2$s.<br />Kuvaus: %3$s.<br />Lähde: %4$s.

en: Process Information
fi_FI: Prosessitiedot

en: Total bookings: %s
fi_FI: Varaukset yhteensä: %s

en: Success bookings: %s
fi_FI: Onnistumisvaraukset: %s

en: Skipped bookings: %s
fi_FI: Ohitettu varauksia: %s

en: Failed bookings: %s
fi_FI: Epäonnistuneet varaukset: %s

en: Removed bookings: %s
fi_FI: Poistetut varaukset: %s

en: Expand All
fi_FI: Laajenna kaikki

en: Collapse All
fi_FI: Tiivistä kaikki

en: All done! %1$d booking was successfully added. | All done! %1$d bookings were successfully added.
fi_FI[0]: Kaikki on valmista! %1$d varaus lisättiin onnistuneesti.
fi_FI[1]: Kaikki on valmista! %1$d varausten lisääminen onnistui.

en:  There was %2$d failure. |  There were %2$d failures.
fi_FI[0]:  Virhe %2$d epäonnistui.
fi_FI[1]:  Virheitä oli %2$d.

en: Dismiss
fi_FI: Hylkää

en: Your License Key is not active. Please, <a href='%s'>activate your License Key</a> to get plugin updates
fi_FI: Lisenssiavain ei ole aktiivinen. Aktivoi <a href='%s'>lisenssiavain saadaksesi</a> liitännäispäivityksiä

en: Hotel Booking Plugin
fi_FI: Hotellivaraus Plugin

en: Your database is being updated in the background.
fi_FI: Tietokantaa päivitetään taustalla.

en: Taking a while? Click here to run it now.
fi_FI: Kestää kömpelösti? Klikkaa tästä ajaa sen nyt.

en: Add "Booking Confirmation" shortcode to your "Booking Confirmed" and "Reservation Received" pages to show more details about booking or payment.<br/>Click "Update Pages" to apply all changes automatically or skip this notice and add "Booking Confirmation" shortcode manually.<br/><b><em>This action will replace the whole content of the pages.</em></b>
fi_FI: Lisää "Varausvahvistus" -lyhytkoodi "Varaus vahvistettu" ja "Varaus vastaanotettu" -sivuille, niin saat lisätietoja varauksesta tai maksusta.<br/>Valitse Päivitä sivut, jos haluat ottaa kaikki muutokset käyttöön automaattisesti, tai ohita tämä ilmoitus ja lisää "Varausvahvistus" -lyhytkoodi manuaalisesti.<br/><b><em>Tämä toiminto korvaa koko sivujen sisällön.</em></b>

en: Update Pages
fi_FI: Päivitä sivut

en: Skip
fi_FI: Ohita

en: Direct Bank Transfer
fi_FI: Suora pankkisiirto

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Booking ID as the payment reference.
fi_FI: Maksa suoraan pankkitilillemme. Käytä maksutietona varaustunnustasi.

en: Beanstream/Bambora
fi_FI: Papuvirta/Bambora

en: Use the card number %1$s with CVC %2$s and a valid expiration date to test a payment.
fi_FI: Testaa maksu käyttämällä kortin numeroa %1$s, jossa on CVC %2$s ja kelvollinen vanhentumispäivämäärä.

en: Pay by Card (Beanstream)
fi_FI: Maksa kortilla (Beanstream)

en: Pay with your credit card via Beanstream.
fi_FI: Maksa luottokortilla beanstreamin kautta.

en: %1$s is enabled, but the <a href="%2$s">Force Secure Checkout</a> option is disabled. Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate. Otherwise, %1$s will only work in Test Mode.
fi_FI: %1$s on käytössä, mutta <a href="%2$s">Pakota suojattu uloskuittaus</a> -asetus on poistettu käytöstä. Ota SSL käyttöön ja varmista, että palvelimellasi on kelvollinen SSL-varmenne. Muussa tapauksessa %1$s toimii vain testitilassa.

en: The <a href="%2$s">Force Secure Checkout</a> option is disabled. Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate. Otherwise, %1$s will only work in Test Mode.
fi_FI: <a href="%2$s">Pakota turvallinen kassalle</a> -asetus ei ole käytössä. Ota SSL käyttöön ja varmista, että palvelimellasi on kelvollinen SSL-varmenne. Muussa tapauksessa %1$s toimii vain testitilassa.

en: Beanstream
fi_FI: Kävi koulua Beanstream

en: Merchant ID
fi_FI: Kauppiastunnus

en: Your Merchant ID can be found in the top-right corner of the screen after logging in to the Beanstream Back Office
fi_FI: Kauppiastunnuksesi löytyy näytön oikeasta yläkulmasta, kun olet kirjautunut Beanstream Back Officeen

en: Payments Passcode
fi_FI: Maksujen pääsykoodi

en: To generate the passcode, navigate to Administration > Account Settings > Order Settings in the sidebar, then scroll to Payment Gateway > Security/Authentication
fi_FI: Voit luoda pääsykoodin siirtymällä sivupalkin kohtaan Hallinta > Tilin asetukset , Tilausasetukset ja siirry sitten kohtaan Maksuyhdyskäytävä > Suojaus/todennus

en: Beanstream Payment Error: %s
fi_FI: Beanstream-maksuvirhe: %s

en: Payment single use token is required.
fi_FI: Maksu kertakäyttöinen tunnussanoma vaaditaan.

en: Webhooks Destination URL: %s
fi_FI: Webhooks-kohteen URL-osoite: %s

en: Pay by Card (Braintree)
fi_FI: Maksa kortilla (Braintree)

en: Pay with your credit card via Braintree.
fi_FI: Maksa luottokortilla Braintreen kautta.

en: Braintree gateway cannot be enabled due to some problems: %s
fi_FI: Braintree-yhdyskäytävää ei voi ottaa käyttöön joidenkin ongelmien vuoksi: %s

en: In your Braintree account select Account > My User > View Authorizations.
fi_FI: Valitse Braintree-tililläsi Tili , Oma käyttäjä , Näytä valtuutukset.

en: Public Key
fi_FI: Julkinen avain

en: Private Key
fi_FI: Yksityinen avain

en: Merchant Account ID
fi_FI: Kauppiaan tilin tunnus

en: In case the site currency differs from default currency in your Braintree account, you can set specific merchant account to avoid <a href="%s">complications with currencty conversions</a>. Otherwise leave the field empty.
fi_FI: Jos sivuston valuutta eroaa Braintree-tilisi oletusvaluutasta, voit asettaa tietyn kauppiastilin välttämään <a href="%s">komplikaatioita currencty-konversioilla</a>. Muussa tapauksessa jätä kenttä tyhjäksi.

en: Braintree submitted for settlement (Transaction ID: %s)
fi_FI: Selvitystä varten lähetetty Braintree (tapahtuman tunnus: %s)

en: Braintree Payment Error: %s
fi_FI: Braintreen maksuvirhe: %s

en: Payment method nonce is required.
fi_FI: Maksutavan nonce vaaditaan.

en: Payment dispute opened
fi_FI: Maksuriita avattu

en: Payment dispute lost
fi_FI: Maksuriita menetetty

en: Payment dispute won
fi_FI: Maksukiista voitettu

en: Payment refunded in Braintree
fi_FI: Maksu palautetaan Braintree

en: Braintree transaction voided
fi_FI: Braintree-tapahtuma mitätöity

en: Pay on Arrival
fi_FI: Maksa saavuttaessa

en: Pay with cash on arrival.
fi_FI: Maksa käteisellä saavuttaessa.

en: %s is a required field.
fi_FI: %s on pakollinen kenttä.

en: %s is not a valid email address.
fi_FI: %s ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

note: translators: %s is the payment gateway title.
en: Enable "%s"
fi_FI: Ota %s käyttöön

en: Test Mode
fi_FI: Testitila

en: Enable Sandbox Mode
fi_FI: Ota sandbox-tila käyttöön

en: Sandbox can be used to test payments.
fi_FI: Sandboxia voidaan käyttää maksujen testaamiseen.

en: Payment method title that the customer will see on your website.
fi_FI: Maksutavan otsikko, jonka asiakas näkee sivustossasi.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
fi_FI: Maksutavan kuvaus, jonka asiakas näkee sivustossasi.

en: Instructions
fi_FI: Ohjeet

en: Instructions for a customer on how to complete the payment.
fi_FI: Ohjeet asiakkaalle maksun suorittamisesta.

en: Reservation #%d
fi_FI: Varaus #%d

en: Accommodation(s) reservation
fi_FI: Majoitus(t) varaus

en: Manual Payment
fi_FI: Manuaalinen maksu

en: Pay via PayPal
fi_FI: Maksa PayPalin kautta

en: Paypal Business Email
fi_FI: Paypal Business Sähköposti

en: Disable IPN Verification
fi_FI: Poista IPN todentaminen

en: Specify an IPN listener for a specific payment instead of the listeners specified in your PayPal Profile.
fi_FI: Määritä IPN-kuuntelija tietylle maksulle PayPal-profiilissa määritettyjen kuuntelijoiden sijaan.

en: Payment %s via IPN.
fi_FI: Maksu %s PayPalin IPN-viesti.

en: Payment failed due to invalid PayPal business email.
fi_FI: Maksu epäonnistui virheellisen PayPal-yrityssähköpostin vuoksi.

en: Payment failed due to invalid currency in PayPal IPN.
fi_FI: Maksu epäonnistui, koska PayPal IPN:n valuutta ei kelpaa.

en: Payment failed due to invalid amount in PayPal IPN.
fi_FI: Maksu epäonnistui, koska PayPal IPN:n summa ei kelpaa.

en: Payment failed due to invalid purchase key in PayPal IPN.
fi_FI: Maksu epäonnistui, koska PayPal IPN:n ostoavain ei kelpaa.

en: Payment made via eCheck and will clear automatically in 5-8 days.
fi_FI: Maksu suoritetaan eCheckin kautta ja tyhjennyy automaattisesti 5-8 päivän kuluessa.

en: Payment requires a confirmed customer address and must be accepted manually through PayPal.
fi_FI: Maksu edellyttää vahvistettua asiakkaan osoitetta, ja se on hyväksyttävä manuaalisesti PayPalin kautta.

en: Payment must be accepted manually through PayPal due to international account regulations.
fi_FI: Maksu on hyväksyttävä manuaalisesti PayPalin kautta kansainvälisten tilisääntöjen mukaisesti.

en: Payment received in non-shop currency and must be accepted manually through PayPal.
fi_FI: Maksu vastaanotettu muussa kuin kauppavaluutassa, ja se on hyväksyttävä manuaalisesti PayPalin kautta.

en: Payment is being reviewed by PayPal staff as high-risk or in possible violation of government regulations.
fi_FI: PayPalin henkilökunta tarkistaa maksun riskialttiiksi tai valtion sääntöjen rikkomiseksi.

en: Payment was sent to unconfirmed or non-registered email address.
fi_FI: Maksu lähetettiin vahvistamattomaan tai rekisteröimättömään sähköpostiosoitteeseen.

en: PayPal account must be upgraded before this payment can be accepted.
fi_FI: PayPal-tili on päivitettävä, ennen kuin maksu voidaan hyväksyä.

en: PayPal account is not verified. Verify account in order to accept this payment.
fi_FI: PayPal-tiliä ei ole vahvistettu. Vahvista tili, jotta voit hyväksyä tämän maksun.

en: Payment is pending for unknown reasons. Contact PayPal support for assistance.
fi_FI: Maksu on odottamassa tuntemattomista syistä. Ota yhteyttä PayPal-tukeen.

en: Partial PayPal refund processed: %s
fi_FI: Osittainen PayPal-hyvitys käsitelty: %s

en: PayPal Payment #%s Refunded for reason: %s
fi_FI: PayPal-maksu #%s palautettiin syystä: %s

en: PayPal Refund Transaction ID: %s
fi_FI: PayPal-hyvitystapahtuman tunnus: %s

en: Use the card number %1$s with CVC %2$s, a valid expiration date and random 5-digit ZIP-code to test a payment.
fi_FI: Testaa maksu käyttämällä kortin numeroa %1$s, jossa on CVC %2$s, kelvollinen vanhentumispäivämäärä ja satunnainen 5-numeroinen postinumero.

en: Pay by Card (Stripe)
fi_FI: Maksa kortilla (Stripe)

en: Pay with your credit card via Stripe.
fi_FI: Maksa luottokortilla Stripe maksupalvelun kautta.

en: SEPA Direct Debit
fi_FI: SEPA-suoraveloitus

en: SOFORT
fi_FI: Kävi koulua SOFORT

en: Euro is the only acceptable currency for the selected payment methods. Change your currency to Euro in General settings.
fi_FI: Euro on valittujen maksutapojen ainoa hyväksyttävä valuutta. Muuta valuuttasi euroksi Yleiset-asetuksissa.

en: Secret Key
fi_FI: Salainen avain

en: Webhook Secret
fi_FI: Webhook Salaisuus

en: Payment Methods
fi_FI: Maksutavat

en: Card Payments
fi_FI: Korttimaksut

en: Checkout Locale
fi_FI: Kassalle Locale

en: Display Checkout in the user's preferred language, if available.
fi_FI: Näytä uloskuittaus käyttäjän haluamalla kielellä, jos se on käytettävissä.

en: The payment method is not selected.
fi_FI: Maksutapaa ei ole valittu.

en: Payment intent ID is not set.
fi_FI: Maksuaikeen tunnusta ei ole määritetty.

en: Source ID is not set.
fi_FI: Lähdetunnusta ei ole määritetty.

note: translators: %s - Stripe PaymentIntent ID
en: Payment for PaymentIntent %s succeeded.
fi_FI: Maksu-intent%s -maksu onnistui.

note: translators: %s - Stripe PaymentIntent ID
en: Payment for PaymentIntent %s is processing.
fi_FI: Maksu-intent%s -maksu käsitellään.

en: Failed to process Card payment. %s
fi_FI: Korttimaksun käsittely epäonnistui. %s

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Payment source %s is waiting for customer confirmation.
fi_FI: Maksulähde %s odottaa asiakkaan vahvistusta.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Pending source %s received, but the redirect URL is empty.
fi_FI: Odottava lähde %s vastaanotettu, mutta uudelleenohjauksen URL-osoite on tyhjä.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Payment source %s was cancelled by customer.
fi_FI: Asiakas peruutti maksulähteen %s.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Payment source %s failed and couldn't be processed.
fi_FI: Maksulähde %s epäonnistui, eikä sitä voitu käsitellä.

note: translators: %1$s - Stripe Source ID; %2$s - Stripe Source status
en: Failed to process payment source %1$s: unsupported status - "%2$s".
fi_FI: Maksulähteen %1$s käsitteleminen epäonnistui: tila ei tueta - %2$s.

en: Failed to process Source payment. %s
fi_FI: Lähdemaksua ei voitu käsitellä. %s

en: Can't charge the payment again: payment's flow already completed.
fi_FI: Maksua ei voi veloittaa uudelleen: maksun työnkulku on jo suoritettu.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Charge %s succeeded.
fi_FI: Veloitus %s onnistui.

note: translators: %1$s - Stripe Charge ID; %2$s - payment price
en: Charge %1$s for %2$s created.
fi_FI: Veloita %1$s kohteelle %2$s luotu.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Charge %s failed.
fi_FI: Veloitus %s epäonnistui.

en: Charge error. %s
fi_FI: Latausvirhe. %s

en: Argentinean
fi_FI: Argentiinan

en: Simplified Chinese
fi_FI: Yksinkertainen kiina

en: Danish
fi_FI: Tanska

en: Dutch
fi_FI: Hollanti

en: English
fi_FI: Englanti

en: Finnish
fi_FI: Suomi

en: French
fi_FI: Ranska

en: German
fi_FI: Saksa

en: Italian
fi_FI: Italia

en: Japanese
fi_FI: Japani

en: Norwegian
fi_FI: Norja

en: Polish
fi_FI: Puola

en: Russian
fi_FI: Venäjä

en: Spanish
fi_FI: Espanja

en: Swedish
fi_FI: Ruotsi

en: Card
fi_FI: Kortti

en: Credit or debit card
fi_FI: Luotto- tai maksukortti

en: Select iDEAL Bank
fi_FI: Valitse iDEAL Bank

en: You will be redirected to a secure page to complete the payment.
fi_FI: Sinut ohjataan suojatulle sivulle maksun suorittamiseksi.

en: By providing your IBAN and confirming this payment, you are authorizing this merchant and Stripe, our payment service provider, to send instructions to your bank to debit your account and your bank to debit your account in accordance with those instructions. You are entitled to a refund from your bank under the terms and conditions of your agreement with your bank. A refund must be claimed within 8 weeks starting from the date on which your account was debited.
fi_FI: Antamalla IBAN-ksesi ja vahvistamalla tämän maksun, valtuutat tämän kauppiaan ja Stripen, maksupalveluntarjoajamme, lähettämään pankkiisi ohjeet veloittaa tiliäsi ja pankkiasi veloittamaan tiliäsi näiden ohjeiden mukaisesti. Sinulla on oikeus hyvitykseen pankistasi pankkisi kanssa solmitun sopimuksen ehtojen mukaisesti. Hyvitys on lunastettava 8 viikon kuluessa siitä päivästä, jona tiliäsi veloitettiin.

note: translators: %s - event type, like "source.chargeable"
en: Webhook "%s" skipped: payment's flow already completed.
fi_FI: Webhook %s ohitettiin: maksun työnkulku on jo valmis.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. The source %s is chargeable.
fi_FI: Webhook vastaanotettu. Lähde %s on maksullinen.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. Payment source %s was cancelled by customer.
fi_FI: Webhook vastaanotettu. Asiakas peruutti maksulähteen %s.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. Payment source %s failed and couldn't be processed.
fi_FI: Webhook vastaanotettu. Maksulähde %s epäonnistui, eikä sitä voitu käsitellä.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Webhook received. Charge %s succeeded.
fi_FI: Webhook vastaanotettu. Veloitus %s onnistui.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Webhook received. Charge %s failed.
fi_FI: Webhook vastaanotettu. Veloitus %s epäonnistui.

en: Test Payment
fi_FI: Testaa maksu

en: To setup the callback process for 2Checkout to automatically mark payments completed, you will need to
fi_FI: Jos haluat määrittää 2Checkoutin takaisinsoittoprosessin merkitsemään suoritetut maksut automaattisesti, sinun on

en: Login to your 2Checkout account and click the Notifications tab
fi_FI: Kirjaudu 2Checkout-tilillesi ja klikkaa Ilmoitukset-välilehteä

en: Click Enable All Notifications
fi_FI: Valitse Ota kaikki ilmoitukset käyttöön

en: In the Global URL field, enter the url %s
fi_FI: Kirjoita Yleinen URL-osoite -kenttään URL-osoite %s

en: Click Apply
fi_FI: Valitse Käytä

en: Account Number
fi_FI: Tilinumero

en: Secret Word
fi_FI: Salainen sana

en: 2Checkout "Order Created" notification received.
fi_FI: 2Checkout "Tilaa luotu" ilmoitus vastaanotettu.

en: Payment refunded in 2Checkout
fi_FI: Maksu palautetaan 2Checkout

en: 2Checkout fraud review passed
fi_FI: 2Checkout petos tarkastelu läpäissyt

en: 2Checkout fraud review failed
fi_FI: 2Checkout petos tarkastelu epäonnistui

en: 2Checkout fraud review in progress
fi_FI: 2Tarkista petoskatsaus käynnissä

en: Attribute
fi_FI: Ominaisuus

[ctx: Add New Attribute]
en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Attribute
fi_FI: Lisää uusi määrite

en: Edit Attribute
fi_FI: Muokkaa määritettä

en: New Attribute
fi_FI: Uusi attribuutti

en: View Attribute
fi_FI: Näytä määrite

en: Search Attribute
fi_FI: Etsi-määrite

en: No Attributes found
fi_FI: Määritteitä ei löytynyt

en: No Attributes found in Trash
fi_FI: Roskakorista ei löytynyt määritteitä

en: Insert into attribute description
fi_FI: Lisää määritteen kuvaukseen

note: translators: %s: attribute name
en: Search %s
fi_FI: Etsi %s

note: translators: %s: attribute name
en: All %s
fi_FI: Kaikki %s

note: translators: %s: attribute name
en: Edit %s
fi_FI: Muokkaa %s

note: translators: %s: attribute name
en: Update %s
fi_FI: Päivitä %s

note: translators: %s: attribute name
en: Add new %s
fi_FI: Lisää uusi %s

note: translators: %s: attribute name
en: New %s
fi_FI: Uusi %s

note: translators: %s: attribute name
en: No &quot;%s&quot; found
fi_FI: Ei &amp;%s&amp;löytyi

en: Name (numeric)
fi_FI: Nimi (numeerinen)

en: Term ID
fi_FI: Termin tunnus

en: Enable Archives
fi_FI: Ota arkisto käyttöön

en: Link the attribute to an archive page with all accommodation types that have this attribute.
fi_FI: Linkitä määrite arkistosivulle, jossa on kaikki majoitustyypit, joilla on tämä määrite.

en: Visible in Details
fi_FI: Näkyy yksityiskohdissa

en: Display the attribute in details section of an accommodation type.
fi_FI: Näytä määrite majoitustyypin tieto-osassa.

en: Default Sort Order
fi_FI: Oletuslajittelujärjestys

en: Default Text
fi_FI: Oletusteksti

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Edit Dates
fi_FI: Muokkaa päivämääriä

[ctx: Add New Booking]
en: Add New Booking
fi_FI: Lisää uusi varaus

en: View Booking
fi_FI: Näytä varaus

en: Search Booking
fi_FI: Etsi varaus

en: No bookings found
fi_FI: Varauksia ei löytynyt

en: No bookings found in Trash
fi_FI: Roskakorissa ei löytynyt varauksia

en: All Bookings
fi_FI: Kaikki varaukset

en: Insert into booking description
fi_FI: Lisää varauksen kuvaukseen

en: Uploaded to this booking
fi_FI: Ladattu tähän varaukseen

[ctx: Booking status]
en: Pending User Confirmation
fi_FI: Odottavan käyttäjän vahvistus

en: Pending User Confirmation <span class="count">(%s)</span> | Pending User Confirmation <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[0]: Odottava käyttäjän vahvistus <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[1]: Odottava käyttäjän vahvistus <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Pending Payment
fi_FI: Odottaa maksua

en: Pending Payment <span class="count">(%s)</span> | Pending Payment <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[0]: Odottava maksu <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[1]: Odottava maksu <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Pending Admin
fi_FI: Odottaa järjestelmänvalvojaa

en: Pending Admin <span class="count">(%s)</span> | Pending Admin <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[0]: Odottava järjestelmänvalvoja <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[1]: Odottava järjestelmänvalvoja <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Abandoned
fi_FI: Hylätty

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[0]: Vahvistettu <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[1]: Vahvistettu <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Booking status]
en: Cancelled
fi_FI: Peruutettu

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[0]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[1]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>

en: Status changed from %s to %s.
fi_FI: Tila muuttui kohteesta %s muotoon %s.

en: Coupon Information
fi_FI: Kuponki Tiedot

en: Fixed per accommodation per stay
fi_FI: Kiinteä per majoitus per oleskelu

en: Fixed per accommodation per day
fi_FI: Kiinteä per majoitus per päivä

en: Coupon Amount
fi_FI: Kupongin arvo

en: Expiration Date
fi_FI: Viimeinen käyttöpäivä

en: Check-in After
fi_FI: Check-in jälkeen

en: Check-out Before
fi_FI: Check-out ennen

en: Minimum Days
fi_FI: Minimi päivämäärät

en: Maximum Days
fi_FI: Maksimi päivämäärät

en: Usage Limit
fi_FI: Käyttöraja

en: Usage Count
fi_FI: Käyttömäärä

en: Coupons
fi_FI: Kupongit

[ctx: Add New Coupon]
en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Coupon
fi_FI: Lisää Uusi Kuponki

en: Edit Coupon
fi_FI: Muokkaa kuponkia

en: New Coupon
fi_FI: Uusi kuponki

en: View Coupon
fi_FI: Katso kuponkia

en: Search Coupon
fi_FI: Etsi Kuponki

en: No coupons found
fi_FI: Kuponkeja ei löytynyt

en: No coupons found in Trash
fi_FI: Ei kuponkeja löytyy Trash

en: All Coupons
fi_FI: Kaikki kupongit

en: Payment History
fi_FI: Maksuhistoria

en: Payment
fi_FI: Maksu

[ctx: Add New Payment]
en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Payment
fi_FI: Lisää uusi maksu

en: Edit Payment
fi_FI: Muokkaa maksua

en: New Payment
fi_FI: Uusi maksu

en: View Payment
fi_FI: Näytä maksu

en: Search Payment
fi_FI: Hae maksusta

en: No payments found
fi_FI: Maksuja ei löytynyt

en: No payments found in Trash
fi_FI: Roskakorista ei löytynyt maksuja

en: Payments
fi_FI: Maksut

en: Insert into payment description
fi_FI: Lisää maksun kuvaukseen

en: Uploaded to this payment
fi_FI: Ladattu tähän maksuon

en: Payments.
fi_FI: Maksut.

en: Gateway Mode
fi_FI: Yhdyskäytävä-tila

en: Sandbox
fi_FI: Testaus (Sandbox)

en: Fee
fi_FI: Tassa

en: Payment Type
fi_FI: Maksutapa

en: Billing Info
fi_FI: Laskun tiedot

en: Address 1
fi_FI: Osoite 1

en: Address 2
fi_FI: Osoite 2

en: Postal Code (ZIP)
fi_FI: Postinumero

[ctx: Payment status]
en: Pending
fi_FI: Odottaa

[ctx: Payment status]
en: Completed
fi_FI: Valmis

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[0]: Valmis <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[1]: Valmis <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Payment status]
en: Failed
fi_FI: Epäonnistui

[ctx: Payment status]
en: Abandoned
fi_FI: Hylätty

[ctx: Payment status]
en: On Hold
fi_FI: Pidossa

en: On Hold <span class="count">(%s)</span> | On Hold <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[0]: Pidossa <span class="count">(%s)</span>
fi_FI[1]: Pidossa <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Payment status]
en: Refunded
fi_FI: Hyvitetty

[ctx: Payment status]
en: Cancelled
fi_FI: Peruutettu

en: Payment (#%s) for this booking is on hold
fi_FI: Maksu (#%s) varauksesta odottaa

en: Rate Info
fi_FI: Hinnaston tiedot

en: Season
fi_FI: Kausi

en: Move price to top to set higher priority.
fi_FI: Siirrä hinta alkuun asettaaksesi korkeamman prioriteetin.

en: Add New Season Price
fi_FI: Lisää uusi kausihinta

en: Will be displayed on the checkout page.
fi_FI: Näytetään kassalla sivulla.

note: translators: The value a hotel wishes to sell their rooms. Also called the Cost, Value, Tariff or Room charge.
en: Rates
fi_FI: Määrät

[ctx: Add New Rate]
en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Rate
fi_FI: Lisää uusi hinta

en: Edit Rate
fi_FI: Muokkaa hintaa

en: New Rate
fi_FI: Uusi hinta

en: View Rate
fi_FI: Näytä hinta

en: Search Rate
fi_FI: Hakunopeus

en: No rates found
fi_FI: Hintoja ei löytynyt

en: No rates found in Trash
fi_FI: Ei hintoja roskakorissa

en: Insert into rate description
fi_FI: Lisää korkokuvaus

en: Uploaded to this rate
fi_FI: Ladattu tähän hintaan

en: This is where you can add new rates.
fi_FI: Tässä voit lisätä uusia hintoja.

en: Reserved Accommodation
fi_FI: Varattu majoitus

[ctx: Add New Accommodation]
en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Accommodation
fi_FI: Lisää uusi majoitus

en: Edit Accommodation
fi_FI: Muokkaa majoitusta

en: New Accommodation
fi_FI: Uusi majoitus

en: View Accommodation
fi_FI: Näytä hotellit

en: Search Accommodation
fi_FI: Etsi majoitusta

en: No accommodations found
fi_FI: Majoitusta ei löytynyt

en: No accommodations found in Trash
fi_FI: Ei majoitusta kohteessa Trash

en: Insert into accommodation description
fi_FI: Lisää majoituskuvaus

en: Uploaded to this accommodation
fi_FI: Ladattu tähän majoitukseen

en: This is where you can add new accommodations to your hotel.
fi_FI: Täällä voit lisätä uusia majoitusvaihtoehtoja hotelliisi.

[ctx: Add New Accommodation Type]
en: Add Accommodation Type
fi_FI: Lisää majoitustyyppi

en: Add New Accommodation Type
fi_FI: Lisää uusi majoitustyyppi

en: Edit Accommodation Type
fi_FI: Muokkaa majoitustyyppiä

en: New Accommodation Type
fi_FI: Uusi majoitustyyppi

en: View Accommodation Type
fi_FI: Näytä majoitustyyppi

en: Search Accommodation Type
fi_FI: Etsi majoitustyyppi

en: No Accommodation types found
fi_FI: Majoitustyyppejä ei löytynyt

en: No Accommodation types found in Trash
fi_FI: Kohteessa Trash ei löytynyt majoitustyypeistä

en: Insert into accommodation type description
fi_FI: Lisää majoitustyypin kuvaus

en: Uploaded to this accommodation type
fi_FI: Ladattu tähän majoitustyyppiin

en: Accommodation Categories
fi_FI: Majoitus Kategoriat

en: Accommodation Category
fi_FI: Majoitus Luokka

en: Search Accommodation Categories
fi_FI: Etsi majoitus Kategoriat

en: Popular Accommodation Categories
fi_FI: Suositut majoitusluokat

en: All Accommodation Categories
fi_FI: Kaikki majoitus Kategoriat

en: Parent Accommodation Category
fi_FI: Vanhempi Majoitus Luokka

en: Parent Accommodation Category:
fi_FI: Vanhempien majoitus Luokka:

en: Edit Accommodation Category
fi_FI: Muokkaa majoitusluokkaa

en: Update Accommodation Category
fi_FI: Päivitä majoitus Luokka

en: Add New Accommodation Category
fi_FI: Lisää uusi majoitus luokka

en: New Accommodation Category Name
fi_FI: Uusi majoitus Luokka Nimi

en: Separate categories with commas
fi_FI: Erota kategoriat pilkuilla

en: Add or remove categories
fi_FI: Lisää tai poista luokkia

en: Choose from the most used categories
fi_FI: Valitse eniten käytettyjen luokkien joukosta

en: No categories found.
fi_FI: Kategorioita ei löytynyt.

en: Categories
fi_FI: Kategoriat

en: Accommodation Tags
fi_FI: Majoitus Tunnisteet

en: Accommodation Tag
fi_FI: Majoitus Tag

en: Search Accommodation Tags
fi_FI: Etsi Majoitus Tunnisteet

en: Popular Accommodation Tags
fi_FI: Suositut majoitustagit

en: All Accommodation Tags
fi_FI: Kaikki Majoitus Tunnisteet

en: Parent Accommodation Tag
fi_FI: Vanhempien majoitus Tag

en: Parent Accommodation Tag:
fi_FI: Vanhempien majoitus Tag:

en: Edit Accommodation Tag
fi_FI: Muokkaa majoitustunnusta

en: Update Accommodation Tag
fi_FI: Päivitä majoitus tag

en: Add New Accommodation Tag
fi_FI: Lisää uusi majoitus tag

en: New Accommodation Tag Name
fi_FI: Uusi majoitus Tag Nimi

en: Separate tags with commas
fi_FI: Erota avainsanat pilkulla

en: Add or remove tags
fi_FI: Lísää tai poista avainsanoja

en: Choose from the most used tags
fi_FI: Valitse eniten käytetyistä avainsanoista

en: No tags found.
fi_FI: Tunnisteita ei löytynyt.

en: Tags
fi_FI: Avainsanat

en: Amenities
fi_FI: Huoneen mukavuudet

en: Amenity
fi_FI: Mukavuudet

en: Search Amenities
fi_FI: Etsi Palvelut

en: Popular Amenities
fi_FI: Suositut mukavuudet

en: All Amenities
fi_FI: Kaikki palvelut

en: Parent Amenity
fi_FI: Vanhempien palvelut

en: Parent Amenity:
fi_FI: Vanhempien palvelut:

en: Edit Amenity
fi_FI: Muokkaa mukavuuksia

en: Update Amenity
fi_FI: Päivitä palvelut

en: Add New Amenity
fi_FI: Lisää uusia mukavuuksia

en: New Amenity Name
fi_FI: Uusi palvelunimi

en: Separate amenities with commas
fi_FI: Erilliset mukavuudet pilkuilla

en: Add or remove amenities
fi_FI: Mukavuuksien lisääminen tai poistaminen

en: Choose from the most used amenities
fi_FI: Valitse eniten käytetyistä mukavuuksista

en: No amenities found.
fi_FI: Mukavuuksia ei löytynyt.

en: State the age or disable children in <a href="%s">settings</a>.
fi_FI: Ilmoita ikä tai poista lapset käytöstä <a href="%s">asetuksissa</a>.

en: Leave this option empty to calculate total capacity automatically to meet the exact number of adults AND children set above. This is the default behavior. Configure this option to allow any variations of adults OR children set above at checkout so that in total it meets the limit of manually set "Capacity". For example, configuration "adults:5", "children:4", "capacity:5" means the property can accommodate up to 5 adults, up to 4 children, but up to 5 guests in total (not 9).
fi_FI: Jätä tämä vaihtoehto tyhjäksi, jos haluat laskea kokonaiskapasiteetin automaattisesti vastaamaan edellä määritettyä aikuisten ja lasten tarkkaa määrää. Tämä on oletustoiminta. Määritä tämä vaihtoehto niin, että kaikki aikuisten tai lasten muunnelmat on määritetty kassalla siten, että se täyttää kaiken kaikkiaan "Kapasiteetti"-asetuksen manuaalisesti asettaman rajan. Esimerkiksi kokoonpano "adults:5", "children:4", "capacity:5" tarkoittaa, että majoituspaikkaan voi majoittua enintään 5 aikuista, enintään 4 lasta, mutta yhteensä enintään 5 vierasta (ei 9).

en: Size, %s
fi_FI: Koko, %s

en: Leave blank to hide.
fi_FI: Jätä tyhjä piilottavaksi.

en: Other
fi_FI: Muu

en: City view, seaside, swimming pool etc.
fi_FI: Kaupunkinäkymä, merenranta, uima-allas jne.

en: Bed type
fi_FI: Sängyn tyyppi

en: Set bed types list in <a href="%link%" target="_blank">settings</a>.
fi_FI: Määritä vuodetyyppien luettelo <a href="%link%" target="_blank">asetuksissa</a>.

en: Photo Gallery
fi_FI: Kuvagalleria

en: Available Services
fi_FI: Saatavissa olevaa palvelua

en: Season Info
fi_FI: Kauden tiedot

en: Start date
fi_FI: Alkamispäivä

en: End date
fi_FI: Päättymispäivä

en: Applied for days
fi_FI: Haetun päiviä

en: Hold Ctrl / Cmd to select multiple.
fi_FI: Valitse useita pitämällä Ctrl / Cmd-näppäimenä.

[ctx: Add New Season]
en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Season
fi_FI: Lisää uusi kausi

en: Edit Season
fi_FI: Muokkaa kausi

en: New Season
fi_FI: Uusi kausi

en: View Season
fi_FI: Näytä kausi

en: Search Season
fi_FI: Etsi Kausi

en: No seasons found
fi_FI: Vuodenaikoja ei löytynyt

en: No seasons found in Trash
fi_FI: Trashissa ei ole vuodenaikoja

en: Insert into season description
fi_FI: Lisää kauden kuvaukseen

en: Uploaded to this season
fi_FI: Ladattu tällä kaudella

en: This is where you can add new seasons.
fi_FI: Täällä voit lisätä uusia vuodenaikoja.

en: Service
fi_FI: Palvelu

[ctx: Add New Service]
en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Service
fi_FI: Lisää uusi palvelu

en: Edit Service
fi_FI: Muokkaa palvelua

en: New Service
fi_FI: Uusi palvelu

en: View Service
fi_FI: Näytä palvelun tiedot

en: Search Service
fi_FI: Etsi palveluista

en: No services found
fi_FI: Palveluita ei löytynyt

en: No services found in Trash
fi_FI: Roskakorista ei löytynyt palveluita

en: Insert into service description
fi_FI: Lisää palvelun kuvaukseen

en: Uploaded to this service
fi_FI: Ladattu tähän palveluun

en: How many times the customer will be charged.
fi_FI: Kuinka monta kertaa asiakkaalta veloitetaan.

en: Minimum
fi_FI: Minimi

en: Maximum
fi_FI: Maksimi

en: Empty means unlimited
fi_FI: Tyhjä tarkoittaa rajoittamatonta

en: Apply
fi_FI: Käytä

note: translators: %s - original Rate title
en: %s - copy
fi_FI: %s - kopioi

en: Accommodation Type Gallery
fi_FI: Majoitus Tyyppi Galleria

en: Add Gallery To Accommodation Type
fi_FI: Lisää galleria majoitustyyppiin

en: Display imported bookings.
fi_FI: Näytä tuodut varaukset.

en: Processing...
fi_FI: Käsitellään…

en: Cancelling...
fi_FI: Peruuttaminen...

en: Not available
fi_FI: Ei saatavilla

en: Day in the past
fi_FI: Päivä menneisyydessä

en: Check-in date
fi_FI: Saapumispäivä

en: Less than min days stay
fi_FI: Alle min päivää oleskelua

en: More than max days stay
fi_FI: Enemmän kuin max päivää oleskelua

en: Later than max date for current check-in date
fi_FI: Nykyisen sisäänkuittauspäivämäärän enimmäispäivämäärää myöhässä

en: Rules:
fi_FI: Säännöt:

en: Tokenisation failed: %s
fi_FI: Tunnussanoma epäonnistui: %s

en: %1$d &times; &ldquo;%2$s&rdquo; has been added to your reservation. | %1$d &times; &ldquo;%2$s&rdquo; have been added to your reservation.
fi_FI[0]: %1$d &ajat; &ldquo;%2$s&rdquo; on lisätty varaukseesi.

en: %s accommodation selected. | %s accommodations selected.
fi_FI[0]: %s majoitus valittuna.
fi_FI[1]: %s majoitus on valittu.

en: Coupon code is empty.
fi_FI: Kuponkikoodi on tyhjä.

en: Dark Blue
fi_FI: Tummansininen

en: Dark Green
fi_FI: Tummanvihreä

en: Dark Red
fi_FI: Tummanpunainen

en: Grayscale
fi_FI: Harmaasävy

en: Light Blue
fi_FI: Vaaleansininen

en: Light Coral
fi_FI: Vaalea koralli

en: Light Green
fi_FI: Vaaleanvihreä

en: Light Yellow
fi_FI: Vaaleankeltainen

en: Minimal Blue
fi_FI: Minimaalinen sininen

en: Minimal Orange
fi_FI: Minimaalinen oranssi

en: Minimal
fi_FI: Minimaalinen

en: Sky Blue
fi_FI: Taivaan sininen

en: Slate Blue
fi_FI: Liuskekivi Sininen

en: Turquoise
fi_FI: Turkoosi

en: Payment:
fi_FI: Maksu:

en: Payment Method:
fi_FI: Maksutapa:

en: Status:
fi_FI: Tila:

en: Checkout data is not valid.
fi_FI: Uloskuittaustiedot eivät kelpaa.

en: Payment method is not valid.
fi_FI: Maksutapa ei kelpaa.

en: Accommodation count is not valid.
fi_FI: Majoitusmäärä ei kelpaa.

en: Accommodation is already booked.
fi_FI: Majoitus on jo varattu.

en: Reservation submitted
fi_FI: Varaus lähetetty

en: Details of your reservation have just been sent to you in a confirmation email. Please check your inbox to complete booking.
fi_FI: Varauksesi tiedot on lähetetty antamaasi sähköpostiosoitteeseen. Tarkista saapuvien viestien osio suorittaaksesi varauksen valmiiksi.

en: We received your booking request. Once it is confirmed we will notify you via email.
fi_FI: Olemme saaneet varauspyyntösi. Lähetämme teille sähköpostin kun se on vahvistettu.

en: Choose dates to see relevant prices
fi_FI: Valitse päivämäärät nähdäksesi hinnat

en: Select from available accommodations.
fi_FI: Valitse saatavilla olevista majoituskohteista.

en: Confirm Reservation
fi_FI: Vahvista varaus

en: Recommended for %d adult | Recommended for %d adults
fi_FI[0]: Suositeltu  %d aikuiselle

en:  and %d child |  and %d children
fi_FI[0]:  and %d lapsi
fi_FI[1]:  and %d lapset

en: Recommended for %d guest | Recommended for %d guests
fi_FI[0]: Suositellaan %d vieraalle
fi_FI[1]: Suositellaan %d vieraalle

en: Max occupancy:
fi_FI: Max. majoittujat:

en: %d child | %d children
fi_FI[0]: %d lapsi
fi_FI[1]: %d lapset

en: Reserve
fi_FI: Varaa

en: of %d accommodation available. | of %d accommodations available.
fi_FI[0]: %d majoitusta.
fi_FI[1]: %d saatavilla olevaa majoitusta.

note: translators: Verb. To book an accommodation.
en: Book
fi_FI: Varaa

en: Sunday
fi_FI: Sunnuntai

en: Monday
fi_FI: Maanantai

en: Tuesday
fi_FI: Tiistai

en: Wednesday
fi_FI: Keskiviikko

en: Thursday
fi_FI: Torstai

en: Friday
fi_FI: Perjantai

en: Saturday
fi_FI: Lauantai

en: Check-out date cannot be earlier than check-in date.
fi_FI: Uloskirjautumispäivä ei voi olla aikaisempi kuin sisäänkuittaamispäivä.

en: Adults number is not valid
fi_FI: Aikuisten numero ei kelpaa

en: Children number is not valid
fi_FI: Lasten numero ei kelpaa

en: Expand
fi_FI: Laajenna

en: Rate: %s
fi_FI: Hinnasto: %s

en: Dates
fi_FI: Päivämäärät

en: Dates Subtotal
fi_FI: Päivämäärät Välisumma

en: Accommodation Taxes Subtotal
fi_FI: MajoitusVerot Välisumma

en: Details
fi_FI: Lisätiedot

en: Service Taxes Subtotal
fi_FI: Palveluverot Välisumma

en: Fees Subtotal
fi_FI: Maksut Yhteensä

en: Fee Taxes Subtotal
fi_FI: Veroton välisumma

en: Subtotal
fi_FI: Välisumma

en: Coupon Code:
fi_FI: Kuponkikoodi:

en: New Booking Details
fi_FI: Uudet varaustiedot

en: Original Booking Details
fi_FI: Alkuperäiset varaustiedot

en: Accommodation:
fi_FI: Majoituskohde:

en: Children %s
fi_FI: Lapset %s

en: Additional Services
fi_FI: Lisäpalvelut

en: Accommodation pagination
fi_FI: Majoitus pagination

en: Services pagination
fi_FI: Palvelut sivutus

en: Categories:
fi_FI: Kategoriat:

en: Amenities:
fi_FI: Mukavuudet:

en: Guests:
fi_FI: Vieraat:

en: Bed Type:
fi_FI: Sängyn tyyppi:

en: View:
fi_FI: Näytä:

en: Prices start at:
fi_FI: Hinnat alkaen:

en: Price:
fi_FI: Hinta:

en: x %d adult | x %d adults
fi_FI[0]: x %d Aikuiset

en: Accommodation #%d
fi_FI: Majoituskohde #%d

en: Accommodation Type:
fi_FI: Majoitus Tyyppi:

en: Choose Rate
fi_FI: Valitse hinnasto

en: Choose Additional Services
fi_FI: Valitse lisäpalvelut

en: for
fi_FI: varten

[ctx: Example: Breakfast for X guest(s)]
en:  guest(s)
fi_FI:  Vieraat

en: time(s)
fi_FI: kerta(a)

[ctx: I've read and accept the terms & conditions]
en: terms & conditions
fi_FI: ehdot & säännöt

[ctx: I've read and accept the <tag>terms & conditions</tag>]
en: I've read and accept the %s
fi_FI: Olen lukenut ja hyväksynyt %s

en: Your Information
fi_FI: Sinun tiedot

en: Required fields are followed by %s
fi_FI: Seuraavat kentät ovat pakollisia %s

en: Payment Method
fi_FI: Maksutapa

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods.
fi_FI: Valitettavasti näyttää siltä, että käytettävissä olevia maksutapoja ei ole.

en: Total Price:
fi_FI: Kokonaishinta:

en: Deposit:
fi_FI: Tallennus:

en: Check-in:
fi_FI: Saapumispäivä:

[ctx: from 10:00 am]
en: from
fi_FI: alkaen

en: Check-out:
fi_FI: Lähtöpäivä:

[ctx: until 10:00 am]
en: until
fi_FI: saakka

en: Book Now
fi_FI: Varaa nyt

en: Availability
fi_FI: Saatavuus

en: Reservation Form
fi_FI: Varauslomake

en: Display Accommodation Types
fi_FI: Näytä majoitustyypit

en: Featured Image
fi_FI: Artikkelikuva

en: Excerpt (short description)
fi_FI: Ote (lyhyt kuvaus)

en: Book Button
fi_FI: Kirja-painike

en: Search Availability
fi_FI: Tarkasta saatavuus

en: Search Availability Form
fi_FI: Haun saatavuuslomake

en: Title:
fi_FI: Otsikko:

en: Check-in Date:
fi_FI: Saapumispäivä:

[ctx: Date format tip]
en: Preset date. Formatted as %s
fi_FI: Esiasetettu päivämäärä. Muotoiltu nimellä %s

en: Check-out Date:
fi_FI: Lähtöpäivä:

en: Preset Adults:
fi_FI: Esiasetettuja aikuisia:

en: Preset Children:
fi_FI: Esiasetettuja lapsia:

en: Attributes:
fi_FI: Määritteet:

en: Booking Confirmation and Search Results pages are required to handle bookings. Press "Install Pages" button to create and set up these pages. Dismiss this notice if you already installed them.
fi_FI: Varausten käsittelyyn tarvitaan varausten vahvistus- ja hakutulossivut. Luo ja määritä nämä sivut painamalla "Asenna sivut" -painiketta. Hylkää tämä ilmoitus, jos olet jo asentanut ne.

en: Install Pages
fi_FI: Sivujen asentaminen

en: Booking Canceled
fi_FI: Varaus peruutettu

en: Your reservation is canceled.
fi_FI: Varauksesi on peruttu.

en: Reservation Received
fi_FI: Varaus vastaanotettu

en: Transaction Failed
fi_FI: Maksutapahtuma epäonnistui

en: Unfortunately, your transaction cannot be completed at this time. Please try again or contact us.
fi_FI: Valitettavasti tapahtumaa ei voi suorittaa loppuun tällä hetkellä. Yritä uudelleen tai ota meihin yhteyttä.

en: Prices start at: %s
fi_FI: Hinnat alkavat: %s

en: View Details
fi_FI: Katso tiedot

[ctx: Date format tip]
en: Formatted as %s
fi_FI: Muotoiltu nimellä %s

en: Check Availability
fi_FI: Tarkista saatavuus

en: Reserve %1$s of %2$s available accommodations.
fi_FI: Varaa %1$s of %2$s saatavilla olevista majoituskohteista.

en: %s is available for selected dates.
fi_FI: %s on saatavilla valittuina päivinä.

en: Rate:
fi_FI: Arvostele:

en: Services:
fi_FI: Palvelut:

en: Payment ID
fi_FI: Maksutunnus

en: Total Paid
fi_FI: Maksetut yhteensä

en: To Pay
fi_FI: Maksaa

en: Add Payment Manually
fi_FI: Lisää maksu manuaalisesti

en: No bookings found.
fi_FI: Varauksia ei löytynyt.

en: Base price
fi_FI: Perushinta

en: %s accommodation found | %s accommodations found
fi_FI[0]: %s majoituskohde löytyi

en:  from %s - till %s
fi_FI:  alkaen %s - saakka %s

en: Add Accommodation
fi_FI: Lisää majoitus

en: Save
fi_FI: Tallenna

en: Choose new dates to check availability of reserved accommodations in the original booking.
fi_FI: Valitse uudet päivämäärät, jos haluat tarkistaa varatun majoituksen saatavuuden alkuperäisessä varauksessa.

en: Add, remove or replace accommodations in the original booking.
fi_FI: Lisää, poista tai korvaa majoituksen alkuperäisessä varauksessa.

en: Not Available
fi_FI: Ei saatavilla

en: Continue
fi_FI: Jatka

en: Choose how to associate data
fi_FI: Tietojen liittämistavan valitseminen

en: Use Source Accommodation to assign pre-filled booking information available in the original booking, e.g., full guest name, selected rate, services, etc.
fi_FI: Lähdemajoitus-toiminnolla voit määrittää alustavat varaustiedot, jotka ovat saatavilla alkuperäisessä varauksessa, esimerkiksi koko asiakkaan nimi, valittu hinta, palvelut jne.

en: Source accommodation
fi_FI: Lähde majoitus

en: Target accommodation
fi_FI: Majoitusta kohteessa Target

en: Booking #%s is cancelled by customer.
fi_FI: Varaus #%s on peruttu asiakkaan toimesta.

en: Details of booking
fi_FI: Varauksen tiedot

en: Check-in: %1$s, from %2$s
fi_FI: Check-in: %1$s, alkaen %2$s

en: Check-out: %1$s, until %2$s
fi_FI: Check-out: %1$s, saakka %2$s

en: Name: %1$s %2$s
fi_FI: Nimi: %1$s %2$s

en: Email: %s
fi_FI: Sähköposti: %s

en: Phone: %s
fi_FI: Puhelinnumero: %s

en: Note: %s
fi_FI: Viesti: %s

en: Booking #%s is confirmed by customer.
fi_FI: Varaus #%s asiakas on hyväksynyt.

en: Booking #%s is confirmed by payment.
fi_FI: Varaus #%s maksu on hyväksytty.

en: Details of payment
fi_FI: Maksun tiedot

en: Payment ID: #%s
fi_FI: Maksutunnus: #%s

en: Amount: %s
fi_FI: Summa: %s

en: Method: %s
fi_FI: Tapa: %s

en: Booking #%s is pending for Administrator approval.
fi_FI: Varaus #%s odottaa omistajan hyväksymistä.

en: Click the link below to cancel your booking.
fi_FI: Klikkaa linkkiä alhaalla peruuttaaksesi varauksen.

en: Cancel your booking
fi_FI: Peruuta varaus

en: Dear %1$s %2$s, your reservation is approved!
fi_FI: Hyvä %1$s %2$s, varauksesi on hyväksytty!

en: ID: #%s
fi_FI: Maksutunnus: #%s

en: Thank you!
fi_FI: Kiitos!

en: Dear %1$s %2$s, your reservation is cancelled!
fi_FI: Hyvä %1$s %2$s, varauksesi on peruttu!

en: Dear %1$s %2$s, we received your request for reservation.
fi_FI: Hyvä %1$s %2$s, saimme pyynnön varauksestasi.

en: Click the link below to confirm your booking.
fi_FI: Klikkaa linkkiä alhaalla vahvistaaksesi varauksen.

en: Confirm
fi_FI: Vahvista

en: Note: link expires on
fi_FI: Muistutus: yhteys umpeutuu

en: UTC
fi_FI: UTC-aika

en: If you did not place this booking, please ignore this email.
fi_FI: Jos et varannut tätä kohdetta, sivuuta tämä viesti.

en: Dear %1$s %2$s, your reservation is pending.
fi_FI: Hyvä %1$s %2$s, varaustasi käsitellään.

en: We will notify you by email once it is confirmed by our staff.
fi_FI: Lähetämme teille sähköpostin varauksesta kun se on vahvistettu.

en: Accommodation #%s
fi_FI: Majoituskohde  #%s

en: Accommodation: <a href="%1$s">%2$s</a>
fi_FI: Majoituskohde: <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Accommodation Rate: %s
fi_FI: Majoituskohteen hinnasto: %s

en: Bed Type: %s
fi_FI: Sängyn tyyppi: %s

en: Required fields are followed by
fi_FI: Seuraavat kentät ovat pakollisia

en: Invalid request.
fi_FI: Epäkelpo pyyntö.

en: Booking is already confirmed.
fi_FI: Varaus on jo vahvistettu.

en: Your booking is confirmed. Thank You!
fi_FI: Varauksesi on vahvistettu. Kiitos!

en: Your booking request is expired. Please start a new booking request.
fi_FI: Varauksesi on umpeutunut. Aloita tekemällä uusi varaus.

en: Confirmation of your booking request is not possible for some reason. Please start a new booking request.
fi_FI: Varauksen vahvistaminen ei jostain syystä onnistu. Tee uusi varaus.

en: We are pleased to inform you that your reservation request has been received and confirmed.
fi_FI: Teidän varausvahvistus on saapunut ja vahvistettu.

en: Booking:
fi_FI: Varaus:

en: Details:
fi_FI: Lisätiedot:

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed.
fi_FI: Kiitos maksusta. Tapahtumasi on suoritettu loppuun.

en: We are pleased to inform you that your reservation request has been received.
fi_FI: Olemme iloisia voidessamme ilmoittaa teille, että varauspyyntösi on vastaanotettu.

en: from %s
fi_FI: mistä %s

en: No accommodations matching criteria.
fi_FI: Majoituskohteita ei löytynyt kategoriasta.

en: No services matched criteria.
fi_FI: Mikään palvelu ei vastannut ehtoja.

en: Nothing found.
fi_FI: Ei hakutuloksia.

en: Children %s:
fi_FI: Lapset %s:

en: Preset date. Formatted as %s
fi_FI: Esiasetettu päivämäärä. Muotoiltu nimellä %s

en: Gallery
fi_FI: Galleria

en: View Button
fi_FI: Näytä-painike

en: Order
fi_FI: Järjestys

en: Order By
fi_FI: Järjestä

en: No order
fi_FI: Ei lajittelua

en: Post ID
fi_FI: Artikkelin ID

en: Post author
fi_FI: Artikkelin kirjoittaja

en: Post title
fi_FI: Post otsikko

en: Post name (post slug)
fi_FI: Post nimi (post etana)

en: Post date
fi_FI: Julkaisupäivä

en: Last modified date
fi_FI: Viimeksi muokattu päivämäärä

en: Parent ID
fi_FI: Parent tunnus

en: Random order
fi_FI: Satunnainen järjestys

en: Number of comments
fi_FI: Kommenttien määrä

en: Relevance
fi_FI: Merkitys

en: Page order
fi_FI: Sivun järjestys

en: Meta value
fi_FI: Meta-arvo

en: Numeric meta value
fi_FI: Numeerinen meta-arvo

en: Ascending (1, 2, 3)
fi_FI: Nouseva (1, 2, 3)

en: Descending (3, 2, 1)
fi_FI: Laskeva (3, 2, 1)

en: Meta Name
fi_FI: Meta-nimi

en: Meta Type
fi_FI: Meta-tyyppi

en: Specified type of the custom field. Can be used in conjunction with "orderby" = "meta_value".
fi_FI: Mukautetun kentän määritetty tyyppi. Voidaan käyttää yhdessä "orderby" = "meta_value".

en: Any
fi_FI: Kaikki

en: Numeric
fi_FI: Numeerinen

en: String
fi_FI: Merkkijono

en: Time
fi_FI: Aika

en: Date and time
fi_FI: Päivämäärä ja kellonaika

en: Decimal number
fi_FI: Desimaaliluku

en: Signed number
fi_FI: Allekirjoitettu numero

en: Unsigned number
fi_FI: Allekirjoittamaton numero

en: Query Settings
fi_FI: Kyselyn asetukset

en: Relation
fi_FI: Suhde

en: Values: integer, -1 to display all, default: "Blog pages show at most"
fi_FI: Arvot: kokonaisluku, -1 näyttää kaikki, oletus: "Blogi sivut näkyvät enintään"
